Тарас Виноградник: Процес євроінтеграції буде непростим

Вівторок, 24 червня 2014 23:24
Впродовж 23 років свого державотворення Україна входила до складу СНД і перебувала під безпосереднім впливом Росії,

що не могло не позначитись на формуванні відповідних стандартів ведення бізнесу та розвитку економіки країни в цілому.  

Загострення міжнародних відносин між Україною та Росією, ще більше підштовхнуло нас в напрямку до налагодження тісних взаємозв’язків  з Євросоюзом та країнами Західної Європи. Вже в найближчому часі Україна має всі шанси стати асоціативним або й повноправним членом Євросоюзу. Однак, саме за таких умов в усіх сферах економіки країни необхідно провести переорієнтацію на потреби та можливості Західних ринків. З приводу того, як саме це має відбуватися і хто безпосередньо має відповідати за «демонстрацію бажання» та адаптацію бізнесу до нових ринкових умов, нам розповів івано-франківський бізнесмен Тарас Виноградник:

«Насамперед цією «демонстрацією бажання» повинні займатися чиновники. Саме у них є доступ до статистичних даних, які демонструють те, що український бізнес зорієнтований на Схід - у цьому плані, а на Захід — у такому. З боку влади, в першочерговому порядку, необхідно провести адаптацію українського законодавства до основних вимог Євросоюзу та забезпечити конкурентні умови існування та розвитку українського товаровиробника.

З боку аналітиків необхідно провести порівняльну характеристику ринків. І тоді ми побачимо, що користується попитом на Сході, а що на Заході.

Ці дані також підготують нас до того, що потрібно зробити, щоб збільшити попит на Заході на ті товари, які до сьогодні користувалися попитом лише на Сході, чи всередині країни. Варто зрозуміти, які ще ніші не зайняті в ЄС повністю, і можуть бути заповнені українськими товарами та послугами? Оце я можу назвати справді якісною серйозною дорослою роботою і «демонстрацією намірів»».

          В дійсності процес євроінтеграції буде непростим: зміна орієнтації ринку, потреб споживачів, ротація ринків праці та адаптація до нових стандартів виробництва стануть головними передумовами для того, щоб відбулося формування нової генерації підприємців та бізнесменів в Україні. Будь-які зміни, першочергово, можуть призвести  до повного призупинення бізнесу окремим рядом його представників. Європейський споживач більш вимогливий і надає перевагу певним установленим стандартам, які не зможе забезпечити український виробник за умови відсутності змін та підтримки з боку держави, шляхом реформування законодавства та надання податкових пільг.

Більшість країн Європи і зокрема Швейцарія, є країною спокою, де царює стабільність. Не даремно кажуть, що «гроші полюбляють тишу». Саме ця стабільність стала запорукою того, що чимало фінансових світових кіл надають перевагу по розміщенню своїх капіталів саме у Швейцарії.

Я реально відчув, що нам потрібно «стукати в їхні двері», бо вони про нас нічого не знають. Якщо ми говоримо про розвиток, то єдиний правильний шлях підняття економіки повинен проходити через залучення інвестицій, а не через кредити МВФ та різного роду державні позики, які ідуть на вирішення соціальних проблем, «латання дір» та погашення зовнішнього боргу. Виходячи з цього, можу сказати, що у нас нема іншого вибору, як переводити бізнес на офіційні рейки, оскільки весь світ працює «прозоро» і навіть близько не розуміє такого поняття, як «тіньова економіка».

У мене нема жодного сумніву в тому, що якщо ми не змінимось – нас просто туди не пустять і ці кроки мають залежати від поведінки лідерів, а непростих громадян”.

 

 

Перегляди 901 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

19 грудня урочисто засвітять головну ялинку Коломиї. ПРОГРАМА Поліція Івано-Франківська розшукує шахрайку, яка видурила у пенсіонерки гроші та ювелірні прикраси Суд виніс вирок літній прикарпатці, яка обікрала каплицю Поліція повідомила нові деталі смертельної ДТП на Прикарпатті Відома українська співачка потрапила у ДТП. ФОТО Нестерпний сморід, таргани та грибок: мешканці франківської багатоповерхівки скаржаться на психічно хворих сусідок. ВІДЕО У Коломиї судять грузина, який намагався пограбувати магазин Пенсіонер, який побив тростиною вікна Верховинського комунгоспу, заплатить штраф у розмірі 8500 гривень Округи замість районів та рада громади: на сайті ВР опублікували президентський законопроєкт про зміни до Конституції щодо децентралізації У листопаді прикарпатці витратили на нові авто три мільйони доларів США Вчителька з Довгої Калуської успішно пройшла сертифікацію У Франківську розповіли, як людей з інвалідністю забезпечують засобами з реабілітації Назвали штраф за публічне невикористанння посадовцями української мови У Калуші проводиться конкурс на кращу новорічно-різдвяну вітрину Із січня українську курятину перевірятимуть на антибіотики Аварія у Франківську: на вулиці 24 Серпня п’яний водій “Мерседесу” влетів у паркан. ФОТО 7 крадіжок та 11 нетверезих водіїв. Поліція Прикарпаття оприлюднила оперативну інформацію за добу У Франківську під стінами ОДА пікетують жителі Ворохти і Татарова. ФОТО Українці Німеччини передали дарунки на Миколая дітям коломийських захисників України. ФОТО У Вовчинці п'яний водій зніс електроопору. ФОТО