Як правильно користуватись безвізом?

П'ятниця, 12 травня 2017 19:39
Довідка з ЖЕКу, кредитна картка чи туристичний ваучер — що потрібно мати при собі, щоб не виникло проблем при перетині кордону з країнами ЄС?

Європа скасувала архаїчний візовий бар’єр, через який багато жителів малих міст чи сіл були змушені брати трохи не відпустки, витрачати купу коштів, щоб подати свої документи і не факт, що вони отримали б візу. Це почуття свободи, а також економія коштів і часу. Представниця організації «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька розповіла в інтерв'ю Громадському радіо, які документи потрібно мати з собою, щоб успішно перетнути кордон з країнами ЄС.

Безвізовий режим буде розповсюджуватися на громадян, які мають закордонний біометричний паспорт. Люди, які не захочуть оформлювати біометричний паспорт, надалі будуть звертатися до консульських установ. Є ще одна велика категорія осіб, для яких візовий режим буде продовжуватися. Це ті, хто збирається працевлаштуватися в країнах ЄС, довго навчатися, поїхати до родичів на довгий час. Для поїздок, які тривають більше півроку або року, обов’язково потрібно буде оформлювати національну візу, дозволи на проживання.

"Якщо у вас є всі документи, які підтверджують мету вашої поїздки, ви маєте дійсний хоча б наступні три місяці після в’їзду закордонний біометричний паспорт, якщо ви маєте відповідну кількість готівки, бронювання готелю, квиток назад, то ви будете ідеальним пасажиром. Дуже важливий чинник, який контролюватиметься, — це підозра, що людина їде з метою нелегального працевлаштування. Якщо людина виглядатиме як потенційний нелегальний мігрант, до неї будуть питання. Ідеться про тих людей, які матимуть пустий закордонний паспорт, будуть без документів і говоритимуть, що мають гроші, квиток куплять потім, готель забронюють на місці тощо", - сказала Катерина Кульчицька.

Для безпечного в’їзду до ЄС потрібен значно менший пакет документів, ніж той, що несли до консульських установ. Зазвичай це ті документи, які підтверджують те, що людина буде проживати забезпечено. Наприклад, бронювання готелю, хостелу або запрошення від друзів, родичів. Запрошення не має бути з печатками і на офіційному бланку. Це може бути навіть запрошення на електронну пошту, у якому підтверджується, що ця людина буде вас у себе приймати. У такому випадку буде дуже важливо мати квиток назад.

Автомобілістам потрібно мати кошти на бензин та спеціальне страхування для автомобіля — «зелену карту». Також, відповідну кількість грошей у розрахунку на кожен день перебування. Для кожної країни сума трошки відрізняється. Прийнято казати, що це 45 — 50 євро на добу. Є країни, у яких це 60 — 65 євро. Не обов’язково гроші везти готівкою. Достатньо мати банківську або кредитну картку, на якій можуть бути власні кошти або кредитний ліміт. Виписку з банку брати з собою не потрібно. Прикордонник не розуміє термінології українських банків, часто не розуміє української та російської мов. Якщо у прикордонника є сумніви, то він може попросити людину скористатися СМС-банкінгом та інтернет-банкінгом.

Необхідність брати з собою довідку з ЖЕКу, військкомату, з роботи, про наявність житла — це міф.

"Якщо ви збираєтеся на конференцію, то візьміть з собою листочок, на якому ви зазначені як учасник заходу. Якщо ви їдете туристичною групою, роздрукуйте туристичний ваучер. Якщо їдете на спортивні змагання, роздрукуйте лист-запрошення, в якому написано, що ви є учасником певного заходу", - зауважила Катерина Кульчицька.

Контроль українських прикордонників і авіаліній включатиме в себе перевірку паспорту і наявність візи.

Перегляди 801 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK