Ірина Ліскевич, Лікар невролог, рефлексотерапевт,к.мед.н - Медичний центр "Приватна дитяча поліклініка №1"

П'ятниця, 18 листопада 2016 08:15
Голкотерапія –давні методики в сучасному лікуванні.

Найдавніша оздоровча методика, що отримала назву голкорефлексотерапія (або акупунктура), належить до основних методів китайської народної медицини. Акупунктура використовується з ІІ століття до н.е.і ґрунтується на лікувальному впливі на організм людини спеціальними голками, що вводяться в певні точки тіла.

За останні 35-40 років методи східної немедикаментозної терапії набули значного поширення і в країнах Європи. У сучасному світі інтерес до даної лікувальної методики стрімко зростає. Це зумовлено прагненням як лікарів, так і самих пацієнтів максимально обмежити прийом ліків при найменшій можливості застосування немедикаментозних способів боротьби з недугами.

Досвід, накопичений східною медициною, що йде в глиину століть, тепер, як ніколи, необхідний у зв'язку зі значною аллергізацією населення і численними побічними ефектами від найсучасніших фармакологічних препаратів.

Вченими встановлено, що позитивний вплив сеансів голкотерапії на серцево-судинну, травну, дихальну, нервову та інші системи організму обумовлено усуненням нервово-рефлекторних порушень, що лежать в основі тієї чи іншої патології.

Акупунктура покращує загальний стан, піднімає тонус організму, надає стимулюючу дію, а також відновлює порушення у функціях внутрішніх органів. За допомогою введення голки в біологічно активні точки відбувається стимуляція природних процесів в організмі: поліпшується кровообіг, активізуються захисні властивості організму, нормалізується м’язовий тонус (підвищується або, навпаки, знижується), слабнуть больові відчуття, активізуються процеси виведення шкідливих і токсичних речовин, продуктів обмінних процесів. Завдяки таким ефектам акупунктура успішно застосовується в комплексному лікуванні широкого спектру захворювань органів та систем та посилює дію медикаментозного і фізіотерапевтичного лікування, що проявляється зниженням болю, зменшенням часу загострень при хронічних процесах.

Голкотерапія є одним із основних методів в лікуванні багатьох функціональних захворювань, зокрема, вегетодистонії, неврозів нав′язливих рухів, розладів сну, неврозоподібного енерезу.

На відміну від дії фармакологічних препаратів, голкорефлексотерапія практично не має побічних ефектів. Але слід памятати, що незважаючи на безпечність методики, все ж існують протипокази до її використання:

  • онкологічні захворювання;
  • інфаркт міокарда, інсульт та інші небезпечні для життєдіяльності стану;
  • захворювання крові, які перешкоджають її нормальному згортанню;
  • вагітність;
  • гостре психічне збудження, психози;
  • загальне яскраво виражене виснаження організму;

акупунктура передбачає індивідуальне визначення тривалості курсу і частоти процедур. Це можуть бути і короткочасні курси (протягом декількох тижнів з частотою раз на 1-2 дні), а може бути і тривала терапія (протягом 3-18 місяців раз на 1-2 тижні).

 

Перегляди 3513 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

0 #1 Аліна 18.11.2016, 21:16
Ще б до бабок-цілительо к звернулись, або про гомеопатію написали! ,відкрийте хоч один серйозний журнал, або використайте дані доказової медицини. Майте совість пропагувати шарлатанство! Як не соромно витягувати гроші з людей на лікування яке допомагає лише соматично здоровим, проте, стурбованим людям. Хоча, Івано-Франківсь ка медицина вже змусила мене на власному досвіді відчути її корумпованість і безрезультативн ість. к.м.н., н.с. Козлюк А.С.
Цитата

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Диплом чи освіта: у Франківську обговорили навчання у приватних університетах На Коломийщину привезуть мощі святого апостола Юди-Тадея. ФОТО Суд зобов’язав церкву Московського патріархату звільнити комунальне приміщення на Чорновола У Франківську пройде благодійний концерт, щоб зібрати кошти на лікування дівчинки На Івасюка збили літню жінку: переходила на пішохідному У жовтні знизяться ціни на газ для населення Франківців через фотовиставку закликають подбати про екологію. ФОТО На національний перепис населення планують витратити 3,4 млрд гривень Термін експлуатації пасічнянського мосту завершиться у 2021 році Івано-Франківськ стане центром для органів юстиції чотирьох областей, – Кабмін Понад 130 тисяч гривень аліментів наперед сплатив батько з Прикараття На Одещині 12-річні хлопці заради розваги забили безхатька На вихідних комунальний транспорт Івано-Франківська курсуватиме зі змінами Міністр інфраструктури порадив Оксані Савчук шукати гроші на міст у місцевому бюджеті На Тисмениччині відкрили сучасний спортивний майданчик. ФОТО Франківців кличуть долучитись до всесвітнього флешмобу на честь дня перезапуску серця У Івано-Франківську через порив тепломережі мешканці 26 вулиць залишилися без тепла Члени ВРП будуть звільняти себе самостійно, бо Рада провалила важливу правку – ЦПК У Франківську розповіли, які дороги Прикарпаття не відремонтували за рік Пітбуля, який зник три тижні тому на Чорновола, перепродали на автобазарі