Марина Порошенко відвідала інклюзивні класи Франківська. ФОТО

П'ятниця, 09 листопада 2018 15:00
Сьогодні, 9 листопада до Івано-Франківська  з робочим візитом завітала дружина Президента України Марина Порошенко. Перша леді відвідала інклюзивні класи міста та привітала школярів області з Днем української писемності та мови.

Наразі в Івано-Франківську функціонує 234 школи у яких навчаються 398 дітей з особливими потребами. Це на 205 дітей більше, ніж в минулому році. Ще є над чим працювати, адже наразі інклюзивною освітою охоплено лише 6% дітей, розповідає Перша леді. У Франківську інклюзивна освіта розвивається на всіх рівнях. Зокрема, в області працює 44  інклюзивних садочки, передає Місто.

Під час візиту Перша леді ознайомилась з навчальним процесом в інклюзивних класах початкової школи І-ІІІ ступенів № 1, яка є однією з найбільших у місті.

"Наша рідна українська мова є символом України як незалежної держави. Ми пам‘ятаємо, що створення самостійної країни починалося саме з роьотьби за мову, бо українською промовляє дух нашої Свободи. І тому українська мова має бути рідною для кожного, хто вважає себе українцем,» – зазначила Марина Порошенко.

Любов Морга, директор спеціалізованої школи, розповідає:

"У нас є 14 дітей з особливими потребами. Ми почали поацювати з дітьми з особливими потребами ще 20 років тому. Для нас це справа не нова, але тепер у цьому нам суттєво допомагає держава. По-перше, це кімнати спеціальні для відпочинку та педагоги. Ми стараємось створити для них комфорт. Норма для класів – це 30 дітей, але якщо там ж дитина з особливими потребами – клас має бути набагто меншим, щоб всі відсували на собі увагу вчителя. У дітей з особливими потребами є своя ресурсна кімната, вбиральня, але кімнат бракує, хоча ми раціонально використовуємо площу. Хотілося б ще окрему спортивну кімнату для «особливих» дітей".

Один з батьків дитини розповів, що для них з дружиною основним показником є те, що дитина з радістю іде в школу і хоче вчитися. Дітям легко вчитися, вони вчаться граючись і батьки дуже заловолені. Асистент вчителя постійно допомагає. Дитина постійно спілкується з такими ж по віку дітьми, як і він.

Багато дітей не знають, як поводитись з дітьми з особливими потребами, але в нашому класі діти розуміють потреби. Це великий позитив інклюзивного навчання. У дітей виникає розуміння допомоги іншим.

Читайте також: На Вовчинецьких горах облаштують дитячий простір, велодоріжки та оглядовий майданчик

Перегляди 247 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK