Гречка подорожчає до 40 грн

Середа, 19 квітня 2017 20:03
"Знаєте, є золотий стандарт в світі. Точно так в Україні є "стандарт гречки". В умовах нестабільності золото зростає в ціні.

Аналогічне можу сказати і про гречку", - сказав генеральний директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

До середини квітня 2016-го ціни на гречку сягнули 32 грн/кг. Від початку року щотижня зростала вартість цієї крупи. Експерти назвали квітневе подорожчання аномальним.

"В Україні є кілька продуктів, які населення сприймає як знакові - цукор, хліб, гречка. Остання була колись найдешевша. Про неї часто пишуть, говорять. Зокрема, політики. Люди сприймають цю крупу як найнеобхідніший продукт. Через це він дорожчає. Для порівняння можна взяти рис. Його завозять з інших країн, у магазинах представлені багато сортів. А коштують вдвічі дешевше за гречку", - додав експерт.

У червні кілограм гречки у деяких столичних супермаркетах продавали по 47-50 грн. У вересні Антимонопольний комітет відкрив справу щодо змови на ринку гречки. 1500 т крупи завезли з Європи. Після цього вона подешевшала до 26 грн.

"Фермери не сіятимуть великих площ гречки. Це пов'язано з її рентабельністю. Середня рентабельність цієї культури 30 процентів, тоді як рентабельність рису 47 процентів. У сої та соняшника рентабельність вища, тому сіятимуть їх. Гречку мали б сіяти великі агрохолдинги. Для них не так важлива рентабельність як сівозміна. Круп'яні культури мусять змінювати. Аби фермери були зацікавлені в гречці потрібна державна програма. Один рік фермерам доплачували по 50-100 гривень на гектар гречки. Але й ця програма має бути розумна, інакше всі вони масово почнуть сіяти гречку, бракуватиме ячменю, пшениці й соняшника", - каже голова асоціації фермерів Вінничини Інна Кухарчук.

Щорічно українці з'їдають близько 155000-180000 т гречки. Торік виробництво гречки скоротилося на 20%.

"Гречана крупа й надалі зростатиме в ціні. Собівартість кілограма крупи 28 гривень. Із врахуванням ціни пального, насіння та хімічних засобів для обробітку полів кілограм коштуватиме 36 гривень. Відповідно, гречку з нового урожаю продаватимуть по 40 гривень. За останній рік споживання цієї крупи скоротилось. Споживачі стали більше їсти пшеничну крупу, перловку та просо", - каже фермер Олександр Панченко з Хмельницького.

Джерело

Перегляди 480 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK