Історія щасливої багатодітної мами та просто жінки. Ілона Мурзова

П'ятниця, 24 липня 2015 13:34
Багато людей думають, що з народженням дітей у їхнє життя прийде багато клопотів і проблем. Можливо, в якомусь плані так воно і є. Проте діти – це також щастя і чим їх більше, тим краще. Про це як ніхто інший знає Ілона Мурзова, багатодітна мама, відома громадська активістка та просто цікава особистість. Ми розпитали Ілону про її сім’ю, життя, дітонародження та  виховання дітей, їх матеріальне забезпечення, а також про те, що ж таке це жіноче щастя.

 

У Вас велика сім’я? Скільки у Вас діток?

У мене п’ятеро дітей. Старшій 17 років, середній 12, моїм двійнятам 6 років, і найменшому 7 місяців. У мене незапланована така велика родина, але останній раз, коли мене зустрічали друзі з пологового будинку, моя дочка намалювала плакат Сім’я (тобто 7 і я). Фактично в нас так виходить на сьогоднішній день, адже  у нас п’ятеро дітей і двоє дорослих.

Бувають ситуації, коли сім’ї не хочуть народжувати дітей, тому що  вважають, що не зможуть забезпечити  їх матеріально. Як було у Вашому випадку?

Я можу точно сказати, що я вірю, що Бог дає дітей і все для дітей. Коли народилась наша старша дочка Дана, ми були студентами, повністю на забезпеченні батьків. Десь перший рік ми точно нічого не заробляли, але потім так складалося життя, що були якісь можливості,  пропозиції… Діти мене мотивують покращувати рівень життя, тому що ти хочеш більшу квартиру,  будинок, в тебе появляються мрії. Я вірю в те, що гроші – це енергія,  якщо ми позитивно ставимося і діємо, то вони завжди приходять на потребу.  Проте дуже часто у батьків, які не мають значних матеріальних статків і тут ще жінка вагітна, тоді включається така штука «Нам на себе не вистачає, а тут ще треба дитинку вивести в люди», можливо, в той час вони про це забувають, що гроші приходять на потребу. В нашому житті це неодноразовий приклад, такі можливості життя тобі підкидає. Я за те, що якщо вже так сталось, що якщо жінка вагітна, то вже треба родити. Можу сказати з свого досвіду, це материнство в мене п’яте, воно для мене таке найбільш свідоме.

Є категорія жінок, які не хочуть народжувати через кар’єру. На Вашу думку, чи реалізовується жінка в материнстві?

На сьогоднішньому етапі свого життя, я думаю, що так. Можливо, за рік, два чи десять років я буду по-іншому думати, або раніше я по-іншому думала, але зараз я вважаю, що бізнес і робота жінки – це чистий дохід чоловіка, тобто жінка може працювати для реалізації себе, це може бути для неї своєрідне хобі. Я вважаю, що чоловік повинен забезпечувати родину, а жінка може собі бавитись, якщо в неї є на це натхнення і бажання.

Ваша сім’я щаслива?

В загальному так, хоча, звичайно, бувають різні моменти.

Як Вам вдається справлятися з п’ятьма дітьми?

Я дуже вдячна батькам чоловіка. Вони допомагають, забирають час від часу всіх дітей, мається на увазі старших,  інколи – когось з дітей. Також для мене старші діти як допомога, на мою старшу дочку я взагалі можу покластись, проте в неї завжди також своїх мільйони справ, планів і я розумію, що я хочу, щоб вона росла, розвивалась і мала своє життя. Той момент, що старші дітки можуть якийсь час, хоч недовго, побути з молодшими, дуже спрощує момент виховання. Будь-яка мама, яка про себе попіклувалась, то вона щаслива. Якщо мама втомлена, то вона буде по-іншому реагувати на те, що витворяють діти, ти включаєш «злой мама» і тоді вже всім навкруги стає незатишно. Тому дуже важливо, коли жінка вміє про себе піклуватись, робити з себе щасливу маму, от тоді, на мою думку і всім іншим добре.

Ви відпочиваєте разом чи стараєтесь якось по можливості кожній дитині окремо приділяти увагу?

