У пошуках «лохів»: ніяких почуттів, тільки бізнес

П'ятниця, 03 листопада 2017 18:30
Чи доводилось вам шукати роботу? Ринок праці нині на Прикарпатті не надто широкий, та все-таки вибрати є з чого. Посеред непримітних вакансій із середньою заробітною платою виділяються ті, де пропонують заробляти по 15, 17 а той 25 тисяч у місяць, при тому ще й дистанційно.

З’ясувалося, що сьогодні заробляють просто: нічого не виготовляючи, не продаючи, а просто наживаючись на людській довірі.

Google translate + фантазія

Моніторячи популярний сайт з пошуку роботи, легко знаходжу одне з таких оголошень: «Международное брачное агентство с более чем 8 летним опытом работы приглашает на постоянную работу переводчиков английского языка. (Удаленная работа, на дому).

Требования к соискателю:

• Уровень английского языка intermediate/upper intermediate/advanced

• Высокая скорость набора текста

• 100% грамотность • Возраст 18−35 лет

• Коммуникабельность, пунктуальность и ответственность

• Можно без опыта работы (действует интенсивная программа обучения)»

А тепер відгадайте, скільки готові платити за таку роботу? Якщо вірити оголошенню, то 25 000 грн. в місяць + відсотки!

За що ж отримуватиме відсотки перекладач у шлюбному агентстві?

Цікавість розбирала. Рівень англійської у мене непоганий, текст швидко набирати теж вмію (журналістські дедлайни навчили), тож вирішила надіслати своє резюме. Не минуло і півгодини, як мені зателефонували та пояснили суть нової роботи.

З’ясувалося, що перекладач у таких агентствах має одночасно бути і майстром епістолярного жанру. Від працівника насамперед потрібен не переклад, а листування з потенційними женихами із-за кордону від імені українок, які нібито користуються послугами агентства. «Роботодавці» переконують: усі дівчата та жінки в курсі того, що від їх імені пишуть листи. Самі клієнтки, мовляв, зайняті бізнес-леді, яким не до листування з потенційними обранцями.

Ось тут у мене і виникли перші підозри: невже жінки готові довірити листування зі своїм, можливо, майбутнім чоловіком незнайомому перекладачеві? Відчуваю, що справа нечиста, але на роботу погоджуюсь, бо і досі не розумію, де ж тут собака зарита.

Перші здогадки виникають при отриманні «тестових завдань». Потрібно написати 15 фраз-листівок, які мають бути «гачком» для потенційного обранця, та з 3-4 листи від імені жінок, основні дані про яких надаються. На виконання цієї роботи дається доба. Більше того, турботливі «роботодавці» навіть приклади вам надають.

Ось такі фрази, на думку агентства мали б сприяти початку спілкування з потенційним кавалером: «Like a tropical bird i`m unique but feel myself alone… Catch me, darling, i will give all love i have in my fastbeating heart...» («Я унікальна, як тропічна пташка, але я самотня… Спіймай мене, дорогий, і я віддам тобі всю любов, яка є у моєму трепетному серці…») або ж «I`m like a flower that needs a good hand of gardener to bloom. I think you can be the one who knows what to do…» («Я, як квітка, що потребує рук садівника, для того, щоб цвісти... Я думаю, ти можеш бути тим, хто знатиме, що з нею робити…»).

Далі присилають 9 сторінок інструкцій про те, як потрібно заходити в базу та писати від імені жінок, робити розсилку фраз-приманок та навіть, як спілкуватися в відео-чаті замість дівчат.

Заробітки «амурних» перекладачів не такі вже й великі, як пишуть в оголошеннях

Виникає головне запитання: а скільки ж за це все платять?

Мені прислали наступні розцінки:

0,45 $ за вхідний лист

0.22 $ за 5 хвилин чату без відео

0,45 $ за чат з відео

0,13 $ за вхідне голосове повідомлення від мужчини

0,45 $ за віртуальний подарунок

0,67 $ за подарунок через магазин (магазин сайту)

0,13 $ та отриману GIF-картинку від мужчини

не менше 80 $ за доставку подарунка чи квітів

Більше того, «роботодавці» одразу ж звертають увагу на те, що за кількість витраченого часу на написання листів та вітальних фраз, вам ніхто не платитиме. Ваш заробіток – це відсоток від тієї суми, яку платять мужчини, відповідаючи на листи та надсилаючи всілякі милі дрібнички.

