На хімічному заводі у Калуші виникла масштабна пожежа. ФОТО/ВІДЕО

Неділя, 13 січня 2019 09:05
У суботу, 12 січня, о 21:08 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу на Олефіновому заводі ТОВ «Карпатнафтохім».

«Зараз відбувається факельне горіння пірогазу. Підрозділи УДСНС в області за допомогою лафетних стволів здійснють охолодження сусідніх будівель. Від Управління ДСНС в області залучено 18 одиниць техніки та близько 90 осіб особового складу. Потерпілих немає», - йдеться в повідомленні.

Прес-служба ДСНС повідомила, що станом на 22:30 інженерними персоналом об'єкту перекрито засувки та призупинено подачу пірогазу в установки.

У прес-службі ГУ НП в Івано-Франківській області повідомляють, що на місці події задіяні 25 поліцейських. Правоохоронці забезпечують порядок на пожежі. Відомо, що горить пірогаз у корпусі 425. Там ймовірно тріснула одна із труб, тому стався витік газу. Станом на 23:00 із труби продовжував «витікати» газ. Всі інші крани перекриті.

Міський голова Ігор Матвійчук повідомив, що наразі тримає ліквідації пожежі. За його словами, загрози для життя мешканців міста немає, викидів небезпечних речовин в повітря немає. Також Ігор Матвійчук офіційно підтвердив: постраждалих від пожежі немає. Про це повідомляє інформаційний портал Калуша.

Зазначимо, що ТОВ «Карпатнафтохім» відновило роботу у червні 2017 року після п'ятирічного простою.

«Карпатнафтохім» виробляє етилен, поліетилен, вінілхлорид, каустичну соду, хлор і суспензійний ПВХ. Завод був зупинений у вересні 2012 року в зв'язку з несприятливою ситуацією на ринку нафтохімічної продукції, і до сих пір не запущено (за винятком нетривалого відновлення роботи виробництва ПВХ).

У лютому 2017 року НК «Лукойл» заявив про продаж контрольного пакету «Карпатнафтохіму». 100% ТОВ належить Karpaty Chemical B.V. (Нідерланди), кінцевими бенефіціарами якого є який раніше очолював ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна» Ільхам Мамедов і гендиректор «Техінсервіс» Ігор Щуцький.

Кабінет міністрів постановою №299 від 26 квітня 2017 року встановив для «Карпатнафтохіму» щорічні квоти на безакцизне ввезення і закупівлю сировини для виробництва: зріджений газ - 1070 млн л, прямогонний бензин - 1170 млн, дизельне паливо - 985 млн літрів. Переробка кожного із зазначених обсягів може забезпечити випуск 250 тис. тонн етилену на рік.

Як нагадує «Галицький кореспондент», це не перший випадок з пожежею на підприємстві. У 2017 там горів фланець, чим викликав паніку у населення області.

Світлина від ІТ ЛЮКС.

Світлина від ІТ ЛЮКС.

Світлина від ІТ ЛЮКС.

Світлина від ІТ ЛЮКС.

Світлина від ІТ ЛЮКС.

Світлина від ІТ ЛЮКС.

Світлина від ІТ ЛЮКС.

Світлина від ІТ ЛЮКС.

Світлина від ІТ ЛЮКС.

Фото ІТ ЛЮКС

Читайте також: На Прикарпатті стартував збір юних рятувальників "Буковець-2019". ФОТО

Перегляди 208 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK