Директор Гуманітарного штабу Григорій Колдунов: "По тому, як люди чекають допомогу від Ріната Ахметова, видно – вони по-справжньому потребують її"

Понеділок, 12 січня 2015 21:42
Для когось новорічні свята – час, проведений в колі сім'ї, коли перестаєш думати про життєві проблеми. Але співробітникам Гуманітарного штабу Ріната Ахметова не до відпочинку: буквально з перших днів 2015 вони працюють у звичайному робочому режимі. І як результат – 9 січня в Донецьк вирушив перший цього року гуманітарний рейс з продуктової допомогою для населення шахтарського регіону. Перша колона машин доставить для мирних жителів 260 тонн продуктів. Максимально допомогти мирним жителям Донецької та Луганської областей – таке завдання поставив перед Штабом його засновник Рінат Ахметов.

Безумовно, масштаби виконаної роботи – вражають. З кінця серпня гуманітарні рейси Ахметова доставили на Донбас понад 20 тисяч тонн продуктів. Діяльність Гуманітарного штабу настільки налагоджена, що йде в порівняння з роботою великих логістичних компаній Так стверджує Григорій Колдунов, директор Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. На свій пост Григорій Колдунов заступив 1 січня 2014, так що нинішня супровідна поїздка гуманітарного вантажу в Донецьк для нього першим.

Про контроль видачі гуманітарної допомоги, якість продуктів і про перші враження від поїздки у військовий Донецьк директор Гуманітарного штабу Григорій Колдунов розповів нашому сайту.

  – Скільки фур Гуманітарного рейсу в цей раз прибуло з Дніпропетровська до Донецька?

- Вранці 9 січня з Дніпропетровська виїхало 14 навантажених хур. Вже ввечері машини прибули в Донецьк, на стадіон "Донбас Арена", де знаходиться склад Штабу. Цукор, борошно, крупи, що знаходяться в фурах, відразу розвантажили в присутності Володимира Рубана – глави української "Офіцерський корпус", а також українських та міжнародних журналістів. Сьогодні на стадіоні розпочнеться стікерованіе – на кожну одиницю продуктів волонтери ФК "Шахтар" ставлять наклейку "Благодійна допомога. Не для продажу". Далі силами тих же волонтерів продукти розфасують в набори. В середньому, кожен доброволець фасує до 70-ти пакетів в день. Для різних штабних робіт в день задіяно 500-700 волонтерів – це також співробітники компанії СКМ. Потім весь гуманітарний вантаж буде розподілено між містами Донецької області, що знаходяться в зоні АТО.

Цей рейс знаковий, тому що це перша колона з гуманітарною допомогою для формування наборів для найбільш незахищених категорій, дорослого населення. Це перша допомога, відправлена Гуманітарних штабом в новому 2015.

Наступного тижня чергова колона машин доставить продовольство в Маріуполь, де знаходиться другий склад Штабу, звідки зараз продукти розподіляються в населені пункти Донецької області, підконтрольні України. Там проживає багато переселенців, які також потребують допомоги. Власне, в Маріуполь приїжджали перші рейси Ріната Ахметова.

- Цей рейс, вже тринадцятий за рахунком, доїхав до точки призначення без проблем?

- Все пройшло без ексцесів. Для проїзду у нас був повний набір необхідних документів. Ми сповістили всі служби, які тільки можливо: МВС, Міноборони, ДАІ, Штаб АТО, облдержадміністрації, міжнародні організації. Починаючи з 12 січня, такі колони з гуманітарною допомогою їздитимуть в Донецьку область щодня! Вантаж буде доставлятися в Донецьк і Маріуполь на центральні пункти, де формуються продуктові набори.

- Що скажете про першу поїздку в зону АТО від імені Гумштаба? Що найбільше вразило?

- Найбільше мене вразило ставлення людей – тих, які допомагають Штабу, і тих, хто отримує допомогу. Я першою справою побував у головній точці видачі гуманітарної допомоги – на стадіоні "Донбас Арена". Побачив роботу волонтерів ФК "Шахтаря", які розвантажують фури, фасують продуктові набори. Люди дійсно хочуть допомогти один одному. І це незважаючи на те, що зараз через погоду умови не дуже комфортні – коли на вулиці -20, в складських приміщеннях досить холодно.

Кожен будній день люди в різних районах Донецька і різних населених пунктах Донецької та Луганської областей стоять у черзі за допомогою. Таких пунктів у Штабу близько 300 на Донбасі. Вони раді, що продуктові та дитячі набори продовжують видавати. Багато з розумінням ставляться до того, що через ситуацію в кінці грудня (коли батальйони блокували проходження гуманітарної допомоги – прим. Авт.) В продуктових наборах більше рибних консервів, ніж м'ясних, що планувалося і було б логічніше на зимовий період з міркувань калорійності . І такі рекомендації нам давала Всесвітня продуктова програма ООН.

Багато в чому робота Штабу залежить від своєчасності виконання замовлень і поставок, іноді ми забираємо всі залишки продуктів. Тому головне, щоб дотримувалися циклічність. І якщо з якихось причин цикл порушується, то, відповідно, вся сходи відразу валиться, і цього не можна допускати.

- Що ще входить в продуктовий набір від Гуманітарної штабу?