Ми стараємось разом. Не знаю чи вийде цього року поїхати на море, але якщо вийде, то слава Богу. Моєму найменшому сину буде вісім місяців і це ще такий вік, коли ти не дуже можеш відпочити, тому що ти повинна піклуватися про найменшого члена нашої сім’ї. Я, звичайно, хотіла б щоб ми поїхали всі разом. Проте по можливості я буду відправляти дітей на відпочинок індивідуально, щоб дітки могли рости, розвиватись та мати час тільки для себе. Також я розумію, що потрібно виділяти час і кожній дитині окремо. В мене була традиція, зараз я її  не дуже притримуюсь, проте в мене вже на думці відновити її, я можу сказати, що це дуже корисно, незалежно від того скільки в тебе дітей (один, два, десятеро), коли в тебе є стабільно якийсь час, і ти плануєш з дітьми побачення. І там, годину-дві, у нас було турне по ресторанах, або по різних цікавих місцях: могли в кіно чи на концерт піти, могли піти в якесь кафе. Але сама фішка була в тому, що я цей час інвестувала в спілкування з дітьми, в мене це займало одну-дві години і саме це давало зв’язок кожній дитині. Кожній дитині треба окремо інвестувати час. Це було дуже ресурсно. Саме ця традиція створювала особливі стосунки з дітьми, тому я думаю її відновити.

Чи є ревнощі між Вашими дітьми за увагу від батьків?

Десь є, але воно не відкрито. Все залежить від ситуації. Проте якщо брати в загальному, то у нас більш-менш все стабільно, моменти ревнощів у нас гостро не стоять, хоча були якісь свої випадки, нюанси, проте на них не потрібно зважати. Це нормально.

Чи хотіли б Ви прожити своє життя ще раз і мати аж п’ятеро дітей?

Чесно, то в мене немає думки, що це може бути по-іншому. Ти вже розумієш, що ти не можеш без них. Коли кожна дитинка народжується, включається щось таке, що ти вже не можеш уявити своє життя без неї.

Ваші основні поради матерям.

Я бажаю всім мамам пам’ятати, що для того, щоб у вас була щаслива родина треба мати такий пріоритет і я виступаю  за таку модель, коли мама спочатку думає про себе, потім вона думає про стосунки з своїм чоловіком, а на третьому місці у неї мають бути діти. Це найправильніша модель побудови сім’ї. У нас через стереотипи виховання,  йде руйнація, проходить час і ми губимо стосунки. Коли ти в гармонії з собою, то нема такого, все собі – діти потім. Воно якось так: ти живеш –  і все один за одним іде, і воно вроді ділиться. Але ти завжди маєш про себе дбати і не бути жертвою.

Розмовляла Катерина Волошин
Перегляди 2172 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

ФК “Прикарпаття” програв португальській команді “Брага” з рахунком 1:2. ФОТО Як себе вели фанати на матчі "Прикарпаття" з португальською "Брагою". ФОТО Уряд затвердив порядок перевірки субсидій та соціальних виплат Автобус сполученням Івано-Франківськ – Мукачево перекинувся на крутому повороті. ФОТО На Франківщині смертність перевищує народжуваність У Франківську відкрили анотаційну дошку засновнику Крайової управи Братства ОУН-УПА Карпатського краю. ФОТО В Івано-Франківську збили жінку на вулиці Довженка. ФОТО Незареєстрована зброя та боєприпаси – це підстава для відкриття кримінального провадження. ФОТО На Прикарпатті зібрали 32 “Валізи у майбутнє” для випускників інтернатів і вже завтра повезуть їх у школи. ФОТО В Івано-Франківську урочисто відкрили пам’ятник Герою України. ФОТО Цьогоріч рекордна кількість франківських школярів писала ЗНО з української мови В Івано-Франківську трапилася ДТП: є потерпілий. ФОТО На Прикарпатті проводиться профілактична операція під умовною назвою "Нерест". ФОТО Стали відомі переможці “Бюджету участі” в Івано-Франківську. ФОТО Тенісні столи, нові вікна та дитмайданчик - Віктор Шевченко відвідав Рогатинщину У Франківську розшукують свідків ДТП на Вовчинецькій Град, гроза та посилення вітру: на Франківщині знову передають штормове попередження Прикарпатка виграла мільйон у лотерею та провела вікенд в стилі “Рожевої пані”. ВІДЕО На Франківщині пішохід потрапив під колеса автомобіля і загинув. ФОТО Португальські футболісти тренуються перед матчем на стадіоні "Рух". ФОТО