Чи безпечно купувати полуниці на франківському ринку

Четвер, 17 травня 2018 18:31
На прилавках з'явилися свіжі червоні полуниці, але покупці з обержністю ставляться до цих ягід, мовляв, ранні полуниці повні нітратів.

Як розповіла Місту виконуюча обов’язки головного лікаря рослинної продукції рослинного відділу МЛВСЕ Бронислава Бонжукова, уся  полуниця, яку  реалізують на базарі, “родом” із Закарпаття.

Щоранку, близько 6:00, лабораторія починає свою роботу: працівники відбирають проби рослинної продукції, що поступила на центральний ринок. За допомогою спеціалізованих технологій – перевіряють кількість нітратів у ягодах. Згідно нормативів, допустимий вміст рівня нітратів – 60 мг/кг.

"Цього сезону виявили три партії полуниці з перевищеною кількістю нітратів. Ми на них склали акт і не допустили до продажу.  Вся інша полуниця в межах норми: від 26-ти до 42-ох мг/кг"  – розповідає Бронислава.

Після дослідження торговцю видають експертний висновок, де зазначені всі показники. Лікарка підкреслює: покупець має право вимагати цього документа.

"Продавці зобов’язані на прохання покупця показати експертний висновок. Це гарантія, що продукція пройшла санітарну експертизу. Не раз ми й самі ходимо і перевіряємо чи є у продавців документи від нас", – продовжує Бронислава.

Якщо виникають  сумніви в купленій  продукції – підходьте в лабораторію, де товар безкоштовно перевірять.

Читайте також:  В’їзд під Ратушу у Франківську тимчасово став безкоштовним

Перегляди 180 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK