Вчені-соціологи: українців найбільше турбує війна на Сході України та рівень життя

72% українців занепокоєні війною на Сході України, також серед проблем, які турбують найбільше – рівень життя (60%), економічна ситуація (47%) та безпека України (21%)....

72% українців занепокоєні війною на Сході України, також серед проблем, які турбують найбільше – рівень життя (60%), економічна ситуація (47%) та безпека України (21%).

Такі результати дослідження наводить Київський міжнародний інститут соціології.

Порівняно з 2016 роком, рівень занепокоєності громадян суспільними проблемами мало змінився, але українців дещо менше почали турбувати стосунки з Росією та злочинність.

Війна на Сході України більше турбує жителів Західного (75%) та Східного регіонів (82%), ніж жителів Центрального (68%)та Південного регіонів (65%). Занепокоєність війною порівняно з 2016 роком зросла у Східному регіоні та дещо знизилась у Центральному регіоні.

Рівень життя практично однаково непокоїть жителів Центрального та Південного регіонів (65% і 69% відповідно), дещо менше – жителів Західного регіону (57%), а найменше рівень життя турбує  мешканців Східного регіону (35% – проти 56% у 2016 році). Економічна ситуація в Україні найбільше турбує мешканців Східного (58%) та Південного (50%) регіонів, дещо менше – мешканців Центрального та Західного регіонів (46% та 40% відповідно)

Безпека України майже однаково турбує мешканців Західного (24%) та Південного (23%) регіонів,  тоді як жителів Центрального (17%) та Східного регіонів (18%) – дещо менше.

Стосунки з Європейським Союзом більше турбують жителів Східного регіону (11%), ніж решти (Західний – 2%, Центральний – 4%, Південний – 4%). Відносини з Росією найбільше турбують жителів Південного (15%) та Східного регіонів (12%), відносно менше – жителів Центрального та Західного регіонів (10% та 6% відповідно).

Соціологи зауважують, що рівень життя дещо більше турбує жінок, ніж чоловіків (62% жінок проти 57% чоловіків), а політична ситуація навпаки більше турбує чоловіків (16% чоловіків проти 11% жінок).

З усіх проблем найменше українців турбує статус російської мови в Україні (1%) та відносини між громадянами України різних національностей (2%).

Дослідження проводилося з 20 по 29 травня 2017 року Київськм міжнародним інститутом соціології (КМІС). Методом особистого інтерв’ю опитано 2040  респондентів, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. 

Категорії
СТАТТІ
Новини
Loading...