Вибори мерів міст: як зміниться система голосування та як обиратимуть мера франківчани?

Середа, 15 липня 2015 11:57
Верховна Рада прийняла закон про місцеві вибори, який передбачає зміни у виборчій системі.  Вибори мерів у містах, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч, проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості

.

Тобто для перемоги кандидат у мери має набрати щонайменше 50%+1 голосів виборців. Інакше буде оголошено другий тур виборів.

Перевага мажоритарної системи – у її демократизмі, оскільки вона враховує інтереси більшості виборців. Недолік її у тому, що за цією системою можливе повторне голосування або повторні вибори за умови, якщо кандидат не одержав 50%+1 голос. А повторне голосування, як правило, призводить до зменшення, зниження активності виборців.

Вибори сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі – тобто в один тур. За даними сайту Івано-Франківської міської ради, чисельність населення в Івано-Франківську — 241,1 тис. чоловік. Тому вибори мера  в Івано-Франківську, відповідно, відбуватимуться за мажоритарною системою абсолютної більшості.

Проте в більшості вибори сільського, селищного, міського голови в населених пунктах Івано-Франківської області проводитимуться за мажоритарною системою відносної більшості. Перевага цієї системи в тому, що голосування відбувається в один тур. Її серйозний недолік в тому, що вона не дає змоги врахувати інтереси більшості виборців. Тут кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови може бути обраний і абсолютною меншістю, а це вже суперечить основоположному принципу демократії: в суспільстві проводиться політика більшості, яка і враховує інтереси та потреби меншості.

Слід зазначити, що будь-яка виборча система має свої переваги та недоліки. Вони неідеальні. Проте Європа, до якої ми так прагнемо, виробила сталі політичні традиції, у них виборча система так часто як в Україні не змінюється. Україні також потрібно йти цим шляхом, а не змінювати постійно законодавство і підлаштовувати його під інтереси окремих груп осіб та політичних партій.

 

 

 

Перегляди 445 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK