Нові правила реєстрації нерухомості - шлях до нового, чи загальний хаос?

Субота, 19 липня 2014 12:59
Нові правила чи нові корупційні схеми? Сьогодні нотаріус є ключовим елементом в процедурі оформлення прав на нерухомість.

 

Ми приходимо до нього і через 2 години в державному реєстрі з’являється запис про зареєстроване право власності на нашу нерухомість. Але за новою схемою, яка запропонована Мінюстом, між покупцем і продавцем окрім нотаріуса, буде чотири нових чиновника, які будуть чесними і лояльними до відвідувачів…...

Міністерство юстиції збирається змінити правила реєстрації нерухомості.

Нововведення полягає в тому, що приймати документи будуть адміністратори, а обробляти їх − реєстратори, з якими клієнти не зможуть контактувати. Договори в такому режимі нібито допоможуть викорінити корупцію в галузі. Саму ж функцію реєстрації планують передати місцевій владі. Так пояснив майбутні зміни керівник Мін'юсту Павло Петренко.

Чи полегшить нововведення процедуру оформлення нерухомості? Чи не призведе це все знову до шалених черг та хабарництва яке ми колись мали?

Боротьба з корупцією − це звучить дуже помпезно і як завжди на часі, але як правило в цій боротьбі перемагає завжди корупція. Тому чергова боротьба з корупцією, в даному варіанті, який нам пропонується, призведе лише тільки до всеукраїнського хаосу.

На сьогоднішній день діє система реєстрації, яка була впроваджена в 2013 році, яка працює вже другий рік, і в принципі, яка значно покращила ситуацію.

Зараз, приходячи до нотаріуса, покупець і продавець виходять від нього з уже зареєстрованим правом власності, що виправдовує ті витрати, які платяться нотаріусу при реєстрації та оформленні договору. Тобто ось ця надійність роботи нотаріуса, швидкість реєстрації, відсутність черги, підготовка нотаріусом всіх документів та їх передача в реєстраційні служби безпосередньо нотаріусом з одночасним оформленням договору, виправдовує витрати. 

Мінюст же пропонує наступне: покупець з продавцем приходять до нотаріуса, нотаріус пропонує скласти договір, допомагає, надає юридичну послугу та здійснює нотаріальне посвідчення, при цьому бере за це якісь гроші. Потім нотаріус відправляє ці документи адміністратору того району, в якому знаходиться об'єкт нерухомості. Після того адміністратор цього району відправляє ці документи далі, реєстратору, для реєстрації. І вже реєстратор здійснює реєстрацію в реєстрі прав.

Знову черги, хабарі та час.

Ось така собі боротьба з корупцією по нашому….

Далі буде…..

 

Перегляди 1432 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

0 #2 Andriy 18.09.2014, 20:08
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно може проводитись нотаріусами або державними реєстраційними органами. Загальнопоширен им є перший спосіб, але за нього прийдеться платити гроші.

Багато хто не має грошей для такої реєстрації, а тому задаються питанням: як же зареєструвати нерухомість безкоштовно?

З дозволу адміністратора, за посиланням розказують саме про безкоштовний спосіб:

http://www.pravoconsult.com.ua/bezkoshtovnij-sposib-derzhavnoyi-reyestratsiyi-rechovih-prav-na-neruhomist/
Цитата
0 #1 корупція в мінюсті 30.07.2014, 21:24
за що боролися на те і напоролися. достатньо також згадати корупційний скандал із проведенням Петренком тендеру в ДВС
Цитата

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Зустріч Порошенка з Трампом: ЗМІ назвали ймовірну дату Снайпер "ДНР" обстріляв авто мирних жителів Блокада продовжується, – заява штабу У Києві чиновника побили битами Бойовики зміцнюють свої позиції на Донбасі, – розвідка "Платять за кожен зібраний кілограм грибів" - скільки заробляють українці у Польщі В Україні все більше довіряють жінкам-політикам Євробачення в Україні: Про санкції говорити зарано Ким був найчесніший канадський політик українського походження Російські спецслужби намагалися подзвонити президенту Польщі від імені Порошенка Україна подає апеляцію в Лондон за "борг Януковича" Які посольства охоче дають шенгенські візи Запеклий бій біля Авдіївки: сили АТО зазнали непоправних втрат, дуже багато поранених У МВФ знову відклали розгляд траншу для України НАБУ нагрянуло з обшуками у Нацбанк Тимчук розповів про несподіване рішення російських військових Коновалюк пропонує не списувати "Україну" на брухт, а добудувати крейсер в Україні На Буковині прикордонники знайшли літак-привид Європейський суд визнав законними санкції проти "Роснефти" через анексію Криму В Балаклії загасили останнє тління на військових складах