Юрій Бабій: Законопроект № 2016а від 04.06.2015 дав позитивні наслідки

Понеділок, 03 жовтня 2016 19:10
В Івано-франківській обласній раді наприкінці вересня нарешті запрацювала система Віче, яка на території України використовується вже 40-ма радами різних рівнів.

Впровадження в діяльність обласної ради програмно-технічного комплексу "Віче" є наслідком прийняття Верховною Радою України Закону України Про внесення зміни до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань, співавтором якого виступив народний депутат України від Івано-Франківщини, член Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, Юрій Бабій.

Прийняття цього закону викликало, свого часу, серед місцевих обранців шквал негативних емоцій та звинувачень у популізмі, та навіть можливості прихованої корупції на адресу його авторів. Така реакція до певної міри прогнозована, адже закон зобов'язує місцеві ради приймати рішення поіменним голосуванням, що дає можливість виборцям відстежувати у часі діяльність кожного депутата місцевої ради зокрема, співставити його передвиборчі обіцянки з реаліями буття. 

Як зазначає Юрій Бабій, "Розробка та прийняття згаданого закону була на часі, адже відповідальність перед виборцями - це основа діяльності депутата будь-якого рівня. Цей закон зближує депутатів місцевих рад з  громадою, покликаний знівелювати існуючу у суспільстві кризу довіри до діяльності органів публічної влади, шляхом гарантування доступу до інформації про результати їх рішень та забезпечення повної публічної прозорості управління місцевими ресурсами.  Таких кроків вимагає й активний поступ України на шляху до європейської інтеграції, тим самим покладає на неї обов’язок привести у відповідність до європейських стандартів функціонування місцевого самоврядування з чіткими соціальними орієнтирами", - наголошує нардеп. 

Тож цей закон слугуватиме ефективним підгрунтям у проведенні реформ у сфері місцевого самоврядування, сприятиме належній реалізації прав та законних інтересів громади загалом.

 

Перегляди 156 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Бойовий літак розбився в Росії: стали відомі деталі Загострення на фронті: від ранку побільшало поранених серед українських воїнів В одній із найбільших українських інвестиційних компаній проводять обшуки Джамала поділилася ніжним фото з весілля Трамп призначив нового очільника секретної служби США Посли ЄС підтримали український безвіз Посольство України пояснило скорочення допомоги від США фінансовою стабілізацією Туреччина готова відвернутися від ЄС - Ердоган Як РФ спробує "розгойдати" Україну - фахівці Глава великого українського банку погодився очолити НБУ У Раду внесли законопроект, що дозволяє Лоліті відвідувати Україну У МЗС відреагували на рішення суду ООН Україна припинила електропостачання окупованим територіям Луганської області електроенергію з 25 квітня Гройсману показали, як у Харкові працює "прозорий офіс" Кабміні до кінця року хочуть розробити закон про обов'язкове декларування доходів Уряд готується ввести загальне декларування для українців Вони не беруть людей з вулиці: як луганчанка потрапила в італійський Playboy Міністрів, які взяли на поруки Мартиненка, перевірить НАЗК Генерал із США звинуватив Росію у підтримці небезпечних радикалів В Apple заявили, що Uber слідкує за своїми користувачами