У Франківську презентували збірку поезій загиблого бійця (фото)

П'ятниця, 07 квітня 2017 17:30
7 квітня в Івано-Франківську провели прес-конференцію до річниці презентації проекту “Перший рукопис”.

 

Засновниками проекту стали депутат Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук, директор драмтеатру Ростислав Держипільський, письменник Богдан Томенчук та журналістка і поетка Ольга Бабій. 

За рік роботи у рамках проекту провели конкурс літературних творів “Перший рукопис”, переможницею якого стала Марія Василишин із твором “Історія Йохана Бабая”, видали збірку тестів “А він насправді був лишень Франком…”, присвячену життю і творчості діяча.

На сьогоднішньому заході презентували збірку поезій воїна АТО, який загинув під час бойових дій, Ігоря Коропецького “І носить вітер час життя”. Рукопис бійця для участі у конкурсі “Перший рукопис” надіслала донька загиблого – Мар’яна.

“Будемо відверті: звичайна людина, яка воює, не може написати ідеальний текст. Ми розуміли, якщо дати рукопис на оцінку журі, він не переможе. Тому вирішили видати збірку поза конкурсом. Хай там не витончені речі, але вони будуть добрим доторком до душ тих людей, які візьмуть у руки цю книгу. Збірка носить дуже символічний колір – колір камуфляжу, не варто забувати це”, – каже Богдан Томенчук.

Книжка вийшла близько місяця тому тиражем 300 примірників у видавництві Discursus, але її будуть “додруковувати”. Планують, що збірка буде у кожній шкільній бібліотеці Прикарпаття.

На презентацію книги прийшла дружина загиблого бійця Олеся, а також донька Христина зі своєю донькою, яку боєць не встиг побачити.

“Я хочу щиро подякувати всім членам комісії за те, що дали можливість цій книзі вийти в життя, за те, що слово Ігоря дійде до людей, що його думки будуть жити і принесуть ще багато інших прекрасних ідей і думок.

Ще 3 роки тому він ходив вулицями Франківська, був звичайний чоловіком, але і людиною, яка могла помічати красу і дякувати Богові за те, що створив цю красу. Коли настав час, Ігор не задумуючись зібрався і пішов на Схід. Хоч уже минуло три роки, але ми далі продовжуємо вчитися жити без нього”, – розповіла пані Олеся

Також жінка зачитала рядки поезії доньки Мар’яни, яка не змогла прийти на захід.

“Якби ти був, я б розказала, як важко встати із колін

іти вперед, мов повних сил, і посміхатись, мов без змін…”

“У контексті сьогоднішнього заходу можна подумати про те, що таке наше життя? Це коли отам у візочку є маленька дитина. І в ім’я такої дитини батьки і діди віддають свої життя. Але ж є ще щось  – слово, і воно вічне. “І носить вітер час життя”… Вдумайтеся, яка промовиста назва”, – додала Бабій

Сьогодні також мали б презентувати книгу “Історія Йохана Бабая” переможниці минулорічного конкурсу, однак через технологічні питання презентацію відклали.

“Те, що ми робимо, робимо не для галочки. Ми готові були презентувати “Історію…” сьогодні, але зробили акцент на висококласну і високоякісну книгу.

Взагалі я надзвичайно щасливий, що причетний до цього проекту. Це унікальне явище в Україні і приклад того, як думки не розходяться із результатом”, – зазначив Держипільський.

На заході також оголосили про старт нового конкурсу “Перший рукопис”. Участь у ньому можуть брати жителі Прикарпаття будь-якого віку, які не мають виданої книги. Із 1 вересня на умовах анонімності журі оцінюватимуть надіслані твори. Окрім цього, у рамках проекту до 1 вересня планують видати збірник тестів по життю і творчості Василя Стуса.

“Там питання готуються глибочезні. Ми маємо знати, звідки наші проблеми. А наші проблеми із нашої непам’яті”, – каже Томенчук.

Джерело

Перегляди 324 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK