“Новий міст через Бистрицю підходить для райцентру, а не Франківська”, — Михайло Панчишин

Середа, 16 травня 2018 12:00
Сьогодні, 16 травня, в Івано-Франківську громадські активісти та представники влади за “круглим столом” говорили про контроль за використанням коштів на ремонт доріг, а також зведення нового моста через Бистрицю Солотвинську.

Раніше громадська рада писала листи та звернення до міського голови Руслана Марцінківа, до голови ОДА Олега Гончарука та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо недоліків будівництва моста. Зокрема, людей дивує ширина проїжджої частини, її пропонують збільшити до 14 метрів. На такий ж розмір радили розширити вулицю Хіміків, а також спорудити дворівневу розв’язку при виїзді на вулицю Галицьку.

Аби фінансово “осилити” таке збільшення шляхів –  до фінансування будівництва пропонують долучитись і області, і державі.

Голова громададської ради Михайло Панчишин розповів, що відомо організації про будівництво нашумілого моста. За словами Панчишина, при виїзді з Пасічної – водіям доведеться рухатися до старого міста, по вулиці Княгинин і виїжджати на залізницю. Це 500 зайвих і нелогічних метрів.
 
Натомість члени громадської ради рекомендують прямо зі з’їзду з моста облаштувати кільце.
 
"Схема у нас є, теж я можу розповісти про всі її недоліки. Перше – замість чотирьох смуг – лише дві. Нині 21 століття, кількість та інтенсивність транспорту збільшилась – не може бути міст з однією смугою в один бік", – каже член громадської ради Ігор Латинський.
Також громадськість пропонує розвернути дуги в бік Набережної – в протилежний бік. Це стимулюватиме водіїв минати центр і зручніше виїхати на шляхопровід, аби рухатися до Галича. Зазначають, найбільша проблема в тому, що раду не слухають, а також члени не можуть зв’язатися із проектантом.
 
Згідно проекту, новий міст передбачений тільки на дві зустрічі смуги. До того ж, з 3- метровими пішохідними переходами та 2-метровими велодоріжка по обидва боки дороги.
 
"Такий міст можна будувати для районного центру, де проходить кілька сотень машин за добу, а не у Франківську, де тисячний трафік", – підкреслює Панчишин.
Ситуацію загострює й те, що міст не витримає багатотонних вантажних автомобілів. При цьому через Івано-Франківськ проходить чимало міжнародних трас, якими курсують вантажівки.
 
"Сьогодні є фінансування лише на 2 полоси, але в майбутньому можна буде добудувати ще 2 полоси. Це як перспектива, – пояснює перший заступник начальника служби автомобільних доріг в області Любомир Семанів.
“Автодорівець” також підкреслив, що служба на брала участі в розробці моста.
 
Натомість, Панчишин відповів, що громадськості не потрібно “на перспективу”.
 
"Навіть чотирьохсмуговий міст не дасть змогу повноцінно забезпечити провідність. Доведеться будувати ще один міст, – пояснює голова громадської ради.
Виходом із ситуації Панчишин називає об’їзні дороги, які слід ремонтувати за рахунок співфінансування з обласної та державної казни.
 
Перегляди 359 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK