У Калуському районі вслід за Коломийським безпідставно скорочують стоматологів

Понеділок, 06 лютого 2017 17:51
На сьогоднішньому засіданні депутатської комісії Івано-Франківської обласної ради з питань охорони здоров'я ухвалили звернення Асоціації стоматологів області до Верховної Ради та Міністерства охорони здоров'я з приводу ліквідації стоматологічних кабінетів у поліклініках та амбулаторіях та скорочення лікарів і персоналу.

 

Йдеться про вивільнення близько півсотні лікарів-стоматологів у Калуші та Калуському районі.

Два місяці тому аналогічна ситуація склалася в Коломийському районі. КУРС писав, що тоді з проханням зберегти кабінети та робочі місця до профільної комісії обласної ради звернулися 44 стоматологи з Коломийської поліклініки та районна профспілка медиків.

Вердикт комісії, яка рекомендувала не скорочувати лікарів, не взяли до уваги, повідомив на сьогоднішньому засіданні її голова Манолій Піцуряк.  Як результат, скоротили 58 працівників.

"Тепер маємо аналогічну ситуацію в Калуському районі. Хоча тамтешня адміністрація запропонувала піти іншим шляхом – 50% стоматологів перевести на госпрозрахунок, 50% залишити на державній формі роботи, – повідомив Піцуряк. – Хоч і в одному, і в другому випадку допущене порушення чинного законодавства, бо жодний наказ МОЗ не передбачає ліквідацію стоматкабінетів у ФАПах та поліклініках і скорочення медичних працівників. Те, що стоматологи раптом виявилися нікому не потрібні, – це наслідки тих недолугих реформ, які робить сьогодні наше Міністерство. Тому ми на останній комісії рекомендували підготувати звернення до МОЗ та ВРУ від області з цього питання".

"У Калуському районі на госпрозрахунок превели 48 стоматологів. На сьогодні немає рішення чи наказу про скорочення, як і про переведення чи зміну формату роботи. Ці рішення, які прийняли Коломийська та Калуська міські ради, необґрунтовані – не мають підстав та розрахунків, – підтримав колегу заступник голови Департаменту охорони здоров'я ОДА Микола Стовбан. – Ми також подали в МОЗ звернення про необхідність доступу до гарантованої медичної допомоги, зокрема стоматологічної".

Аналогічне звернення в МОЗ пішло від прикарпатської профспілки медиків.

"Профспілка не стоїть осторонь. 26 січня у нас була президія всієї нашої всеукраїнської профспілки. Був присутній начальник департаменту медичної допомоги МОЗ, погодився, що питання актуальне. Ми передали йому своє звернення, воно витримане в такому ж контексті – не приймати рішень на місцях до врегулювання ситуації на загальнодержавному рівні, оскільки наразі це протизаконно", – повідомила керівник обласної профспілки медичних працівників Наталія Бирчак.

Профільна депутатська комісія прийняла за основу і винесе на сесію проект звернення обласної ради до ВРУ та МОЗ, в якому наголошується, що дії щодо скорочення стоматологічної служби на Івано-Франківщині є передчасними – оскільки це рішення в майбутньому стане прерогативою новостворених об'єднаних територіальних громад.

Відтак мережа стоматкабінетів у сільських амбулаторіях та в районних поліклініках повинна бути збережена, допоки це питання не буде вирішене на загальнодержавному рівні. 

Перегляди 372 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Бойовий літак розбився в Росії: стали відомі деталі Загострення на фронті: від ранку побільшало поранених серед українських воїнів В одній із найбільших українських інвестиційних компаній проводять обшуки Джамала поділилася ніжним фото з весілля Трамп призначив нового очільника секретної служби США Посли ЄС підтримали український безвіз Посольство України пояснило скорочення допомоги від США фінансовою стабілізацією Туреччина готова відвернутися від ЄС - Ердоган Як РФ спробує "розгойдати" Україну - фахівці Глава великого українського банку погодився очолити НБУ У Раду внесли законопроект, що дозволяє Лоліті відвідувати Україну У МЗС відреагували на рішення суду ООН Україна припинила електропостачання окупованим територіям Луганської області електроенергію з 25 квітня Гройсману показали, як у Харкові працює "прозорий офіс" Кабміні до кінця року хочуть розробити закон про обов'язкове декларування доходів Уряд готується ввести загальне декларування для українців Вони не беруть людей з вулиці: як луганчанка потрапила в італійський Playboy Міністрів, які взяли на поруки Мартиненка, перевірить НАЗК Генерал із США звинуватив Росію у підтримці небезпечних радикалів В Apple заявили, що Uber слідкує за своїми користувачами