Фріс П.Л. "Всі різні - але всі рівні..."

Понеділок, 19 травня 2014 16:18
Cьогодні я зустрів, на ФБ, публікацію про відвідування Івано-Франківська мером мого улюбленого міста – Львова, людиною, яка користується великою повагою серед широких прошарків наших громадян, пана Садового.

 

І найприємнішим для мене було те, що його оцінки ситуації у нашому місті практично повністю співпали з моїми.

Я також вважаю, що владу у нашому місті захопила група осіб на чолі з мером – В. Анушкевичусом, яка встановила у місті режим безконтрольного панування. На мій превеликий жаль, значна частина цієї групи складається в тому числі з представників ВО «Свобода».

Особисто я у свій час покладав на цю політсилу великі сподівання і голосував за неї. Вважав, що національно спрямовані молоді сили зможуть докорінно змінити ситуацію в країні. Нажаль – помилився! Після приходу до влади почався дерибан, дерибан усього що тільки можливо!

Не буду звертатись до гучних і загальновідомих справ Гаркота-Колковського. Це лише верхівка айсбергу. Ми ще побачимо (і це буде дуже скоро) нові кримінальні справи і почуємо нові прізвища. Фактично знов підтверджується відома істина що до того - хто робить революції і хто користується її плодами. У Франківську утворився дует між незаконно обраним В. Анушкевичусом, який прийшов до влади відомим усім мешканцям міста способом і тими членами виконкому, які задля задоволення власних інтересів сприяють одні другим у вирішення шкірних питань. 

Але не тільки це їх об'єднує. Є те, що у всі віки обєднювало нечесних політиканів - антисемітизм. І якщо в Україні на сьогодні відсутній політичний антисемітизм то економічний антисемітизм, нажаль, існує. І Івано-Франківськ є наочним прикладом цього ганебного явища провідниками якого є мер нашого міста та члени виконкому.

За усі роки панування п. Анушкевичуса він не спромігся навіть поцікавитись потребами єврейської громади міста, відвідати синагогу, поговорити з членами громади. На сьогодні у Франківську залишилось дуже мало євреїв абсолютна більшість з яких дуже старі люди, які аж ніяк не можуть приймати участь у громадському житті. А утримувати культову споруду (яка до того ж є пам’яткою архітектури) практично нема за що. Щоб отримати хоч якісь кошти громада була вимушена здати в оренду навіть перший поверх синагоги і за рахунок отриманих коштів хоч якось підтримувати температурний режим взимку і латати найбільші дири у даху. І це при тому, що усі інші конфесії міста неодноразово отримували від міста достатню матеріальну допомогу. Керівництво місто відмовилось будь-яким чином вшанувати пам’ять тисяч загиблих мешканців-євреїв закатованих німецькими фашистами у роки Другої світової війни. Громаді, всупереч чинному законодавству, неодноразово відмовляли у поверненні культових приміщень, які за законом перейшли у спадщину громади і передача яких тим самим користувачам в оренду дала би можливість вирішити усі фінансові проблеми.

Можна писати і багато ще чого.

Чи не є це все наочним свідченням антисемітизму п. В. Анушкевічуса та членів виконкому?

Вони пропускають рішення для певних осіб, які для представників єврейської громади є забороненими, і які могли стати відповідним джерелом для вирішення економічних проблем єврейської громади.

Тепер пан Анушкевічус рветься у народні депутати. Він добре усвідомлює, що жодних шансів втретє захопити крісло міського голови йому не вдасться і прийде час для відповідей – для багатьох відповідей на багато питань. Сховатись за депутатською недоторканістю – ось його основна мета.

Але я маю надію, що його час минув. Франків’ян вже не надурити. Плекаю надію, що у Верховну Раду потрапить дійсно той, хто сьогодні створює нові робочі місця, хто реально пропагандує Прикарпаття у цілому світі, той, хто реально допомагає підтриманню обороноздатності країни.

P.S. А що до чергових незаконних рішень – нам не звикати. Пане Анушкевічус! Подивіться – усі попередні незаконні рішення виконкому були скасовані судом. Буде скасоване і останнє. Нам не звикати добиватись справедливості у суді.

P.S.S. Вже після написання цих думок, я прочитав на ФБ інформацію про те, що на прийомі у посольстві Ізраіля, яке відбулось вчора, абсолютна більшість були представники ВО «Свобода», які прийшли поздоровити з національним святом Ізраіля. Усі розцінили це, як надзвичайно важливий і знаковий крок, який свідчить про перетворення ВОС у партію європейського типу.

На цьому тлі дії її представників у виконкомі Івано-Франківсаької міскради абсолютно суперечать політиці партії у цілому.

Нажаль!

Павло Фріс, професор, доктор юридичних наук 

Перегляди 1012 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK