Здоров’я та догляд за шкірою дитини. Корисні поради батькам від дитячого дерматолога Ігоря Волощука

Понеділок, 26 жовтня 2015 08:48
Часто батьки стикаються з проблемами, пов’язаними зі здоров’ям шкіри дитини. У лікаря, дитячого дерматолога медичного центру «ВІЗУС КІДС»,  Ігоря Волощука ми вирішили поцікавитись чи можна використовувати гормональні мазі, чи ефективними є народні засоби по догляду за шкірою дитини, як часто дітям потрібно мити руки, а також які продукти харчування сприяють здоров’ю і красі шкіри дитини. Актуальними і корисними є поради Ігоря Волощука стосовно засмаги дітей.

 

1.З якими захворюваннями та у якому віці дитини батьки найчастіше звертаються до дитячого дерматолога?

Найчастіше звертаються батьки з дітьми до одного року, бо саме в цьому віці, коли ще шкіра малюка є недостатньо зрілою, чутливою до навколишніх подразників, а молоді батьки не достатньо ще досвідченими у догляді за нею, виникає найбільше захворювань чи патологічних станів, які потребують лікарської допомоги.

В найменших це проблеми із закупоркою потових чи сальних залоз, пітниці, підгузникові дерматити,стрептодермії. В більш старших нейродерміти, екземи, атопічні дерматити, що зачасто при неправильному лікуванні чи важкому перебізі переходять в хронічні форми, в більш старшому віці це стрептостафілококові ураження, алергічні дерматози, псоріази, чи просто банальні юнацькі вугрі.

2.Батьків часто турбує питання чи можна використовувати гормональні мазі. Ваша думка з цього приводу.

Гормональні мазі можуть, як допомогти при лікуванні певних захворювань, так і нашкодити у випадку неправильного їх використання.

На дітям до року взагалі рекомендовано їх не використовувати, так як шкіра в них дуже схильна до поглинання, площа поглинання достатньо велика, то нанесення гормональних мазей особливо тривалий період може викликати як атрофію шкіри, так наднирниковий криз…неможна також використовувати гормональні мазі при бактеріальних чи грибкових захворюваннях, корості так як вона може привести до хронізації даних захворювань.

Хоча є хронічні дерматози у важких стадіях, коли без використання гормональних мазей не обійтись.

В жодному випадку не можна займатися самолікуванням ними, а за порадою необхідно звернутись до фахівця.

3.Часто батьки використовують різні народні засоби по догляду за шкірою дитини. На Вашу думку, це корисно?

Є традиції від наших бабусь і дідусів, які використовують батьки. Для прикладу, дітям до ванни додають череду чи ромашку, при цьому додають їх і при здоровій і при сухій шкірі. Дані засоби мають здатність висушувати і пересушувати шкіру. Дуже часто при тривалому використанні добавляння череди і ромашки викликає сухість шкіри, зуд шкіри чи загальне почервоніння.  Будь які лікувальні засоби чи трави, здається, що вони не мали бути шкідливими, але надмірне чи неправильне використання можуть призвести до захворювання.

Так само присипки. Батьки після купання можуть неправильно використовувати присипку, забагато наносити її, присипка залишається на шкірних складках, по чому одягається памперс. Присипка – це кристалічний порошок, ці кристали викликають подразнення, викликають запалення в ділянці статевих органів, приєднюється інфекція, починаються дерматити. Це пов’язано з тим,що батьки не мають достатньо знань по догляду за дітьми у такому віці. Тому потрібно отримати консультацію в дерматолога або педіатра, які розкажуть як правильно проводити пеленання і купання дитини.

В дорослої людини шкіра поглинає тільки 5% того, що на неї наносится, в  дитини – 80-90%. Тому дуже важливо, що саме ми додаєм дітям до ванни.

Найбільш корисною, яка не викликає ніяких побічних ефектів є морська сіль, вона покращує саму шкіру і насичує організм корисними елементами. Вона є повністю безпечною, добре впливає на підвищення шкірного імунітету. Можна провести курс 10 днів по 10 купань. Концентрація солі на ванну є пів кілограма, кілограм на одне купання. Якщо дати ложку солі на ванну, то вона не відчується для організму дитини, не буде мати того ефекту, який би хотілося.  

Я є прихильником народних засобів. Але для того, щоб правильно їх використовувати потрібна консультація лікаря. Дітям не можна наносити будь-які мазі більше як на 20 хвилин, особливо якщо в дітей жирна шкіра. З олійками також потрібно бути обережними. Багато людей думають, що олія носить зволожуючий характер, але при надмірному використанні вона сушитиме шкіру дитини. Універсальними та корисними для шкіри дитини є конопляна та лляна олія.

4.Чи існують певні правила і норми, пов’язані з миттям рук дітей?

Руки потрібно мити перед їдою. Але є випадки, коли батьки заставляють дітей мити руки щогодини. Це не є добре, адже вбивається шкірний імунітет. Часте миття рук милом призводить до висушування шкіри. Також, слід зазначити, що на шкірі є не тільки шкідливі бактерії, але й корисні. Надмірна гігієна також не є корисною для дитини.

5.Чи є якісь фактори або причини шкірних захворювань?

Шкірні захворювання є рідко самі по собі шкірні. До самих шкірних захворювань належать тільки контактні захворювання, все інше – це прояви захворювань внутрішніх органів на шкіру. Тому часто вилікувавши, для прикладу, кишечник, шкіра також виліковується. Тобто, що би ти не лікував ззовні, якщо ти внутрішню причину не усунеш, ти його не вилікуєш.

Дуже часто у дітей причиною висипань є глистні інвазії. Діти беруть в руки іграшки, свої чи чужі, гладять тварин і заражаються глистами. Глисти ростуть і починають поглинати корисні елементи в організмі, блокують засвоєння в кишечнику корисних мікроелементів. Часто діти можуть хворіти, мучитись, а причиною цього можуть бути глистні інвазії. Це найчастіше трапляється у віці від 2-3 до 10-12 років. Тоді вони найбільш чутливі до глистних інвазій.

6.Засмага для шкіри дитини. Як часто потрібно дитині перебувати на сонці?

Є різні типи шкіри. Є діти як альбіноси, є діти зі світлою шкірою, вони більше чутливі до сонячного проміння. Тому рекомендовано, особливо якщо це маленькі діти, загоряти з використанням сонцезахисного крему.

Дітям старшого віку рекомендовано поступово готувати свою шкіру до загару.  Дехто навіть рекомендує процедуру солярію. Тут йде мова про підлітків. Єдиною небезпекою солярію є те, що солярії мають свій ресурс лампи. Дехто говорить, що лампи солярію шкідливі, інші кажуть, що ні. Вони є шкідливими, коли власники солярію економлять. Тобто є певний ресурс лампи, після використання якого лампи стають шкідливими. Інколи працівники солярію не викидають її до повного зношення, це викликає небезпеку онкологічних захворювань у людей. Дуже важко дізнатися чи дотримуються в солярії цих норм.

Є захворювання за яких не можна користуватись солярієм, для прикладу, це можуть бути пігментні невуси. Також коли зростає кількість пігментних плям, то це є сигналом, що потрібно припиняти процедури у солярії.    

Солярії можуть бути корисні в тому випадку, коли діти підліткового віку (для дітей меншого віку він не рекомендується), мало часу проводять на сонці. Але до кажу, до всього завжди потрібно підходити з головою.

7.Які продукти харчування сприяють здоров’ю і красі шкіри дитини? Що корисно їсти, а що ні?

Потрібно поділити дітей за віком: 1.діти до одного року; 2.діти старші одного року.

Дитині для здоров’я потрібно давати їсти все, але потрохи, використовуючи рекомендації педіатрів. Дитині не шкодить, що ти даєш, їй шкодить скільки даєш і в якій формі. Все, що перетравлюється в кишечнику дитині не шкодить, їй шкодить те, що починає бродити. Особливо корисно те, що зроблено на пару.

Часто буває таке, що батьки здають аналізи на алергени. Такі аналізи носять філософський характер, тому що якщо ви здали аналізи і виявилось, що дитина має алергію на шоколад чи бобові, то це не означає, що дитина завтра буде мати цю алергію. Алергія – дуже мінлива, завтра може щось змінитись. Зміна чутливості може відбутися за один день. Алергія як людина. Для прикладу, я тебе роздразнив, ти можеш роздратовано реагувати також і на інших людей. Так само і дитячий організм. Алергія – це накопичення циркулюючого імунного комплексу у крові, чим більше їх є в крові, тим на більше речей ти починаєш реагувати агресивно, збільшується твій подразник.

Інколи батьки приходять з дитиною, такою худою, блідою і ще й до того всього агресивною. Я питаюсь: «Що таке з дитиною?». Відповідають: «Ми її в усьому обмежуємо». А дітям  у потрібний повноцінний раціон і особливо глюкоза, вона позитивно впливає на мозок дитини. Без неї не буде розвиватися ні гормональна, ні статева, ні інтелектуальна функція. Ту дитину годують пів року одними кашами, того не дають, того не дають і дитина вже замучена.

 Крім того проблемою є загодовування дитини. Батьки вважають, що дитину потрібно годувати так, щоб дитина була сита. В такому випадку виникають проблеми із зайвою вагою у дитини. Не всю їжу шлунок встигає перетравити. Це все викликає шкірні захворювання і ту ж алергію. Тому кажу, дітям потрібно їсти часто, але дрібними порціями.

 

 

 

                                                                                                                                                         Розмовляла Катерина Волошин

Перегляди 1156 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

У відділенні нейрохірургії обласної клінічної лікарні провели дві унікальні операції з видалення пухлин головного мозку У Франківську на 10 днів перекриють частину вулиці Тичини Вийшов друком навчальний посібник з української літератури вчительки з Калуського району У Галичі біля дитячого садочка знайшли бульбулятор 38% споживачів «Івано-Франківськгазу» вирішують газові питання через Особистий кабінет Приймають дітей від трьох років: франківці вже подали 1250 заяв в дитячі садки (відео) В Угорниках горить будинок. ФОТО. ВІДЕО Комунальний автопарк Франківська поповнили чотири нові автобуси (ФОТО) На Рогатинщині горіла господарська будівля, в Галицькому районі – стайня Залізничні перевезення та фітнесцентри: на Прикарпатті – чергове послаблення карантину Майстер із Косівщини виготовляє з дерева неймовірні музичні інструменти (відео) В Івано-Франківську помер лікар-терапевт Відійшов у вічність головний архітектор, заступник директора ДП "Діпромісто" Роман Глушкевич На Прикарпатті правоохоронці за добу виявили 10 нетверезих водіїв У Франківську шукають донорів з 2- групою крові Від +5° та грози — чим погода "потішить" українців у перший день літа Прикарпатські правоохоронці затримали наркодилера. ФОТО На Франківщині у лісництві незаконно вирубали 16 дубів У Нацбанку розповіли, що буде з гривнею після карантину Прокуратурою скеровано до суду кримінальне провадження щодо яремчанського грабіжника