Ця звичка може свiдчити про серйозну хворобу

Середа, 21 вересня 2016 23:04
Не раз ми повертаємось з порога, аби переконатись, що вимкнули свiтло чи газ у помешканнi.

Коли це звичка або неуважливiсть, а коли -- прояв хвороби, яку фахiвцi називають обсесивно-компульсивним розладом? Цiкавимось у , практичного психолога Психологiчної служби Нацiонального унiверситету iм. I. Франка.

-- Що таке обсесивно-компульсивний розлад?-- Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) -- це невроз. У людини з'являються нав'язливi думки та дiї, якi погано пiддаються контролю, а також викликають негативнi емоцiї та iнтенсивну тривогу. Видiляють три типи неврозу: надмiрний страх перед фiзичними травмами, вiдчуття постiйного дискомфорту та надмiрне прагнення до досконалостi.

-- Як людинi довiдатися, що в неї симптоми неврозу?-- Симптоми можна простежити в таких дiях: багаторазове миття рук або прийняття душу, надмiрне використання мийних антибактерiальних засобiв. А ще постiйне уникнення контакту з предметами довкола -- такими, як раковини, унiтази, двернi ручки, будь-якi предмети, що потенцiйно можуть переносити бруд, i миття їх по кiлька разiв на день.

Також про невроз може свiдчити звичка перевiряти те, що дверi зачинено, що газ вимкнено. Незрозумiла потреба все пiдраховувати, наприклад кiлькiсть сходинок. Також люди з ОКР постiйно шукають пiдтримки, аби запевнити себе, що все пiд контролем. До симптомiв можна вiднести й незадоволення своєю зовнiшнiстю.

-- Що спричиняє виникнення такого розладу?-- Основною причиною є психiчна травма. ОКР також часто виникає в осiб зi слабкою нервовою системою. Iнколи хвороба розвивається на фонi тривалого психологiчного дискомфорту. Серед iнших причин -- надто суворе виховання в дитинствi. Робота, стреси, ймовiрно, також призводять до цього розладу.

-- У якому вiцi вiн найпоширенiший?-- Цей невроз починається в людей у вiцi вiд 10 до 30 рокiв. Здебiльшого у 20 -- 25 вони вперше звертаються до лiкаря з цiєю проблемою. Вважають, що розлад розвивається поступово i, як правило, набуває хронiчного характеру.

-- I як iз цим боротися?-- Для цього використовують медикаменти та психотерапiю, як i в лiкуваннi iнших неврозiв. Не зважати на цю хворобу не можна. Бо якщо лiкування не розпочати вчасно, в людини з'являється пiдвищена тривожнiсть, вона ста замкнутою, в неї розвивається  депресiя, а також надмiрна пристрасть до снодiйних препаратiв,  спиртного.

Джерело

Перегляди 311 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Прикарпатських аграріїв попередили про пестициди, які можуть зашкодити вагітним і ненародженим дітям Чи діють в Франківську обмеження на ремонтні роботи під час карантину ? У франківських лікарнях 6 хворих під апаратами ШВЛ Терміново збирають кошти на операцію для заслуженого лікаря України, голови обласного Товариства Червоного Хреста В Івано-Франківській ОДА розповіли про стан дітей померлих породілей У Франківську в обласному перинатальному центрі проводять службове розслідування Франківці, які постраждали під час негоди, отримають допомогу Територію міського озера облаштують на ще п’ять мільйонів 13 вольєрів отримає “Дім Сірка” На Прикарпаття прибули вірусологи з Києва – допомагатимуть місцевим фахівцям проводити ПЛР-тестування “На Франківщині ніякого платного лікування для хворих на коронавірус не буде”, – Федорів Керівника поліції охорони перевіряють на коронавірус На Прикарпатті є "лелече" село. ФОТО ОДА підписала Меморандум про співпрацю з благодійної та громадською організаціями для боротьби з коронавірусом На Богородчанщині правоохоронці перевірили осіб, які зобов'язались дотримуватися самоізоляції. ВІДЕО Розпорядок богослужінь на Страсний тиждень і Великдень у Патріаршому соборі у Києві з зазначенням трансляцій "Живого ТБ" На кордоні залишать працювати лише 21 пункт пропуску — рішення уряду. ВІДЕО Ліам, Вінстон та Олівія: як франківці називали своїй новонароджених дітей у березні 16 п’яних водіїв та 5 крадіжок: поліція повідомила про кримінал за добу. ІНФОГРАФІКА У Франківську зіткнулись дві автівки - один з водіїв п'яний