Листи, квіти, подарунки – все на вівтар любові

Ці сайти-знайомств (саме сайти, а не шлюбні агентства, як вони себе називають) розроблені таким чином, що для жінок і реєстрація, і листування є безкоштовними. Чоловіки ж платять за все.

Перший заробіток сайтів – це листування, віртуальні картинки, подаруночки та ін. Всі листи перевіряються адміністраторами сайту, що не дає можливості закоханому Ромео обмінятися з обраницею адресами електронної пошти, Skype чи Viber і продовжити спілкування вже безкоштовно. Завдання ж «перекладача» не тільки тримати кавалера «на гачку», але й максимально довго під різними приводами відтягувати особисту зустріч.

З листів, які надіслали мені для продовження переписки, встигла зрозуміти, що основний контингент женихів – це іноземці пенсійного віку. Зрозуміло, що отримавши відповідь, а скоріше навіть першу вітальну фразу, від молодої красуні, чоловіки втрачають голову. Бажаючи переконати юну обраницю у своїх серйозних намірах та ще більше припасти їй до вподоби, мужчини розщедрюються на подарунки. І це стає другим етапом заробітку «шлюбного агентства», адже усі презенти для українки чоловік робить за його посередництва.

Ціни на букети та милі дрібнички, якими жених хоче потішити свою обраницю, зростають у два, три, а то й чотири рази.

А звідки ж наживка?

Виникає закономірне питання: які насправді обличчя стоять за написаними «перекладачами» листами?

Цей секрет мені розкрила подруга Іванна, з якою поділилася підозрами щодо дивних вакансій та химерної роботи. З’ясовується, що дівчина колись отримувала пропозицію стати такою собі фейс-наживкою для багатих іноземних кавалерів. «Вони пропонували зробити професійну фотосесію і виставити фото на своєму сайті. Казали, що далі мене нічого не турбує: вони переписуватимуться з мужчинами від мого імені, а я отримуватиму за це відсотки. Навіть обіцяли подарунки від чоловіків. Іншій моїй знайомій пропонували просто заплатити за фотосесію, тобто фактично купити її фото для власного використання. Я відмовилась, але, це «легкі гроші», тому, підозрюю, що проблем з «клієнтками» у таких агентств немає», - розповідає Іванка.

Вона дуже приваблива дівчина, з модельною фігурою, тому, мабуть, і відбою від закордонних залицяльників на сайті б не було.

Та чи законно?

Таких псевдошлюбних агентств зараз море. Лише на одному інтернет-ресурсі з пошуку роботи я наткнулася на 6 подібних оголошень.

Юристи пояснюють, хоч дії цих агентств можна розцінювати як шахрайство, та притягнути їх до відповідальності нелегко. «Це можливо зробити, якщо ошуканий іноземець, до прикладу, напише заяву. Але навіть у цьому випадку довести, що «агентство» чинило незаконні дії буде складно, - пояснює юрист Віталій Романко. - Адже фото дівчат справжні, взяті з їх згоди. Листування відбувалося також з профілів дівчат. Тобто потрібно добре попотіти, щоб довести, що всі ці дії були шахрайством спрямованим на видурювання коштів. Більше того, якщо б у конкретному випадку піднявся такий шум щодо якогось сайту чи агентства, то, скоріш за все, його б просто видалили, щоб за якийсь час завести новий».

Та, якщо вину організаторів «шлюбного агентства» вдасться довести, то їм загрожує: «За незаконне здійснення псевдошлюбними агентствами своєї діяльності передбачена кримінальна відповідальність за ст. 190 Кримінального кодексу: за шахрайство максимальна санкція передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна, - каже юрист Віталій Романко. – Окрім того, потрібно ж зауважити, що таке «агентство» не сплачує податки, а за це передбачені три роки позбавлення волі».

Та найбільше біда такої діяльності в тому, що вона псує імідж українок. Іноземці все частіше сприймають Україну, як місце для секс-туризму, де вийшовши на центральну вулицю, заговоривши по-англійськи та заплативши за вечерю в ресторані, можна отримати будь-яку красуню.

Перегляди 945 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK