У Карпатах промаркували найбільш небезпечні ділянки на туристичних маршрутах

П'ятниця, 18 січня 2019 19:39
Активісти промаркували найбільш небезпечні ділянки зимового маршруту із “Заросляка” на Говерлу. Тут встановили 30 жердин із світловідбивним покриттям на відстані 50 метрів одна від одної.

"Висота жердини — два метри. Ідея коштувала кілька тисяч гривень. Над маркуванням працювали також моя дружина і друзі. Загалом команда складалася з п’яти осіб", — коментує ініціатор акції Сергій Петров, киянин.

Тим часом рятувальники встановили такі знаки і вздовж маршруту на гору Піп-Іван, пише WestNews.

"Це 50 металевих жердин із світловідбивними прапорцями кожні 30 — 40 метрів. Крім того, ми забетонували п’ять стаціонарних стовпців з інформаційними таблицями та попередженнями про лавинну небезпеку. Маємо намір ще їх пронумерувати, щоб люди, які загубляться у горах, натрапивши на такого “сторожа”, могли повідомити рятувальникам якомога точніше місце свого перебування", — уточнює Василь Фіцак, начальник Явірницького пошуково-рятувального відділення.

У напрямку Говерли, додає рятувальник, також ще кілька років тому встановлено з десяток бетонних стовпів. Є вони і на маршруті до озера Несамовите.

"Утім хочу наголосити, що ці жердини — не панацея. Кожному, хто збирається у гори взимку, варто обов’язково зареєструватися у рятувальників. Слід іти тільки групою, оптимально — у складі 4-6-ти осіб, більшість із яких мають бути досвідченими", — додає Василь Фіцак.

Читайте також: 

Перегляди 84 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK