Дослідники: Instagram – найгірша соцмережа для психіки молоді

Instagram опинився у кінці рейтингу соціальних платформ, укладеного під кутом їхнього впливу на психічне здоров’я молодих людей. Фахівці Королівського товариства громадського здоров’я опитали 1479...

Instagram опинився у кінці рейтингу соціальних платформ, укладеного під кутом їхнього впливу на психічне здоров’я молодих людей.

Фахівці Королівського товариства громадського здоров’я опитали 1479 людей віком від 14 до 24 років, інформує ВВС. Їх попросили оцінити, які із п’яти найпопулярніших онлайн-платформ мали на них найбільш негативний вплив.

Кожну з них треба було оцінити за такими параметрами як тривожність, депресія, самотність, цькування і образ тіла.

На верхівці рейтингу як найбільш сприятливий ресурс опинився YouTube. За ним ідуть Twitter і Facebook. Snapchat та Instagram отримали найнижчі бали.

Королівське товариство громадського здоров’я застерігає, що соцмережі можуть посилювати психологічну кризу у молодих людей. Утім, їх можна використовувати і на благо, тому фахівці закликають компанії докласти зусиль, щоб зробити онлайн безпечним місцем.

Соціальні платформи використовують близько 90% молодих людей – більше, ніж будь-яка інша вікова група. Тож молодь особливо вразлива до їхнього впливу, хоча наразі точно і не відомо, в чому цей вплив полягає.

“Глибокий депресивний епізод”

Ізлі – трохи більше 20 років. Підлітком вона підсіла на соцмережі, коли переживала нелегкий період в житті.

“Завдяки онлайн-спільнотам я не почувалася самотньою, відчувала, що варта чогось. Але незабаром почала занедбувати “реальних” друзів і весь час проводила за розмовами онлайн. У 16 років я мала глибокий депресивний епізод, який тривав кілька місяців і був жахливим. У той час соціальні медіа робили мені гірше, бо я постійно порівнювала себе з іншими і почувалася кепсько. У 19 у мене стався іще один нехороший напад депресії. Я заходила в соцмережі, бачила друзів, які роблять різні речі, і ненавиділа себе за те, що не можу теж це робити, чи за те, що я не така хороша людина, як інші”, – розповідає Ізла.

Ісла

 

Водночас соцмережі мали і позитивний вплив.

“Я багато писала про психічне здоров’я, я цього не приховую, і мала справді хороші розмови з людьми на цю тему. З деким із тих, кого я зустріла онлайн п’ять чи шість років тому, я й досі дружу, і ми зустрічалися особисто”, – додає дівчина.

“Неадекватність і тривога”

Ширлі Крамер, виконавчий директор КТГЗ, каже: “Цікаво, що Instagram і Snapchat опинилися внизу рейтингу як найгірші для психіки. Обидві платформи фокусуються на зображеннях, і, здається, можуть викликати почуття тривоги і неадекватності у молодих людей”.

У світлі цих знахідок експерти пропонують соціальним платформам вжити деяких заходів. Наприклад, надсилати повідомленням користувачам, коли вони надто довго сидять у мережі (це підтримали 70% опитаних). Або розробити позначку для зображень, які зазнали цифрової обробки, щоб модні бренди, рекламники і знаменитості могли за бажанням додавати їх на свої фото. Серед інших пропозицій – визначати вразливих користувачів.

Категорії
РОЗВАГИ
Новини
Loading...