Українців готують до подорожчання на 15 % і без того космічно дорогих ліків, – ЗМІ

Якщо курс гривні падатиме, дистриб’ютори, які ввозять ліки на територію України, будуть страхуватися від ризиків і підвищувати ціни. Про це в ефірі радіо «Голос...

Якщо курс гривні падатиме, дистриб’ютори, які ввозять ліки на територію України, будуть страхуватися від ризиків і підвищувати ціни. Про це в ефірі радіо «Голос Столиці» заявив екс-міністр охорони здоров’я України Юрій Поляченко. Затягування пасків уряду в дії – незабаром можуть подорожчати ліки.

Через введення семивідсоткового податку на додаткову вартість на їх імпорт. Про це напередодні повідомив міністр охорони здоров’я України Олег Мусій. Він зазначив, що якщо і подорожчають, то лише імпортні препарати. Вітчизняні компанії домовились, що піднімати ціни не будуть.

За словами екс-міністра охорони здоров’я України Юрія Поляченка, подорожчання імпортних ліків залежатиме від курсу гривні, і складатиме приблизно 10-12%. На запитання, чи є для цього передумови, він зазначив: «Звісно. Ми говоримо зараз про імпорт, це одна картина, яка є сьогодні на ринку. І зрозуміло, що в умовах ризику нестабільної гривні дистриб’ютори будуть завищувати ціни для того, щоб отримати бодай мінімальний прибуток у цьому напрямку. Через 7% відшкодування ПДВ, нестабільність курсу гривні, відсутність дієвих механізмів відшкодування ПДВ, чіткого механізму страхової медицини, імпортні ліки будуть дорожчати. За оптимістичними підрахунками Мінфіну, на 10-12%. Ще раз підкреслюю, це якщо курс гривні буде на сьогоднішній день приблизно 12. Якщо буде збільшуватись – дистриб’ютори, які будуть ввозити ліки на територію України, будуть страхуватись від ризиків, і тому підвищення цін може коливатись у діапазоні 12-15%». Щодо того, наскільки 7%, які додадуть до ПДВ, є обов’язковими для запровадження, Поляченко сказав: «Ми говоримо про первинне ввезення, і, звісно, вони обов’язкові. Це буде перелік відповідних ліків і виробів медичного призначення. Відповідно ліки, які входять до цієї постанови, будуть оподаткуватися 7% ПДВ, інші, які не ввійшли, – 20% ПДВ. Якщо раніше були ліки, які не оподатковувались, то зараз всі імпортні ліки будуть оподатковуватись, в тому числі і так звана сировина». Відповідаючи на питання, чи є якась постанова Антимонопольного комітету, яка контролює граничну позначку підняття цін на ліки, екс-міністр підкреслив: «Це вже зовсім інший механізм. Ми говоримо про державне регулювання цін, воно поки що залишається незмінним. Але знову ж таки, сьогодні МОЗ може регулювати це питання номенклатурою ліків життєвої необхідності. Там можна говорити про стабільність ціни і неможливість здороження, враховуючи, що 90% – це ліки вітчизняного виробництва. Тому можу заспокоїти наших пацієнтів: на вітчизняні ліки, тим паче першої необхідності, так званого соціального пакету, ціна не буде підвищуватися».

ZIK

Категорії
Новини
Новини
Loading...