На "Шкірзаводі" розпочинається реконструкція підстанції, два місяці можливі перебої з електрикою

Середа, 11 липня 2018 09:33
У понеділок, 16 липня, АТ "Прикарпаттяобленерго" почне реконструкцію трансформаторної підстанції 10 кВ "Шкірзавод".  Весь процес триватиме близько двох місяців.

Під час цього періоду споживачі отримуватимуть електроенергію з резервних джерел. Підстанцію вимикатимуть частинами, але в компанії обіцяють, що планових вимкнень не буде – споживачів підключать до резервних джерел. Однак, під час ремонту можливе зниження надійності електропостачання, - пише Репортер.

Тому, енергетики просять з розумінням віднестись до поодиноких вимкнень. Особливо це стосується будинків на вулицях, які знаходяться до підстанції найближче:

  • вул. Ленкавського,
  • вул. Левицького,
  • вул. Набережна,
  • пров. Ленкавського,
  • вул. Короля Данила,
  • вул. Бельведерська,
  • вул. Кривоноса.

Ці незручності є тимчасовими, і після ремонту мешканці району, який живить підстанція "Шкірзавод", матимуть надійне безперебійне електропостачання.

Модернізацію на підстанції проводять в рамках Інвестиційної програми АТ "Прикарпаттяобленерго" на 2018 рік. Загалом у ремонт приміщення та заміну обладнання енергетики інвестували більше 10 млн грн.

"Обладнання на підстанції давно застаріло і потребує заміни,- розповідає Олег Тарантюк, заступник технічного директора. – Окрім того, ремонту потребують вимикачі та приміщення підстанції. Підстанція стара і від цього ненадійна, як для електропостачання, так і для наших працівників".

Від підстанції живляться ключові споживачі, серед яких міська клінічна лікарня, обласний і міський перинатальний центр, дитяча лікарня. Вона була введена в експлуатацію в 60 роках минулого століття і масштабний ремонт для неї є вимогою часу, адже кількість приєднань зросла в рази.

"На підстанції замінять обладнання 10 кВ, а також пристрої системи релейного захисту та автоматики, яка контролює стан всіх елементів електроустаткування. Старі вимикачі замінять на сучасні вакуумні та встановлять мікропроцесорні прилади релейного захисту РС 83, – йдеться в повідомленні організації. – Нові вимикачі будуть стійкіші до зношування, повністю вибухо- та пожежобезпечні, здатні працювати в агресивних середовищах, в широкому діапазоні температур. У них підвищена стійкість до ударних та вібраційних навантажень, вони безшумні, екологічно чисті, швидко спрацьовують".

Також енергетики розповідають, що комунікатори, якими оснащені системи цього типу, допоможуть диспетчерам дистанційно керувати вимикачем. Вони матимуть інформацію про всі події та аварії.

Всього у технічне переоснащення вимикачів та релейних систем трансформаторних підстанцій області у 2018 інвестують більше 20 мільйонів гривень. Схожий ремонт проведуть на підстанціях у Делятині, Отинії, Будилеві та Джурові. В обленерго запевняють, після таких реконструкцій експлуатація підстанцій стане простішою та безпечнішою для працівників, а якість електропостачання клієнтам суттєво покращиться.

Читайте також: У франківському суді встановили сучасну платформу для людей з інвалідністю. ФОТО/ВІДЕО

Перегляди 162 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK