Куди ми йдемо, або де наш дім?

Четвер, 15 травня 2014 16:28
Зухвалі заяви "Донецької народної республіки" про обов'язкову реєстрацію місцевих євреїв з постановкою позначки про віросповідання в паспорті сколихнули світ і були негайно засуджені вищим керівництвом України та очильниками світових держав.

 

Прояви державного антисемітизму не можуть мати місце в ХХІ сторіччі.

Але поруч з державним та політичним антисемітизмом, існують ще два види цього потворного явища: побутовий та економічний антисемітизм.
І якщо з першим все ніби то ясно, то другий - економічний, це вже новела нашого з вами суспільства. Суспільства, в якому українському єврею, щоб скористатися правом, яке гарантоване йому українською державою, потрібно подолати шалений спротив та блокування антисемітські та ксенофобські налаштованих державних чиновників.
Всі ці ганебні явища, яким не має місця в європейському місті, нажаль присутні в сьогоднішньому Івано-Франківську.
Історія розвитку взаємин між нашим містом та іудейською громадою, має глибоке коріння.
Ці відносини почалися з того, що громада одною з перших в Станіславові отримала Магдебурзьке право. Наші представники своєю наполегливою працею, разом з представниками інших конфесій та груп, створили той дух та атмосферу міста, якою ми пишаємося і сьогодні.Нажаль страшні події війни та Голокост, зменшили чисельність іудейської громади в рази. Були зруйновані історичні святині та культові об`єкти нашої громади.Завдяки кропіткій праці членів нашої громади, в 1990 році було відновлено існування іудейської релігійної громади міста. В червні 1990 року Єврейській релігійній громаді іудейського ортодоксального віросповідання міста Івано-Франківська було передано у власність їх "Святиню" - синагогу "Темпель".В 2008 році завдяки зусиллям представників єврейської громади синагогу було відреставровано і відтепер кожен має можливість відвідати неповторну родзинку Станіславова - синагогу "Темпель".
Нажаль всі ці зміни та відновлення, відбувалися без жодної допомоги з боку міської влади. І хоча інші релігійні громади та конфесії отримували благодійну допомогу та фінансування з боку міста, іудейська громада з часу свого існування розраховувала виключно на свої сили та підтримку членів своєї громади. За весь цей час ми не зверталися про допомогу і не отримували її від міського влади.


Тенденція ігнорування потреб нашої громади з боку міських чиновників останніми роками набула просто зухвалого прецеденту.Так будь-які намагання інвесторів нашої громади в встановленому законом порядку, з урахуванням всіх морально-етичних норм та суспільних правил, розпочати інвестиційні проекти, направлені на підтримку єврейської громади міста, не знаходили підтримки в виконкомі міської ради, і чесно кажучи блокувалися рішенням міських голів та рішенням виконкомів міської ради. Так, в супереч рішенню членів громади було затверджено ескіз, а потім встановлено пам`ятник Страченим Героям, де жодним чином не було враховано пам`ять про сотні тисяч страчених та закатованих євреїв Станіславова; в судовому порядку ми добивалися права на отримання земельної ділянки на якій розташована синагога; виконкомом було заблоковано будівництво громадського об`єкту - готелю-музей “Під Темплем”, який мав на меті приймати туристів, паломників-іудеїв та спадкоємців наших городян, які загинули під час Голокосту і війни. Право на його спорудження, як і багато інших прав ми отримали на підставі судових рішень.Невже будь-яке рішення, яке направлене на досягнення мети членів іудейської громади міста повинно бути виборене в судах?

Для чого тоді існує адміністративний порядок управління містом при абсолютно законному зверненні членів громади?Якщо документи, які видаються від імені самопроголошеної “Донецької народної республіки” назавжди залишаться в історії, як спроба створити першу справжню нацистську державу на теренах сучасної Європи, то ми з Вами маємо реальний шанс наслідувати приклад Дніпропетровська і подолати зародки ксенофобських настроїв та антисемітизму в органах місцевого самоврядування Івано-Франківська.Для цього потрібні зміни. Зміни очильників міста. Зміни думок і поглядів.Тепер, коли в країні всі прогресивно мислячі люди, зупиняючи дихання дивляться, як народжується нація, в час коли великий син мого народу, лідер патріотичного руху країни Ігор Коломойський, своїм прикладом показав хто і що робить для досягнення миру, в час коли перед нами буде стояти вибір 25 травня - треба не помилитися та обрати достойного.
Достойного представника, громади європейського міста у Верховній Раді.Міста, яке на нашу думку, все ж таки є сьогодні Івано-Франківськ і де все ще можна змінити і права в якому будуть рівними у кожного представника будь-якої релігійної конфесії.

Перегляди 866 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

США вимагають від РФ забезпечити розслідування загибелі їхнього громадянина, співробітника ОБСЄ, на Луганщині Українка перемогла у міжнародному конкурсі супермоделей: опубліковані фото Росіяни не можуть собі дозволити захмарні ціни в Криму Українська сторона припинить поставки електрики до ОРЛО Між рядками рішення Суду ООН: де виграла та де програла Україна Як і звідки заробітчани передають гроші в Україну Мапа корупції: куди зникають українські мільярди На кордоні з анексованим Кримом Україна проведе навчання АТО В Україні переглянуть "чорні списки", в які входять російські артисти США провели авіарозвідку біля російських військових баз Time опублікував топ-100 найвпливовіших людей світу Аваков обізвав Скрипку після заяви музиканта про українську мову Для українських роботодавців можуть запровадити квоти на працівників Найєм похвалив НАБУ і САП за затримання Мартиненка Російська армія може вторгнутися в Україну лише за декілька годин, – Турчинов Інженери створили відбиток пальця, який здатен розблокувати більшість смартфонів Нацрада заборонила ретрансляцію ще одного російського каналу Олександра Григоровича звільнено із посади в.о. голови ДПЗКУ через скандал із підпільним казино Порошенка викликають на допит Україна в 1 кварталі вибрала квоти на безмитний експорт в ЄС 6 груп товарів