- У складі набору – борошно, цукор, крупи, макаронні вироби, тушонка, рибні консерви, соняшникова олія, кукурудза, чай, згущене молоко, печиво. Даний продуктовий набір збалансований по калорійності, за змістом жирів і вітамінів. Є норми, розраховані на кожну людину, і продуктовий набір від Гуманітарної штабу їм відповідає. З наступного місяця, якщо не буде перебоїв з доставками продуктів, в пакетах збільшиться кількість тушонки, і проднабори можна буде вважати таким, який максимально відповідає стандартам.

- А хто контролює видачу такої необхідної гумпомощі для незахищених верств населення?

- Контроль ведеться безпосередньо працівниками Гуманітарного штабу. Є процедура, яким чином відбувається контроль над тим, щоб продуктовий набір отримав саме та людина, тієї цільової категорії, який в ньому гостро потребує. Дані кожного "благоотримувача" фіксуються у загальній базі даних, яку ведуть працівники Гуманітарного штабу. Також людині видається талончик на отримання через 4 тижні чергового продуктового набору. І таким чином у нас напрацьована статистика, є база даних про унікальні користувачів – так ми знаємо кожної людини, яка приходить перший раз для отримання продуктового набору. Ось таким чином в штабі налагоджена система видачі гуманітарної допомоги. Система працює. У цьому я сам особисто переконався, побувавши в одному з пунктів видачі наборів для майбутніх мам. Крім продуктових наборів для пільгових категорій та наборів для дітей до 2-х років, Штаб до кінця січня видає "набори для породіль" тим майбутнім мамам, у яких пологи заплановані в термін до 31 січня. І люди задоволені, і прозорість забезпечена – ми можемо відзвітувати за кожен гуманітарний набір.

- Як ще забезпечується прозорість роботи Штабу і, зокрема, Гуманітарного рейсу?

- Якщо взяти конкретно цей рейс, то майданчик, з якого стартувала колона фур, був відкрита для всіх бажаючих. Як завжди, ми з цього не робили ніякої таємниці. Це було зроблено для того, щоб всі зацікавлені сторони, крім тих інстанцій, яких ми інформуємо напередодні, могли приїхати і подивитися вміст машин і дізнатися маршрут пересування. Перед відправкою першого в цьому році рейсу вміст фур і супровідна документація в присутності журналістів були перевірені представниками батальйону "Дніпро-1". Вантаж прибув на місце призначення, значить, претензій до вантажу не було.

- А що скажете про якість продуктів, що доставляються в зону АТО.

- Я вам так скажу: до продуктових наборів, які належать до гуманітарної допомоги, існують досить-таки серйозні вимоги. Вони розроблені міжнародними організаціями. Починаючи з калорійності і закінчуючи наявністю вітамінів і жирів, про що я вже згадував. По-перше, всі ці вимоги Гуманітарний штаб Ріната Ахметова виконує беззаперечно. По-друге, всі продукти підтверджуються сертифікатами якості. По-третє, термін придатності однозначно витримується на кожній одиниці товару.

- Ви як людина нова, як, по-вашому, масштаб роботи, виконаний Гуманітарних штабом, вражає?

- Ще й як! Така кількість продуктів харчування (а це 8000 тонн на місяць!) Ніхто в Україні не закуповує в гуманітарних цілях і з такою регулярністю, як це робить Штаб за дорученням і під особистим контролем Ріната Ахметова – для його земляків, мирного населення Донбасу. І по тому, як люди чекають допомогу від Ріната Ахметова, видно – вони по-справжньому потребують її.

Для довідки: гуманітарні рейси Ріната Ахметова регулярно доставляють на Донбас продуктові та дитячі набори. Допомога вже отримали переселенці й жителі більше 60 районів і населених пунктів Донецької та Луганської областей – всього станом на 8 січня видано 1406906 безкоштовних продуктових наборів. Також Гуманітарний штаб за час своєї роботи передав маленьким жителям Донецька, Макіївки, Харцизька, Ясноватой, Шахтарська, Єнакієве, Моспіно та ін. Населених пунктів 53572 дитячих набору. Крім того, допомогу у вигляді 813 "наборів для породіль" на "Донбас Арені" отримали 813 майбутніх мам.

Джерело: segodnya.ua

Перегляди 1354 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Від COVID-19 помер 57-річний калушанин За добу на Прикарпатті виявили 14 п’яних водіїв У ЗСУ за минулу добу нових випадків COVID-19 не виявлено В Україні зафіксували 21245 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 1281 Курс валют: долар і євро подешевшали після вихідних Окупанти застосовують 120-мм міномети та артилерію, втрат немає Літо не квапиться: синоптики прогнозують дощі та грози У Галицькому районі знайшли тіло літньої жінки На Прикарпатті автівка збила пішохода В Івано-Франківську муніципали затримали двох нетверезих хуліганів. ФОТО У Івано-Франківській ЦМКЛ не прийматимуть планових хворих до кінця карантину Фахівці визначили, яка річка найчистіша на Прикарпатті "Стоп реванш": протестувальники прийшли під будинок Зеленського Сьогодні в останню путь провели відомого політика Анатолія Матвієнка. ФОТО У Карпатах випав сніг. ФОТО На 46% менше: на Прикарпатті впали продажі нових автомобілів У Коломиї жителі, які взялися ремонтувати дах будинку, без газу залишили 220 осіб В Івано-Франківську вшанували пам’ять першого голови ОУН На Прикарпатті ветеран війни виготовляє палети з відходів деревини На Прикарпатті за добу підтвердили 3 випадки коронавірусу