Нацслужба здоров’я України деактивувала 44835 декларацій калушан

П'ятниця, 10 серпня 2018 12:04
Про це йдеться у повідомленні начальника відділу прес-служби Національної служби здоров’я України Лілії Гудзь.

 В офіційному листі, який надійшов на адресу «Вікон», йдеться про хибну інформацію, подану в публікації «Міська поліклініка Калуша вимагає пояснень в Нацслужби здоров’я щодо блокування виплат».

Справді, НСЗУ відмовила Калуському ЦПМСД в оплаті на підставі 44 тисяч декларацій, укладених з порушенням нормативних вимог, інформує прес-служба Національної служби здоров’я України. Зокрема, ідеться про наказ Міністерства охорони здоров’я України №503 «Про затвердження порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу». Цей наказ передбачає, що декларації між пацієнтом та лікарем первинної ланки (сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) укладаються за допомогою електронної системи eHealth, яка присвоює кожній декларації унікальний номер. Потім цю декларацію слід роздрукувати і отримати підпис пацієнта. На жаль, переважну більшість декларацій лікарі Калуського ЦПМСД уклали, не дотримуючись цих вимог, йдеться в офіційному повідомленні. Тому й належної оплати Калуська міська поліклініка не отримала, стверджує прес-служба НСЗУ:

«Оскільки Національна служба здоров’я України відповідає за ефективне і цільове використання бюджетних коштів, ми не могли здійснити оплату на підставі цих декларацій. Тому 10 липня ми повідомили адміністрацію Калуського ЦПМСД листом і запропонували подати уточнений звіт. Наші фахівці також приїжджали до Калуша і проводили звірку документів. Ми також звернулися до Міністерства охорони здоров’я як до органу, який розробляє та затверджує порядок укладення декларацій, і, відповідно до його роз’яснення, попросили Калуський ЦПМСД надати нам копії чинних декларацій, на підставі яких ми б могли здійснити оплату. На жаль, копій декларацій ми досі не отримали».

У Калуші будуть переукладати всі 44 тисячі декларацій з лікарями?

Тому Нацслужба здоров’я України була змушена деактивувати 44 835 декларацій, укладених з порушеннями, в системі eHealth, йдеться у відповіді прес-служби Нацслужби.

Працівники Калуського ЦПМСД стали заручниками чи то некомпетентності, чи то неуважності свого керівництва, переконують з Києва:

«В даній ситуації ми могли оплатити обслуговування пацієнтів тільки за так званим «червоним списком». Цей список включає усіх пацієнтів, які зареєстровані на території обслуговування закладу. В перерахунку на одного пацієнта оплата суттєво нижча, ніж на пацієнта, з яким укладено декларацію».

Це було єдине рішення, яке дозволяло не допустити ситуації, коли заклад не спроможний заплатити людям зарплату, кажутьу  Нацслужбі. 26 липня Квлушу здійснили виплату в обсязі 1 млн 328 080 грн.

Нацслужба здоров’я вже перевірила міську поліклініку — документів не вилучали

Також у Нацслужбі твердять, що попросили ЦПМСД якомога швидше переукласти і зареєструвати декларації, у визначений законом спосіб.

НСЗУ ставиться до медичних закладів як до партнерів і працює за правилами, однаковими для всіх. Калуський ЦПМСД виявився єдиним проблемним серед 161 закладів, з якими НСЗУ підписала договори до 25 червня, інформує прес-служба Нацслужби здоров’я:

«Всім іншим медичним установам ми виплатили кошти вчасно, не виявивши у них розбіжностей між поданими документами та інформацією в системі eHealth. Ми розуміємо, що спільно з закладами ми вперше проходили процес, і на цьому шляху бувають помилки. Тому ми інформували керівника ЦПМСД Михайла Гаврилишина про проблеми та можливості їх розв’язати на кожному етапі».

У Калуші внесли 44 тисячі декларацій з лікарями за 15 днів без sms-підтвердження — Нацслужба здоров’я

В новій системі фінансування охорони здоров’я медичні заклади перетворюються на комунальні підприємства, і відповідальність за ефективне функціонування закладу і виконання вимог, передбачених договором з НСЗУ, покладається на його керівника. У НСЗУ сподіваються, що «прикра ситуація з Калуським ЦПМСД оперативно вирішиться і залишиться поодиноким випадком, а мешканці Калуша і всього Прикарпаття будуть отримувати якісну медичну допомогу».

Читайте також: Нацслужба здоров’я зупинила виплати за новою системою медреформи у Калуші

Перегляди 188 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Португальські футболісти тренуються перед матчем на стадіоні "Рух". ФОТО На Тисмениччині через затоплені території знову перевозили людей, серед них діти У Франківську визначають проекти-лідери “Бюджету участі” Прикарпатцям радять, як очистити колодязі після повені На Прикарпатті чоловіка вбило струмом Прикарпатець потрапив до реанімації з ботулізмом Негода на Прикарпатті: прибув гелікоптер та мобільна група надзвичайників. ФОТО На Прикарпатті поліцейські розшукали трьох зниклих дітей На Тисмениччині рятувальники продовжують евакуйовувати людей У Палаці Потоцьких вперше відбудеться молитва Тезе Правопис по-новому: Уряд схвалив Український правопис у новій редакції Івано-Франківськ виділив 75 тисяч гривень на укріплення дамби в Угорниках Франківським школярам роздали “Комплекти безпеки”. ФОТО На благодійній акції, яку у Франківську організували атовці, зібрати більше 150 тис. грн. ВІДЕО Муніципали допомогли медикам госпіталізувати чоловіка, який напився до втрати свідомості. ФОТО Франківського злодія, який «спеціалізувався» на викраденні пожертв із церков, посадять на майже 6 років Франківській вчительці хочуть присвоїти звання заслуженої Рада не підтримала ініціативу Зеленського щодо зміни виборчого закону В Івано-Франківську обговорили Антикорупційну програму на 2019 рік Прикарпатцям дякують за допомогу в порятунку “Дому сірка”, який затопило. ФОТО