Цимбали для сина: прикарпатський майстер розповів, як виготовляє старовинний гуцульський інструмент. ФОТО/ВІДЕО

Середа, 10 жовтня 2018 14:40
Українську народну музику важко уявити без цимбалів. Цей старовинний струнний інструмент був невід’ємним атрибутом весіль та інших святкових подій, народні ансамблі завжди мали у своєму складі цимбаліста.

 Зараз вже мало хто може навчити грі на цимбалах, та й сам інструмент купити доволі непросто: цимбали виготовляють на замовлення лише на одній фабриці у Львові. Є також кілька майстрів, які роблять цимбали власноруч.

Іван Дзінчук із карпатського села Космач – один із небагатьох українських майстрів, що сьогодні роблять цимбали. Цей інструмент, що раніше звучав чи не на кожному українському весіллі, сьогодні є рідкістю. Одні з перших цимбалів Іван свого часу зробив для свого сина, не знайшовши у продажу якісного інструмента, пише Ukrainer.

“Ходив до оного чоловіка в Шепіт і там вчився робити цимбали. Він мені багато розповідав. Креслення я знав і вчився”, – розповідає Іван.

Чоловік змайстуравав понад 30 гуцульських цимбалів. Музичні інструменти виготовлені його руками є в Канаді, Польщі, Намеччині ну і звичайно в Україні.

“Цимбали виготовляються приблизно впродов двох місяців. Одна з найважливішиз деталей – це дерево. Для цимбалів найркраще підходить явір”, – каже майстер.

Світлина від Ukrainer.

Світлина від Ukrainer.

Перегляди 214 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK