Шум у вухах: причини, лікування, народні засоби

Вівторок, 17 січня 2017 18:09
Літні люди часто скаржаться на шум у вухах. Під шумом мається на увазі і дзвін, і скрип і шурхіт. Гучність цих звуків може коливатися від ледве чутного до потужного звуку.

Постійний, нехай навіть і не дуже сильний шум, що заважає людині працювати, ускладнює спілкування, порушує нормальний сон.

Причини шуму у вухах Викликає шум в голові найчастіше: - нервове перенапруження, - харчова алергія, - сірчані пробки в вушних раковинах, - реакція на ліки, - інфекції середнього вуха або травми, порушення мозкового кровообігу, - анемія, пошкодження вушного нерва, хвороба Меньєра, - діабет.

У літніх людей шум у вухах може призвести до тимчасової втрати слуху, а іноді навіть і до глухоти. Симптоми шуму у вухах Якщо у вас виникає шум у вухах, спочатку постарайтеся самі визначити, на скільки цей симптом серйозний. Для цього дайте відповідь на кілька питань.

1. Чи буває у вас сильна біль у вухах, в області чола або над вилицями, сильний головний біль і раптова втрата слуху? Якщо відповіддю на це питання буде "так", то негайно зверніться до лікаря, він поставить точний діагноз.

2. Чи приймаєте ви останнім часом аспірин або інші препарати, що містять солі саліцилової кислоти, які призначають при артриті? Супроводжується дзвін у вухах, запамороченням, нудотою, прискореним диханням, галюцинаціями? Якщо "так", викличте лікаря.

3. Супроводжується шум у вухах, нестійкість при ходьбі, блювотою, запамороченням, труднощі з розрізненням звуків мови? Якщо "так", зверніться до лікаря.

Лікування і народні засоби при шумі у вухах Якщо вас турбує тільки шум у вухах і деяке зниження слуху, а інших симптомів немає, то скористайтеся способами самодопомоги.

- Постарайтеся заспокоїтися за допомогою аутотренінгу, шум у вухах часто пов'язаний з нервовим перенапруженням.

- При нав'язливому шумі у вухах є дуже ефективний метод. За допомогою радіоприймача створіть слабкий шумовий фон, щоб музика і мова були ледь помітні. Можна налаштувати приймач на хвилю, де присутній тільки тихий тріск, це замаскує шум у вухах, і ви зможете зосередитися на читанні або роботі.

- Обмежте вживання алкоголю, кофеїну і аспірину і відмовтеся від куріння.

- Якщо шум у вухах супроводжується зниженням слуху, то рекомендують приймати екстракт рослини гінгко білоба (танакан).

- Іноді при шумі у вухах допомагає настоянка часнику. Триста грам очищеного часнику залити в півлітровій пляшці спиртом. Настоювати три тижні і щодня приймати по 20 крапель, додавши їх в 1/2 склянки молока.

- При шумі у вухах корисні всі вправи, які сприяють поліпшенню мозкового кровообігу. В першу чергу це "перевернуті" пози ("берізка", стійка на голові і багато йогівські асани). Є і вправи, які поліпшують кровопостачання органів слуху. Ці вправи дуже прості, час від часу потрібно із зусиллям проковтуйте слину так, щоб відчувати у вухах "хрускіт". Або із зусиллям широко розкривати рот, різко і часто замружувати очі. Така гімнастика оживляє роботу всієї слухової системи.

- Дуже корисний масаж вушних раковин. Кілька разів в день розтирайте пальцями кожне вухо. Обов'язково робіть це вранці, не встаючи з ліжка. Якщо лікар не знайшов у вас серйозних захворювань, що викликають шум у вухах, не надавайте цьому симптому великого значення. Якщо ви щодня будете виконувати перераховані рекомендації, то зможете звести до мінімуму шум, і він не буде заважати спілкуванню з оточуючими.

Будьте здорові!

Джерело

Перегляди 325 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK