Дуркач Надія про проблеми в медицині та шляхи їх вирішення

Понеділок, 30 листопада 2015 14:15
Ми розпочинаємо цикл публікацій, де лікарі-співзасновники ГО «Асоціації захисту прав медичних  і фармацевтичних працівників» розкажуть про проблеми медицини та своє бачення необхідності створення даної громадської організації. Першою свої думки висловила Дуркач Надія, лікар-офтальмолог  МП  № 3.

 

Вона розповідає, що вся складність полягає в тому, що найбільша відповідальність завжди лягає на лікаря. Усі проблеми професії медиків поділяє на 4 основні частини:

«По-перше, лікар – це своєрідна частина ланцюга, яка знаходиться між пацієнтом і державою. З одного боку, до лікарів звертаються люди зі своїми захворюваннями і лікар виконує свої професійні обов’язки (сумлінно чи не сумлінно, про це пізніше), а з другого боку – держава, яка своїми законами не допомагає , а частіше ускладнює виконання цих же обов’язків.

По-друге, рівень довіри до лікарів дуже низький. Часто приходять пацієнти, які вже з порогу агресивно налаштовані, у всіх своїх хворобах винуватять медицину і весь свій гнів «зливають» на медичний персонал.

По-третє, дуже часто можна почути звинувачення в сторону лікарів що вони хабарники, корупціонери, нахаби і бізнесмени. І в цих словах, на жаль, є доля правди. В силу різних обставин часто лікарі забувають про те, що ми є служителями  людей; забули,  що кожна людина наділена гідністю і пошаною, які ми повинні захищати; забули про мораль і етику; забули про милосердя і щирість!

По-четверте, вражають відносини медичного персоналу між собою! Ми хочемо, щоб нас поважали в той час, коли не поважаємо себе і один одного!».

Надія Дуркач зазначає,  що наша медицина потребує змін і реформ:  «Велика роль в цих процесах належить громадським організаціям. На щастя, в нашому місті нещодавно створено ГО «Асоціацію захисту прав медичних і фармацевтичних працівників», яка готова працювати в цьому напрямку. Я вважаю, що діяльність цієї спільноти медиків і фармацевтів повинна бути різнобічною. Потрібно готувати пропозиції  змін до законопроектів, робити початкові кроки  переходу до страхової медицини, налагоджувати діалог між медиками і державою та між медиками і пацієнтами,   поступово змінювати світогляд лікарів і ставлення до хворого, розвивати в медиках  такі моральні якості як чуйність, співчуття, терпеливість, милосердя, доброзичливість і щирість, залучати до співпраці представників церков. Перші кроки вже зроблено і є люди, які готові допомагати іншим в цій важкій праці».

Надія Дуркач закликає до єднання усіх медичних працівників і спільної нелегкої праці задля реформування і змін у медицині.

 

 

 

Матеріал підготувала: Катерина Волошин 

 

Перегляди 5309 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

0 #2 Сич 01.12.2015, 06:37
Найголовніша проблема професії - відсутність кадрової політики як такої в принципі. Найперша проблема - це зграї грошовитих ідіотів, які окуповують медицину на рівнях від районних до республікансько го значення (в кого на що грошей стає і зв"язків), в той час як талановиті діти їдуть рити окопи на війні і міряти болото в найглухіших кутках держави. Працював довго в медицині, поки не набридло тягнути за п"ятьох внуків професорів і синочків замміністрів, всі знання яких зводилися до колотіння кави цілими днями і плутання кінцівок. І хамське відношення пацієнтів, які чомусь впевнені, що ти їм щось зобов"язаний. Є норми навантаження, і ніхто за законом не має перевиконувати їх вчетверо. А хочете послуги, як за кордоном, без направлень, без карток, без черги, все терміново в один день...
Цитата
0 #1 Наталія 01.12.2015, 00:03
Погоджуюся із всіма зауваженнями.На жаль неприязнь до людей у білих халатах досягнула критичного рівня. Я лікар та навчаюся заочно на правознавця,роз умію що між нашими законами та реальністю велика прірва,тому дуже хотілося б змін.Але одному досягнути успіху не можливо.Варто більше розвивати медичне право яке в нас майже відсутнє в реалії.Дуже цікаво де є таке громадське об'єднання.
Цитата

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Угорщина запроваджує жорсткіші обмеження на кордонах, зокрема з Україною 15-річна франківка стала чемпіонкою України зі спортивного більярду. ФОТО В Яремче трапилася ДТП Прикарпатські чиновники ще й досі не отримали документів, щоб повернути незаконно захоплену Халамендою землю у державну власність На Богородчанщині горів гараж. ФОТО У Франківську відкрили анотаційну дошку Михайлу Мулику. ФОТО На Франківщині знайшли рідкісний гриб Мацукате, вартістю 1000$ за пів кіло. ФОТО Негода повалила декілька дерев на Івано-Франківщині 92-річний прикарпатець не виходив на зв’язок. Двері довелось відчиняти рятувальникам У Болехові горів лісопильний цех. ФОТО "Герб і копійка": прикарпатці зняли відео про Скелі Довбуша. ВІДЕО Синоптики попередили про зливи і вихід річок з берегів Ціни на електроенергію зростуть з 1 серпня На Калущині жінку вкусила змія З міського озера Франківська витягнули 40 метрів браконьєрських сіток. ФОТО У Косівському районі 6-річного хлопчика вдарило електричним струмом На Прикарпатті фура злетіла з дороги. ФОТО Празник Святих Апостолів Петра і Павла У горах рятувальники відшукали літню львів’янку. ФОТО На Коломийщині розпочали будувати модульний спортивний зал. ВІДЕО