Серденько Ніна Юріївна, лікар дитячий кардіоревматолог медичного центру "Приватна дитяча поліклініка №1"

Середа, 23 листопада 2016 10:00
Однією з найактуальніших проблем дитячої кардіології – є підвищення артеріального тиску у дітей .

Актуальність проблеми артеріальної гіпертензії полягає в її значній поширеності  і ,на жаль , в низькій виявляємості даного захворювання у дітей, адже нерідко підвищення артеріального тиску не супроводжується жодними симптомами , і батьки можуть не підозрювати про наявність підвищеного артеріального тиску у дитини.

 Поширеність артеріальної гіпертензії у дітей за даними різних авторів становить від 1% до 14%, а в  підлітків від 8% до 18% випадків, причому  починаючи з 12-річного віку підвищений артеріальний тиск зустрічається практично в кожного шостого підлітка.

Артеріальна гіпертензія у дітей може бути первинною, коли при обстеженні дитини не вдається встановити причину підвищення артеріального тиску, і вторинною, яка виникає на фоні захворювань нирок, нервової системи, вроджених і набутих вад серцево-судинної системи, захворювань ендокринних органів та ін..

Несвоєчасне виявлення підвищення артеріального тиску у дітей може призвести до розвитку серйозних ускладнень з боку так званих органів - мішеней : серця, очей, нирок, головного мозку. Тож дуже важливим є раннє виявлення артеріальної гіпертензії, треба уважно ставитися до кожного зафіксованого підвищення артеріального тиску у дитини.

Дитина , в якої підвищений артеріальний тиск,  може скаржитись на головний біль різної інтенсивності, головокружіння, втомлюваність, відчуття серцебиття, біль в ділянці серця,  іноді підвищений артеріальний тиск може супроводжуватись нудотою, блювотою, порушенням зору , «дзвоном у вухах», носовими кровотечами.

Шановні батьки, якщо Ви помітили подібні симптоми у вашої дитини , обов’язково зверніться до лікаря, можливо причиною поганого самопочуття дитини є саме підвищення у неї артеріального тиску. Показники нормального артеріального тиску лікар визначить за спеціальними таблицями, індивідуально для кожної дитини залежно від статі , віку та зросту . Для вимірювання артеріального тиску у дітей використовують спеціальні розміри манжет, у відповідності до віку дитини, використання «дорослої манжети» може призвести до помилок і неправильного трактування показників артеріального тиску. Іноді разових вимірювань артеріального тиску є недостатнім для встановлення діагнозу, це особливо стосується випадків , коли спостерігається значне коливання тиску протягом доби, коли є підозра на гіпертензію «білого халата», коли слід віддиференціювати стійке підвищення артеріального  тиску від епізодичного, коли мова йде про призначення медикаментозного лікування артеріальної гіпертензії і для оцінки її ефективності.

Якщо у Вашої дитини виявлене підвищення артеріального тиску, і Вам необхідно провести детальне обстеження дитини з приводу даної проблеми, провести добове моніторування артеріального тиску, виявити можливі причини його підвищення, наявність ускладнень збоку органів – мішеней та підібрати необхідну для Вашої дитини лікувальну тактику , звертайтесь в Медичний центр «ПРИВАТНА ДИТЯЧА ПОЛІКНІНІКА №1», будемо раді допомогти Вашій дитині рости здоровою. 

Перегляди 3593 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

В Івано-Франківську муніципали затримали двох нетверезих хуліганів. ФОТО У Івано-Франківській ЦМКЛ не прийматимуть планових хворих до кінця карантину Фахівці визначили, яка річка найчистіша на Прикарпатті "Стоп реванш": протестувальники прийшли під будинок Зеленського Сьогодні в останню путь провели відомого політика Анатолія Матвієнка. ФОТО У Карпатах випав сніг. ФОТО На 46% менше: на Прикарпатті впали продажі нових автомобілів У Коломиї жителі, які взялися ремонтувати дах будинку, без газу залишили 220 осіб В Івано-Франківську вшанували пам’ять першого голови ОУН На Прикарпатті ветеран війни виготовляє палети з відходів деревини На Прикарпатті за добу підтвердили 3 випадки коронавірусу На Франківщині горіли житлові будинки та суха трава Окупанти 11 разів порушили "тишу", один захисник отримав поранення Грози та град: прикарпатців попереджають про погіршення погоди У Києві знайшли застреленим народного депутата На Косівщині троє людей одужали після коронавірусу Пенсіонери старші 75 років щомісяця зможуть отримувати надбавки до пенсії Дзвін Пам’яті пролунав на Франківщині за загиблим військовим Біля Верхньоторецького снайпер поранив українського військового Збив і залишив помирати: у Франківську волонтери збирають гроші для порятунку собаки. ФОТО