Серденько Ніна Юріївна, лікар дитячий кардіоревматолог медичного центру "Приватна дитяча поліклініка №1"

Середа, 23 листопада 2016 10:00
Однією з найактуальніших проблем дитячої кардіології – є підвищення артеріального тиску у дітей .

Актуальність проблеми артеріальної гіпертензії полягає в її значній поширеності  і ,на жаль , в низькій виявляємості даного захворювання у дітей, адже нерідко підвищення артеріального тиску не супроводжується жодними симптомами , і батьки можуть не підозрювати про наявність підвищеного артеріального тиску у дитини.

 Поширеність артеріальної гіпертензії у дітей за даними різних авторів становить від 1% до 14%, а в  підлітків від 8% до 18% випадків, причому  починаючи з 12-річного віку підвищений артеріальний тиск зустрічається практично в кожного шостого підлітка.

Артеріальна гіпертензія у дітей може бути первинною, коли при обстеженні дитини не вдається встановити причину підвищення артеріального тиску, і вторинною, яка виникає на фоні захворювань нирок, нервової системи, вроджених і набутих вад серцево-судинної системи, захворювань ендокринних органів та ін..

Несвоєчасне виявлення підвищення артеріального тиску у дітей може призвести до розвитку серйозних ускладнень з боку так званих органів - мішеней : серця, очей, нирок, головного мозку. Тож дуже важливим є раннє виявлення артеріальної гіпертензії, треба уважно ставитися до кожного зафіксованого підвищення артеріального тиску у дитини.

Дитина , в якої підвищений артеріальний тиск,  може скаржитись на головний біль різної інтенсивності, головокружіння, втомлюваність, відчуття серцебиття, біль в ділянці серця,  іноді підвищений артеріальний тиск може супроводжуватись нудотою, блювотою, порушенням зору , «дзвоном у вухах», носовими кровотечами.

Шановні батьки, якщо Ви помітили подібні симптоми у вашої дитини , обов’язково зверніться до лікаря, можливо причиною поганого самопочуття дитини є саме підвищення у неї артеріального тиску. Показники нормального артеріального тиску лікар визначить за спеціальними таблицями, індивідуально для кожної дитини залежно від статі , віку та зросту . Для вимірювання артеріального тиску у дітей використовують спеціальні розміри манжет, у відповідності до віку дитини, використання «дорослої манжети» може призвести до помилок і неправильного трактування показників артеріального тиску. Іноді разових вимірювань артеріального тиску є недостатнім для встановлення діагнозу, це особливо стосується випадків , коли спостерігається значне коливання тиску протягом доби, коли є підозра на гіпертензію «білого халата», коли слід віддиференціювати стійке підвищення артеріального  тиску від епізодичного, коли мова йде про призначення медикаментозного лікування артеріальної гіпертензії і для оцінки її ефективності.

Якщо у Вашої дитини виявлене підвищення артеріального тиску, і Вам необхідно провести детальне обстеження дитини з приводу даної проблеми, провести добове моніторування артеріального тиску, виявити можливі причини його підвищення, наявність ускладнень збоку органів – мішеней та підібрати необхідну для Вашої дитини лікувальну тактику , звертайтесь в Медичний центр «ПРИВАТНА ДИТЯЧА ПОЛІКНІНІКА №1», будемо раді допомогти Вашій дитині рости здоровою. 

Перегляди 3384 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

59-річний мешканець Долинщини потрапив до лікарні з ботулізмом Вибухнув газовий балон: прикарпатець з опіками потрапив у реанімацію Родичі породіллі, яка померла у франківському пологовому, підозрюють лікарів у недбальстві В Івано-Франківську урочисто завершили байкерський сезон. ФОТО/ВІДЕО Міський голова привітав почесного громадянина Франківська з Днем народження. ФОТО "Прикарпаття" на виїзді зіграло в нічию з "Черкащиною" В Івано-Франківську власники найкращих літників отримали відзнаки. ФОТО Франківчани долучилися до ініціативи Папи Франциска "Мільйон дітей моляться вервицю". ФОТО У Ямницькій ОТГ для школярів влаштували Малі олімпійські ігри. ФОТО У мережі з'явилися світлини Бурштинського водосховища з висоти пташиного польоту. ФОТО В Івано-Франківську проходить чемпіонат України зі спортивної ходьби. ФОТО Прикарпатські рятувальники знову гасять пожежі залишків сухої трави і сміття. ФОТО У Франківську на вулиці Мазепи наносять розмітку холодним пластиком. ФОТО В Івано-Франківську поліцейські виявили у водія наркотики. ФОТО Прикарпатські рятувальники цілу ніч розшукували у лісі жінку, яка заблукала На Прикарпатті набирають працівників у Службу судової охорони На Долинщині можуть майже вдвічі підняти тариф на воду За чотири метри від руїни: франківка просить у мера допомоги На Прикарпатті тривають роботи з відновлення дамб після травневих паводків. ФОТО “Потенціал та ідеї цих жінок вражають”, – Марцінків про проєкт для підприємниць