Післямова. Маркери. Завантаження

Вівторок, 13 травня 2014 14:15
18 березня 2014 року, президент Всеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабінович, виступив із зверненням, в якому зазначалося, що в Україні немає ксенофобії та антисемітизму.

 


Це звернення в час, коли наша Батьківщина, ледь зробила перший подих після загибелі Небесної Сотні, мало на меті підтримати український народ та надати нашому неврівноваженому східному сусіду чіткий сигнал - українські євреї, це патріоти своєї держави.


Зухвалі заяви "Донецької народної республіки" про обов'язкову реєстрацію місцевих євреїв з постановкою позначки про віросповідання в паспорті сколихнули світ і були негайно засуджені вищим керівництвом України та очильниками світових держав.


Прояви державного антисемітизму не можуть мати місце в ХХІ сторіччі.

Про це ганебне явище, а також про політичний, побутовий та економічний антисемітизм, про історію євреїв Станіславова, про націоналізм та патріотизм, про перспективи життя в нових реаліях, мав можливість поспілкуватися вчора з Istvan Venczel та Sarah Pristrud – представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЕ в Івано-Франківську.

А ще, це була можливість послухати нашого Ребе.

Розмова була дійсно цікавою. Говорили про поодинокі випадки розпису свастикою синагог та цвинтарів та про пляшки з коктейлем Молотова у вікна на сході, і дякували Б-гу, що це не в нас. Пригадували історію розвитку взаємин між нашим містом та іудейською громадою, яка має глибинне коріння. Про те, що єврейська громада одною з перших в Станіславові отримала Магдебурзьке право. Про те, що представники єврейської громади, своєю наполегливою працею, разом з представниками інших конфесій та груп, створили той дух та атмосферу міста, якою ми пишаємося і сьогодні.

Пригадували страшні події війни та Голокост, які зменшили чисельність іудейської громади в сотні тисяч разів. Часи коли були зруйновані історичні святині та культові об`єкти нашої громади.

Згадати, проаналізувати та зробити висновки. Це напевно основна мета місії. А ще порівняти певні соціальні, економічні, суспільні маркери, які зможуть показати реальну картину того, що відбувається наразі на теренах нашого міста.
Представники місії були здивовані, що в місті, яке в 1939 році налічувало понад 50 синагог та молебних будинків, в місті в якому проживало близько 60% єврейського населення, в місті в гетто якого загинуло більше 100 000 євреїв, не має жодного пам`ятника та меморіального знаку загиблим представникам нашої громади.

Цікавим і дивним для європейців виявився і той факт, що з моменту відновлення єврейської громади іудейського ортодоксального віросповідання міста Івано-Франківська, громаді не були передані об`єкти культового майна, на які вона має безспірне право, а відновлення та реконструкція синагоги “Темпель”, відбувалися без жодної допомоги з боку міської влади. І хоча інші релігійні громади та конфесії отримували благодійну допомогу та фінансування з боку міста, іудейська громада з часу свого існування розраховувала виключно на свої сили та підтримку членів своєї громади.

Ігнорування потреб єврейської громади, на думку представників місії, є об`єктивним маркером, для оцінки ситуації в нашому місті, де блокування інвестиційних проектів, які направлені на підтримку єврейської громади міста, дає підстави глибоко задуматись про наявність або відсутність антисемітських настроїв у міських владних коридорах.

Наша розмова тривала близько двох годин.

Ми довели, що сьогодні відсутня та страшна іскра, з якої може спалахнути полум`я знищення народу. Полум`я, яке ми загасили ціною колосальних жертв, 69 років тому назад.

А ще, я майже дві години слухав нашого Ребе. За це окрема подяка.

Перегляди 611 разів






Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

США вимагають від РФ забезпечити розслідування загибелі їхнього громадянина, співробітника ОБСЄ, на Луганщині Українка перемогла у міжнародному конкурсі супермоделей: опубліковані фото Росіяни не можуть собі дозволити захмарні ціни в Криму Українська сторона припинить поставки електрики до ОРЛО Між рядками рішення Суду ООН: де виграла та де програла Україна Як і звідки заробітчани передають гроші в Україну Мапа корупції: куди зникають українські мільярди На кордоні з анексованим Кримом Україна проведе навчання АТО В Україні переглянуть "чорні списки", в які входять російські артисти США провели авіарозвідку біля російських військових баз Time опублікував топ-100 найвпливовіших людей світу Аваков обізвав Скрипку після заяви музиканта про українську мову Для українських роботодавців можуть запровадити квоти на працівників Найєм похвалив НАБУ і САП за затримання Мартиненка Російська армія може вторгнутися в Україну лише за декілька годин, – Турчинов Інженери створили відбиток пальця, який здатен розблокувати більшість смартфонів Нацрада заборонила ретрансляцію ще одного російського каналу Олександра Григоровича звільнено із посади в.о. голови ДПЗКУ через скандал із підпільним казино Порошенка викликають на допит Україна в 1 кварталі вибрала квоти на безмитний експорт в ЄС 6 груп товарів