Близько 115 тисяч прикарпатців можуть залишитися без субсидій через власні борги за газ

П'ятниця, 20 липня 2018 13:05
У 115 тисяч отримувачів субсидії в Івано-франківській області заборгованість за газ складає 90 мільйонів гривень. Через несплату за газ органи соцзахисту мають припинити боржникам нарахування субсидій.

 Заборгованість за газ в отримувачів державної допомоги виникла з трьох причин. По-перше, субсидіанти споживали газу більше, ніж затверджені державою соціальні норми, за якими розраховується субсидія. Фактично це недоплата за спожитий газ, пише Галка.

Нагадаємо, на опалювальний сезон 2017-2018 діяли уже нові, знижені урядом соціальні нормативи: з 5,5 до 5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі на місяць.

«По-друге, заборгованість виникла також у тих отримувачів субсидій, які за травень-червень не сплатили рахунки за газ», – розповідає начальник відділу розрахунків ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Оксана Крамаренко.

По-третє, боржниками також є ті субсидіанти, у котрих борги виникли ще до початку опалювального сезону (2017-2018 рр.), та вони її не погасили протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися споживачем самостійно.

В «Івано-Франківськгаз Збуті» нагадують, що органи соціального захисту населення не призначають субсидію споживачам, які мають прострочену понад два місяці заборгованість,незалежно від суми боргу.

Тому для призначення субсидії на літній період, необхідно розрахуватися за спожитий газ. Це можна зробити у зручний для себе спосіб без черг. Зараз до послуг споживачів природного газу Івано-Франківської області представлені платіжні системи: Portmone.com, iPay.ua, EasyPay.ua, Master Pass, Ощад24 і Приват 24. Заплатити за газ онлайн можна безпосередньо з Особистого кабінету на сайті 104.ua.

Загальний борг споживачів газу перед «Івано-Франківськгаз Збутом» на 1 липня 2018 року становить майже 200 мільйонів гривень.

Читайте також: Частина мешканців Франківська може втратити право на субсидію

Перегляди 224 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK