Осінній призов триває: скільки людей отримають повістки і як покарають ухильників

Середа, 01 листопада 2017 07:27
Заклик в армію в Україні завершиться наприкінці листопада. За ухилення загрожує тюремний термін.

В Україні триває осінній призов в армію закликають всіх придатних по здоров'ю чоловіків від 20 до 27 років, передає Ukr.Media.

Юнаків 18-19 років теж викличуть у військкомат, проте видадуть повістку тільки за їх згодою. Як і в минулому році, терміни служби не змінюються: 12 місяців будуть служити чоловіки з вищою освітою і 18 без освіти. Хто повинен отримати повістку і які права є у призовників.

Повістку отримають більше 10 тисяч українців

Призовна кампанія в Україні проводиться в два етапи: навесні та восени. Весняний пройшов з 1 квітня по 31 травня – тоді закликали 14 тис. осіб. Осінній призов розпочався 5 жовтня і закінчиться 30 листопада – за цей період повинні закликати 10 460 українців.

Повістки приходять чоловікам призовного віку – 20-27 років без права на відстрочку, судимості і проблем зі здоров'ям. Для українців з вищою освітою доведеться відслужити 12 місяців, без – 18.

Найбільше повинні закликати в Дніпропетровській області – 980 осіб, Харківській – 700. Наприклад, у Закарпатській області планують закликати всього 155 осіб, у Луганській -170, Донецькій – 230.

Призовників направлять служити в Збройні Сили України – 6,36 тис. осіб, Нацгвардію – 3,5 тис., Державну спеціальну службу транспорту – 600 чоловік.В зону АТО строковиків обіцяють не відправляти.

На підготовку і проведення призову держава виділяє призовникам одноразову допомогу 3200 грн + 93 грн.

Нагадаємо також, в кінці травня цього року міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про призов на 18 місяців офіцерів запасу в Збройні сили України – мова йшла про чоловіків до 43 років, які мають військову підготовку у вищих навчальних закладах (ступінь не нижче бакалавра), але не проходили військової служби. Призов офіцерів запасу пройшов влітку, наразі у ЗСУ кажуть, що поки інформації про осінній призов офіцерів запасу немає.

Коли можуть не закликати:

Сімейні обставини.Якщо призовник доглядає за непрацездатними родичами, якщо дружина інвалід або дитина – інвалід; якщо дружина вагітна. Якщо є двоє і більше дітей, або дитина до трьох років. Також не покличуть чоловіка, який виховує дитину сам.

Стан здоров'я.Якщо медкомісія визнала не придатним.

Навчання– інтернатура, аспірантура, докторантура. Також мають право на відстрочку чоловіки молодше 21 року, які отримують освіту на денній формі.

Професійна діяльність– священнослужителі; кандидати (доктора) наук, які працюють за фахом; педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою; медичні працівники у сільській місцевості; сільські, селищні, міські голови – на строк виконання ними повноважень; поліцейські – на весь період служби.

Не підлягають призову підозрюваних в кримінальних злочинах.

Що світить ухильникам

Днями поліція з представниками військового комісаріату затримали і відвезли з київського нічного клубу у військкомат 32 чоловіків. 15 з них виявилися ухильниками від строкової служби.

Затримати людину за ухилення, можна тільки за рішенням суду, говорить керуючий партнер адвокатського об'єднання "Чудовський та партнери" Ігор Чудовський.

"Як правило суд може ухвалити таке рішення тільки в рамках Кримінально-процесуального кодексу. Підстава – розшук особи за вчинення злочину за ст. 335, 336 КК України – покарання до трьох років обмеження волі. Осіб, які ухиляються від призову, притягують до кримінальної відповідальності, а не насильно відправляють в ЗСУ", – пояснює юрист.

Якщо призовник не з'явився в зазначений час і місце або не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, законом передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність:

Неявка у військкомат без поважних причин – штраф 85-119 грн.

Повторне порушення протягом року збільшує штраф 170-255 грн.

Ухилення від призову карається обмеженням волі на строк до трьох років умовно.

Поліція може допомагати військкоматам ловити ухильників. Однак спочатку комісаріати повинні надіслати повістку призовнику, потім направити на медогляд для визнання придатності. Потім призовник отримує повістку для відправлення у військову частину. Якщо призовник ухиляється, військкомат може надіслати матеріали для внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР).

Перегляди 957 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Франківські патрульні оперативно затримали злодійку в центрі міста. ФОТО Евакуація з Китаю: всі українці та іноземці на момент посадки у літак є здоровими - МОЗ На місці з’єднання Північного та Південного бульварів монтують електроопори. ФОТО Цьогоріч Windrose запустить авіаркйси з Івано-Фраківська У Калуші на ринку знову виявили сурогат Цьогоріч на Франківщині висадять майже три мільйони сіянців. ФОТО Розпивання алкоголю в громадських місцях: патрульні оформили 286 правопорушень Завтра на Прикарпатті битимуть в церковні дзвони Калуські рятувальники допомагали чоловікові вибратися із підвалу До кінця року в Україні з'явиться більше 200 приймальних відділень екстреної медичної допомоги На Прикарпатті стало більше безробітних. ВІДЕО Виробники інформуватимуть споживачів про наявність антибіотиків у м’ясі На 97-му році життя перестало битися серце ветеранки ОУН – УПА з Бурштина На Івано-Франківщині засуджено чотирьох контрабандистів наркотиків з Євросоюзу. ФОТО На Прикарпатті призначили нового керівника Держгеокадастру . ФОТО З 2020-го влаштування дітей в інтернати в Україні буде платним – Мінсоцполітики Приміщення з евакуйованими із Китаю українцями візьмуть у подвійне кільце захисту – МВС Шахраї видурили у прикарпатки майже 28 тисяч гривень До +12° і сонце: "весну" прогнозують майже по всій Україні Галицька митниця вилучила товару на 70 тисяч гривень. ФОТО