Християнські погляди на евтаназію. Розмова з випускницею школи біоетики УКУ Надією Дуркач

Понеділок, 18 січня 2016 15:18
«Під евтаназією розуміють бажання смерти, смерть з метою уникнення болю.

Законодавство України про охорону здоров’я забороняє медичним працівникам здійснювати евтаназію, проте у низці європейських країн вона є офіційною, тобто юридично дозволеною. Проте нещодавно читала, що все-таки Європарламент не підтримав запровадження евтаназії в ЄС. Це, як на мене, є позитивом… Адже евтаназія суперечить християнству як світогляду та цінностям, на яких будувалась Європа та завдяки яким досягла значного рівня розвитку.

Якщо подивитися на смерть з позиції християнського віровчення, то це звичайне природнє явище, вона є кінцем нашої земної мандрівки. Життя – це дар Божий: Господь його дає, Він і забирає… Тому неможливо ніяким способом випереджувати годину смерти... Смерть – це наш перехід до вічного життя, який повинен відбуватися виключно по волі Божій… Проте Христос вчив нас також любити своїх ближніх, допомагати їм у часі страждань, багато хворих можуть мати нестерпний біль, тому використання знеболюючих засобів дозволяється. Не всі зможуть пройти через тяжкі терпіння, вони повинні бути в мірі можливого. Проте не слід також дивуватися якщо деякі християни надають перевагу помірному вживанню знеболюючих засобів, несуть свої терпіння, єднаючись таким чином з розп’ятим Ісусом, Який завжди поруч з нами, навіть якщо нам нестерпно болить... Також терпіння тут на землі є свідченням участи у Христовому стражданні і знаком приєднання до Його відкупительної жертви, яку Він погодився прийняти у послуху волі Отця.

Також слід розуміти, що є знеболюючі препарати, введення яких в організм може спричинити смерть людині. Такі засоби використовувати допустимо, адже їх метою є полегшення болю людини, а не її вбивство. Про можливі наслідки знає лікар, родичі хворого та сам пацієнт. У біоетиці є таке поняття «подвійного наслідку», це коли ми здійснюємо бажаний вчинок, який є добрим, проте він може мати як позитивний, так і негативний наслідок.

Також слід пам’ятати, що альтернативою евтаназії є паліативна допомога, яка, справді, полегшує та покращує фінальну стадію життя людини» - розповідає Надія Дуркач.

Ми уже розглянули з Надією Дуркач різні аспекти паліативної допомоги. Детальніше можна ознайомитись за посиланнями:

1.http://frankivchany.if.ua/medychniporady/22895-shcho-take-paliativna-dopomoga-rozmova-z-vipusknitseyu-shkoli-bioetiki-uku-nadieyu-durkach

2. http://frankivchany.if.ua/medychniporady/23200-yaki-prava-maie-liudyna-kotra-pomyrje

3.http://frankivchany.if.ua/medychniporady/23357-nadiia-durkach-pro-diialnist-volonteriv-paliatyvnoi-dopomohy

 

 

Матеріал підготувала Катерина Волошин

Перегляди 1087 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

0 #1 Таня 18.01.2016, 21:13
Запитання до автора: "Скажіть, будь ласка, як дивитись на евтаназію у випадку, коли хворий підключений до апаратів життєзабезпечен ня? Це ж так само протиприродньо, штучна підтримка життя"
Цитата

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

На Прикарпатті в аваріях постраждали водій та пішохід. ФОТО Оприлюднено рекомендації щодо проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ в умовах карантину У Франківську на міському озері продовжують наводити порядок. ФОТО Ще чотирьох франківців госпіталізували з підозрою на COVID-19 Мешканці двох сіл у Галицькому районі протестували через стихійне сміттєзвалище. ФОТО "Попри відкриття дитячих садків, просимо за можливості залишатися з дітьми вдома", - Віталій Федорів Прикарпатські ювенальні поліцейські цьогоріч розшукали 50 безвісти зниклих дітей У Франківську ТОРівці виявили двох чоловіків із забороненими речовинами. ФОТО Сильний дощ, град та вітер: На Прикарпатті оголошено штормове попередження COVID-19 на Франківщині: статистика по районах та окремих населених пунктах Прикарпатця, який збував наркотики, взяли під варту Прикарпатські поліцейські розслідують незаконну рубку деревини і забір торфу. ФОТО Поліцейські Яремчанщини затримали зловмисника, який пограбував жінку. ФОТО Понад 220 коломиян залишилися без газу через свого сусіда У Франківську повноцінно запрацював транспорт. ФОТО На Прикарпатті судитимуть хмельничанина за порушення правил повітряних польотів Від COVID-19 помер 57-річний калушанин За добу на Прикарпатті виявили 14 п’яних водіїв У ЗСУ за минулу добу нових випадків COVID-19 не виявлено В Україні зафіксували 21245 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 1281