Нарахування пені та штрафні санкції: що робити з боргами за «комуналку»

Середа, 05 липня 2017 18:11
З одного боку, за будь-який ресурс потрібно платити, з іншого – в умовах, коли заробіток і пенсія мінімальні, значна кількість населення просто не може собі цього дозволити.

Про це в коментарі журналістам розповів незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін, оцінюючи дані Держстату, згідно з якими заборгованість населення за комунальні послуги на початок літа становить 11 мільярдів гривень, інформують Франківчани з посиланням на «Слову і Ділу».

«Абсолютно прогнозовано, що борги та неплатежі будуть. Однак до питання покарання боржників варто підходити вкрай обережно. Нарахування пені – питання неоднозначне, але, безперечно, жорсткі санкції, арешти, конфіскація майна, нерухомості є недопустимими. Це аморальний підхід», – констатував Саприкін.

Експерт наголосив, що неприпустимим також є відключення боржників, особливо в опалювальний період.

Щодо пені, то, на його думку, ситуація непроста. Пеня може бути нарахована в окремих випадках заборгованості, якщо людина не платить тривалий час.

«По-перше, з кожним боржником державі потрібно працювати окремо й у жодному разі не застосовувати «драконівські» репресивні санкції. По-друге, в питанні заборгованості за комунальні послуг найбільш оптимальним варіантом є надання можливості реструктуризації боргів», – зазначив спеціаліст.

За його словами, заборгованість в 11 мільярдів гривень не є критичною.

«Але в нас недосконалою залишається система субсидій для населення: комусь не вистачає субсидії, хтось досі має проблеми з оформленням чи нарахуванням. Не вирішили й питання з оформленням боргів. Уряд має менш ніж два місяці, щоб не допустити кризового стану», – резюмував Володимир Саприкін.

Перегляди 4361 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

0 #1 RAHEL COHRAN 20.05.2018, 12:20
Привіт.
Я пан Рахель Коран, приватний кредит, який надає кредит фізичним особам, комерційним фірмам, страхуванню тощо. У вас виникли будь-які фінансові труднощі або вам потрібен кредит для інвестування, або вам потрібен кредит, щоб не платити за векселями. як ми тут, щоб усунути всі ваші фінансові проблеми у минулому. Ми пропонуємо всі види кредитів у будь-якій валюті номіналом 2% без попередньої оплати. Я хочу використовувати цей чудовий носій, щоб повідомити, що ми готові допомогти вам у будь-якому кредиті, щоб вирішити цю проблему. Якщо Так, поверніться зараз за допомогою електронної пошти () для отримання додаткової інформації, ВИ дуже дбайливо.
Цитата

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK