На Прикарпатті відкрилися виборчі дільниці: що взяти з собою і чого не можна робити

В Україні о 8:00 21 липня відкрилися виборчі дільниці, на яких відбудеться голосування на дострокових парламентських виборах. Голосування на дільницях повинно було розпочатись о...

В Україні о 8:00 21 липня відкрилися виборчі дільниці, на яких відбудеться голосування на дострокових парламентських виборах.

Голосування на дільницях повинно було розпочатись о 8:00 і завершитися о 20:00. Для того, щоб проголосувати, вам потрібно із документом прийти на дільницю, отримати бюлетень, поставити у ньому позначку та вкинути до виборчої урни. А як це зробити правильно, нагадує Курс.

Із яким документом йти на вибори?

Проголосувати можна із одним з наступних документів:

-паспорт громадянина України (звичайний або ID-картка);

-тимчасове посвідчення громадянина України (для тих хто, нещодавно набув громадянства);

-військовий квиток (для військовослужбовців).

Скільки бюлетенів ви отримаєте?

Цього року вибори відбуваються за змішаною системою. Це означає, що 50 відсотків депутатів українці оберуть за партійними списками. Ще 50 відсотків оберуть у мажоритарних округах. Таким чином, ви отримаєте два бюлетені: 1) зі списком партій; 2) із переліком кандидатів по мажоритарному округу. У кожному із бюлетенів ви маєте поставити по позначці.

Як правильно поставити позначку?

По-перше, це потрібно робити таємно – у спеціальній кабінці. По-друге, ви маєте поставити позначку особисто. Щоб проголосувати, поставте навпроти назви партії позначку «+» або якусь іншу (але лише одну!). Так само одну позначку ви маєте поставити у бюлетені із переліком кандидатів у мажоритарному окрузі. Поставивши позначки, ви маєте особисто вкинути бюлетені у виборчу урну.

Чи можна змінити бюлетень, якщо ви його зіпсували?

Змінити бюлетень можна, але лише один раз. Якщо ви якимось чином зіпсували бюлетень, то можете звернутися із письмовою заявою до члена ДВК, який видав вам бюлетень. Однак замінити бюлетень можна лише один раз.

Чого не можна робити на дільниці?

-Не можна порушувати таємницю голосування, тому у кабінці має перебувати лише одна людина одночасно;

-не можна фотографувати та знімати відео. Також не можна демонструвати на камеру розгорнутий бюлетень. За це можна отримати адмінштраф.

-не можна виносити бюлетень із дільниці;

-не можна ставити зайві позначки чи робити написи на бюлетені – інакше його визнають недійсним. Також не можна залишати бюлетень без позначок – його не зарахують;

-не можна агітувати. Навіть символіка партії та кандидата вважається агітацією, тому на дільницю краще прийти без неї.

Читайте також: “Лелече гніздо”: у міському парку Франківська з’явилася нова гойдалка для діток. ФОТО

Категорії
Новини
Новини
Loading...