Одна з найкрасивіших Карпатських вершин - гора Шпиці. ФОТО

Середа, 09 серпня 2017 15:23
Львів'янка Дана Слюзар опублікувала на своїй сторінці у Фейсбук фото однієї з найнезвичніших вершин Карапат - гори Шпиці.

 "Одне з улюблених місць евер - Шпиці", - прокоментувала фото дівчина.

Гора Шпиці - мабудь, одна з найцікавіших гір в Карпатах. Висота складає 1863 м, схили гори сперезані скальними виступами висотою 20 - 50 м, які справді нагадують шпиці. На східному схилі гори здіймаються гострі скелясті виступи, завдяки яким гора Шпиці й отримала таку назву. Скелі, яких, за деякими даними, налічується аж 15 рядів є наслідками давнього гірського зледеніння, що відбулося в Карпатах у четвертинний період.

Читайте також: 5 порад, що робити в Карпатах влітку

На північному заході – великий котел, за деякими даними, котел Данциша, обмежений хребтами Великі і Малі Кізли. Трохи правіше, у напрямку на північ від гори Шпиці, видніється гора Гомул, а ще правіше, на північний схід – гора Велика Маришевська. На півдні – ще один давньольодовиковий котлован, грандіозний за своїми розмірами та красою, який ще називають урочищем Гаджина. Утворене воно скелястими схилами гір Шпиці та Ребра.

Читайте також: Українські Карпати з висоти пташиного польоту

Саме тут, за словами місцевих жителів, похований Олекса Довбуш, провідник опришків. Тут же, 1878 року, був побудований і запрацював перший в Українських Карпатах прихисток для туристів, названий на честь Яна Грегоровича, одного з засновників Товариства Татранського в Коломиї. А перший дороговказ на гору Шпиці був встановлений ще 1884 року. В урочищі Гаджина рідко бувають туристи, зате влітку час від часу тут можна зустріти пастухів із довколишніх сіл, які випасають овець, коней та корів.

Світлина від Дани Слюзар.

Читайте також: Мережу підкорює вражаюче відео українських Карпат, зняте з висоти пташиного польоту

Світлина від Дани Слюзар.

Світлина від Дани Слюзар.

Світлина від Дани Слюзар.

Світлина від Дани Слюзар.

Світлина від Дани Слюзар.

Світлина від Дани Слюзар.

 

Перегляди 3267 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK