У Калуському районі вслід за Коломийським безпідставно скорочують стоматологів

Понеділок, 06 лютого 2017 17:51
На сьогоднішньому засіданні депутатської комісії Івано-Франківської обласної ради з питань охорони здоров'я ухвалили звернення Асоціації стоматологів області до Верховної Ради та Міністерства охорони здоров'я з приводу ліквідації стоматологічних кабінетів у поліклініках та амбулаторіях та скорочення лікарів і персоналу.

 

Йдеться про вивільнення близько півсотні лікарів-стоматологів у Калуші та Калуському районі.

Два місяці тому аналогічна ситуація склалася в Коломийському районі. КУРС писав, що тоді з проханням зберегти кабінети та робочі місця до профільної комісії обласної ради звернулися 44 стоматологи з Коломийської поліклініки та районна профспілка медиків.

Вердикт комісії, яка рекомендувала не скорочувати лікарів, не взяли до уваги, повідомив на сьогоднішньому засіданні її голова Манолій Піцуряк.  Як результат, скоротили 58 працівників.

"Тепер маємо аналогічну ситуацію в Калуському районі. Хоча тамтешня адміністрація запропонувала піти іншим шляхом – 50% стоматологів перевести на госпрозрахунок, 50% залишити на державній формі роботи, – повідомив Піцуряк. – Хоч і в одному, і в другому випадку допущене порушення чинного законодавства, бо жодний наказ МОЗ не передбачає ліквідацію стоматкабінетів у ФАПах та поліклініках і скорочення медичних працівників. Те, що стоматологи раптом виявилися нікому не потрібні, – це наслідки тих недолугих реформ, які робить сьогодні наше Міністерство. Тому ми на останній комісії рекомендували підготувати звернення до МОЗ та ВРУ від області з цього питання".

"У Калуському районі на госпрозрахунок превели 48 стоматологів. На сьогодні немає рішення чи наказу про скорочення, як і про переведення чи зміну формату роботи. Ці рішення, які прийняли Коломийська та Калуська міські ради, необґрунтовані – не мають підстав та розрахунків, – підтримав колегу заступник голови Департаменту охорони здоров'я ОДА Микола Стовбан. – Ми також подали в МОЗ звернення про необхідність доступу до гарантованої медичної допомоги, зокрема стоматологічної".

Аналогічне звернення в МОЗ пішло від прикарпатської профспілки медиків.

"Профспілка не стоїть осторонь. 26 січня у нас була президія всієї нашої всеукраїнської профспілки. Був присутній начальник департаменту медичної допомоги МОЗ, погодився, що питання актуальне. Ми передали йому своє звернення, воно витримане в такому ж контексті – не приймати рішень на місцях до врегулювання ситуації на загальнодержавному рівні, оскільки наразі це протизаконно", – повідомила керівник обласної профспілки медичних працівників Наталія Бирчак.

Профільна депутатська комісія прийняла за основу і винесе на сесію проект звернення обласної ради до ВРУ та МОЗ, в якому наголошується, що дії щодо скорочення стоматологічної служби на Івано-Франківщині є передчасними – оскільки це рішення в майбутньому стане прерогативою новостворених об'єднаних територіальних громад.

Відтак мережа стоматкабінетів у сільських амбулаторіях та в районних поліклініках повинна бути збережена, допоки це питання не буде вирішене на загальнодержавному рівні. 

Перегляди 354 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Якщо в Україні не буде лідера, то станеться не Майдан, а "вибуховий махач" - Савченко Нардепи скасувала обов'язкове використання печаток У Росії пропонують не пускати Україну на ЧС-2018 Поліція викрила банду, яка вчиняла розбійні напади та крадіжки на всій території України У російських політиків справжня істерика через заборону Самойлової на в'їзд в Україну У МЗС пояснили, чому Порошенко досі не зустрівся із Трампом Україна з партнерами готується до наступу РФ "Учителі отримують €3 тисячі" - українець про роботу на Кіпрі Новий український автобус "Тюльпан" готують до продажів в Європі Відомо, які зарплати отримують українські прокурори Понад 80% українців заявили, що їм не вистачає зароблених грошей, - соцопитування МЗС відповів Білорусі на "бойовиків з України" і звинуватив Росію Скільки грошей переводять українці з Росії - НБУ Коли в океані зникне риба: вчені зробили невтішний прогноз Експерти назвали найкращі країни світу: список Колишній член КПУ згадав, як Крим заполонили "зелені чоловічки" Як житель панельного будинку з райцентру став переможцем мільярдних тендерів від держави Україна протистоїть не Самойловій, а російській пропаганді, – політолог Рабинович наполягає на поверненні Україні статусу ядерної країни Назвали розмір найбільшої української пенсії