До багатомільйонних розтрат бюджетних коштів, передбачених для фортифікаційних споруд в АТО, причетний Сергій Басараб? (схема)

Вівторок, 27 грудня 2016 15:58
Кілька місяців тому в медіа прогриміла інформація про багатомільйонні розтрати грошей, виділених на фортифікаційні споруди в зоні антитерористичної операції.

 

У корупційних діях та кримінальних злочинах підозрюються високоgосадовці з івано-франківської облдержадміністрації.  Серед підозрюваних осіб фігурує один із заступників голови ОДА Олега Гончарука. За інформацією «Версій», до «схеми» має безпосереднє відношення перший заступник голови ОДА Сергій Басараб.

Нагадаємо, будівництво фортифікаційних споруд, які б мали б стримати можливий наступ проросійських бандформуваньта реґулярної російської армії. на сході України було ініційоване урядом України наприкінці 2014 року. Пам’ятаєте сумнозвісну «стіну Яценюка»?

Загалом, мова йшла про три лінії оборони будівництво яких розподілили між українськими областями. Не лишалась осторонь й Івано-Франківська область.

В 2015 році Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації уклав угоди на суму майже 40 мільйонів гривень з приватним підприємством «Брати КІП». За ці кошти підприємство по документах повинно було закупити залізобетонні плити і лісоматеріали. ПП«Брати КІП», в свою чергу, уклало угоди субпідряду із фірмою «Глобалкарпати-Еко»(м.Костянтинівка Донецької області) на 17 мільйонівгривень. Не зважаючи на всі ці угоди, влітку 2015 року Івано-Франківська область була серед гірших за темпами виконання робіт. На сьогодні угоди, які уклало ПП «Брати КІП» з різними суб’єктами господарювання, є предметом розслідування, яке провадить Військова прокуратура Західного регіону.

Власником ПП«Брати КІП» є Петро Проців, брат Миколи Проціва, який ще минулого року керував Службою автомобільних доріг області, а з 11 травня 2016 року керує ПП«Брати КІП». Цікаво,  що з 2013 року саме це приватне підприємство виконувало значну частину робіт з ремонту доріг Івано-Франківської області. Відбувалось це завдяки сприянню Руслана Гусака(заступник колишнього голови ОДА Михайла Вишиванюка за часів правління партії регіонів). Не секрет й те, що теперішній заступник голови ОДА Сергій Басараб, свого часу був повноправним бізнес-партнером Руслана Гусака. Як відомо, обидва займались будівельним бізнесом через компанію “Франківськміськбуд”.

Однак найбільш цікавим є те, що саме Басараб, вже перебуваючи на посаді заступника голови ОДА, лобіював призначення Миколи Проціва на посаду керівника САД області. І саме Сергій Басараб в 2015 році організовував виробничий процес, здійснював контроль за якістю будівельних робіт, на споруджені фортифікаційних споруд. Про  це відомо не лише в стінах ОДА, а й є відповідні повідомлення у ЗМІ.

Діяльність заступника голови ІФОДА не залишилась непоміченою, і вже у вересні того ж року Правий сектор публікував заяву, в якій звинуватив керівництво Івано-Франківської ОДА (в тому числі й Сергія Басараба) в причетністю створення “бізнес-центру”, що прикривав схему відкачування державних коштів та займався вимаганням з підприємців надання коштів і волонтерської допомоги для будівництва фортифікаційних споруд на Сході України.

http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_2056-1-200x133.jpg 200w, http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2016/06/IMG_2056-1-300x200.jpg 300w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px">

«При цьому не можемо скрити факт, що генпідрядник ПП “Брати КІП” виграло тендер на будівництво цих споруд, для чого й були виділені державні кошти Міністерства оборони у розмірі близько 2,3 млн., виконання робіт покладено на субпідрядників ТОВ “Глобалкарпати-еко” та держлісгоспи області. Незважаючи на це, з апарату ОДА вимагали від районних адміністрацій надавати людей для будівництва, а також шукати на місцях кошти, щоб розрахуватись з будівельниками. Публікуючи це повідомлення, ставимо собі за мету домогтися покарання та відставки чиновників, задіяних у відмиванні “грошей на крові”, та повернення коштів державі і підприємцям», – було зазначено в заяві.

І дійсно, відповідно до усної (негласної) вказівки керівництва ОДА, суб’єктів господарської діяльності області та комунальні підприємства зобов’язали частково надати за власний рахунок найману робочу силу. За вказівкою керівництва Івано-Франківської ОДА кожен держлісгосп області з метою виконання робіт, а саме спорудження укріплень з лісодеревини, направляли своїх працівників в Донецьку область при цьому забезпечуючи їх бензопилами, цвяхами та продуктами харчування, однак ТОВ «Глобалкарпати-Еко» в актах виконаних робіт відобразило ці роботи, як виконані товариством особисто та отримало з держбюджету значні кошти, які в подальшому через ряд фіктивних підприємств конвертовано та привласнено.

Окрім того, окремими суб’єктами на рахунок ТОВ «Глобалкарпати-Еко» перераховано грошову благодійну допомогу в сумі від 100 до 600 тисяч гривень.

Також не все просто з постачанням лісу для зведення фортифікаційних споруд. Прикарпатські будівельники, задіяні на будівництві укріплень, скаржились на низьку якість деревини.  За їх словами, придатними для роботи було лише 30% поставлених матеріалів, решта складали галузки та гілки. У лісовому господарстві області, звичайно ж, ці закиди відкидають, хоча керівник ПП «Брати КІП» Микола Проців, зізнався, що факт забракування деревини таки був.

«Ліс був. Тому що змінювали проекти. Замовлення були одні, другі, треті. А лісу поїхало скільки туди насправді треба було. Там через щось забракували той ліс. Забракували, що він там щось не підходить», – плутано пояснював для ЗМІ ситуацію з лісопоставками керівник приватного підприємства.

Словом, причетні тим чи іншим боком до справи особи всіляко намагаються запевнити громаду, що всі звинувачення є надуманими. Втім, 13 квітня 2016 року, розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу слідчого управління військової прокуратури Західного регіону України Порушника В., погодженого прокурором військової прокуратури Західного регіону України Сулеймановим Н. про надання дозволу для тимчасового доступу до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016140400000001 від 04.01.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, суд постановив клопотання задовільнити.

Таким чином, було дозволено проводити слідчі дії та вилучати документи. Було проведено декілька обшуків. Під час обшуків виявили не лише документи, печатки суб’єктів господарювання та паспорти фізичних осіб, а й зброю, набої до неї та гранати.

За інформацією «Версій», обшук провели і в помешканні Сергія Басараба.

Однак далі справа чомусь не пішла. Не випадково, після галасу, який наробила публікація перших матеріалів по справі про розкрадання коштів з фортифікаційних споруд в АТО, прокуратура так і не назвала публічно конкретні прізвища. Хоча вони вже відомі.  А перший заступник голови Івано-Франківської ОДА продовжує свою діяльність на високій посаді. Ймовірно, з огляду на високий ранг посадовців задіяних у «схемі», провадження намагаються «зам’яти». А “схема” можливо й до сьогодні діє…

http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2016/12/1-133-121x200.jpg 121w, http://versii.if.ua/wp-content/uploads/2016/12/1-133-182x300.jpg 182w" sizes="(max-width: 419px) 100vw, 419px">

Версії тримають питання на контролі та розпочинають розслідування щодо цієї справи.

Перегляди 360 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK