Вчителі та батьки вчилися дбати про права дитини у школі

Вівторок, 08 серпня 2017 07:41
В місті Івано-Франківськ відбувся дводенний тренінг “Права дитини в школі” для батьків та педагогів. 

Захід організувала ГО “Молода Просвіта” Прикарпаття у партнерстві з ГО “Мами Прикарпаття”.

Про це повідомляє видання Галка.

Досвідчені тренери від Української Гельсінської спілки з прав людини і Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” Олександра Козорог та Андрій Кінаш запропонували до розгляду три основні темаматичні блоки: концепція прав людини, відмінності між правами людини і правами дитини та побудова ефективної комунікації між усіма учасниками навчально-виховного процесу, повідомляють організатори.

У процесі роботи вдалося попрацювати з нормативною базою, яка визначає і регулює правила взаємодії між учнями, батьками, учителями та адміністрацією; визначити, хто є носієм прав і хто є носієм обов’язків по реалізації цих прав; навчитися запобігати і вирішувати конфлікти, непорушуючи при цьому гідність і права кожного залученого у цей конфлікт; опрацювати шляхи співпраці для формування освітнього простору із забезпеченням прав людини, а також оприділити участь батьків у навчальному процесі.

“Під час тренінгу, окрім корисної інформації, отримала підтвердження, що вчителі теж прагнуть покращення ситуації з дотриманням прав дитини, – говорить голова батьківського комітету однієї з івано-франківських шкіл Тетяна Полюхович. – Нам треба, перш за все, бачити один в одному партнерів, а не опонентів”.

На практиці учасники розбирали алгоритми і механізми вирішення ситуацій, пов’язаних з порушенням прав людини. Говорили про політики, процедури, чи відповідають вони міжнародним стандартам, хто і на якому рівні має право їх формувати. Намагались вирішити питання, як подолати пасивність учнів, батьків та вчителів щодо їх участі у розробці норм і процедур та під час захисту дотримання цих прописаних механізмів.

Більшість підтвердили, що вперше познайомилися з нормативними документами, які регулюють освітній процес.

“Завжди інтереси дитини стоять вище, ніж права дорослого. Дуже важливо чути дитину і сприймати її як рівноцінного учасника навчально-виховного процесу. Вчитель, який знає свої права і обов’язки, ніколи не буде порушувати права дитини. Тому такі освітні тренінги є дуже потрібними на регулярній основі”, – підсумувала організаторка Євгенія Бардяк.

Перегляди 484 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Диплом чи освіта: у Франківську обговорили навчання у приватних університетах На Коломийщину привезуть мощі святого апостола Юди-Тадея. ФОТО Суд зобов’язав церкву Московського патріархату звільнити комунальне приміщення на Чорновола У Франківську пройде благодійний концерт, щоб зібрати кошти на лікування дівчинки На Івасюка збили літню жінку: переходила на пішохідному У жовтні знизяться ціни на газ для населення Франківців через фотовиставку закликають подбати про екологію. ФОТО На національний перепис населення планують витратити 3,4 млрд гривень Термін експлуатації пасічнянського мосту завершиться у 2021 році Івано-Франківськ стане центром для органів юстиції чотирьох областей, – Кабмін Понад 130 тисяч гривень аліментів наперед сплатив батько з Прикараття На Одещині 12-річні хлопці заради розваги забили безхатька На вихідних комунальний транспорт Івано-Франківська курсуватиме зі змінами Міністр інфраструктури порадив Оксані Савчук шукати гроші на міст у місцевому бюджеті На Тисмениччині відкрили сучасний спортивний майданчик. ФОТО Франківців кличуть долучитись до всесвітнього флешмобу на честь дня перезапуску серця У Івано-Франківську через порив тепломережі мешканці 26 вулиць залишилися без тепла Члени ВРП будуть звільняти себе самостійно, бо Рада провалила важливу правку – ЦПК У Франківську розповіли, які дороги Прикарпаття не відремонтували за рік Пітбуля, який зник три тижні тому на Чорновола, перепродали на автобазарі