13 наймістичніших місць на планеті

Понеділок, 21 грудня 2015 17:00
ТСН.ua пропонує поринути в атмосферу 13 найпримарніших та наймоторошніших місць нашої планети. Кожне з них все ще дихає і причаровує своєю містичністю. Під пилом, іржею та тріщинами ховаються історії людей, які колись тут мешкали і творили. Якщо спробувати уявити ці локації повними життя, то можна відтворити абсолютно іншу, нову реальність.

 


1

Місто-привид Прип'ять, Україна

 
Прип'ять - добре відоме на весь світ місто через аварію на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталась у 1986 році. Після аварії у навколишнє середовище потрапило настільки багато радіації, що в Прип'яті стало неможливо жити. Вже кілька десятків років зона відчуження вабить до себе туристів, спраглих до нових вражень. "Мертве місто" продовжує приваблювати як науковців, так і любителів гострих відчуттів та нетривіального пізнавального туризму. Колись в Прип'яті мешкало майже 50 тисяч людей.
 

2

Будинок Компартії, Болгарія

 
Найбільший монумент в Болгарії, що розташований на горі Бузлуджа, був відкритий у 1981 році. Його побудували на честь Комуністичної партії. На будівництво монументу пішло майже 7 років. Він став своєрідним центром болгарської політики у радянський час. Але менш, ніж через десять років після падіння залізної завіси, занедбаним став і монумент, що також просимволізувало кінець режиму. Зараз будівля порожня і розграбована, залишився лише бетонний каркас з арматурою. Дехто не покладає зусиль відновити монумент, але поки що це не вдається через занадто високу ціну, яку уряд країни не готовий заплатити.
 

3

Острів Хасіма, Японія

 
Острів Хасіма - один з 505 безлюдних островів префектури Наґасакі. На острові досить довго вівся активний видобуток вугілля. У 1960 році населення Хасіми становило 5267 жителів. Це було найбільш густонаселене місце на планеті. Проте в середині 20 століття перехід світової економіки з вугілля на нафту вдарив по промисловості Японії і в 1974 році було оголошено про закриття вугільних шахт Хасіми. Після цього острів залишили його мешканцям. Нині Хасіма порожня і відома своїми покинутими будівлями, а ще стіною, що відгорожує їх від моря. Подорожі до цього острова були заборонені, проте останнім часом екскурсії відкриті.
 

4

Колманскоп, Намібія

 
Колманскоп - місто-привид у пустелі Наміб у південній частині Намібії. Селище з повною інфраструктурою з'явилося в 1900-х роках. Місцевість стала відкриттям після того, як тут були знайдені алмази. Організувати містечко на "злачній" території спало на думку німецьким шахтарям. Вони переїхали сюди і досить тривалий час тут жили і працювали. Однак після першої світової війни родовища алмазів поступово вичерпалися, і всі почали роз'їжджатися, а Колманскоп поступово перетворювався на привида. Вже майже 30 років місто підтримують у непоганому стані. Але туристам сюди так просто не потрапити - треба купувати спеціальний дозвіл та їхати організованими групами тільки з Людеріца.
 

5

Психлікарня "Мальборо", США

 
Ні, це не частина "Американської історії жахів". Проте, притулок для душевнохворих "Мальборо", що базується в Нью-Джерсі, може спокійно послужити сюжетом для нового серіалу. Лікарня пропрацювала трохи більше 60 років (з 1931 по 1998). В історії психлікарні й справді траплялися дивні речі з пацієнтами. Хворі там зникали безвісти, вмирали від задухи, а деякі навіть замерзали на смерть. Всі ці дивні випадки призвели до серйозного розслідування, після чого лікарню у 1998 році було закрито. Зараз вона абсолютно порожня, тому шукачі пригод і любителі хорору можуть прогулятися в цьому містичному місці.
 

6

Головний вокзал Мічігану, США

 
 

 

Центральна станція залізничного вокзалу Мічігану (Michigan Central Station) була побудована в 1913 році і є найвищою будівлею вокзалу в світі. Її проектували фірми "Warren & Wetmore" та "Reed & Stem", які розробляли Центральний вокзал Нью-Йорка. Робота Мічиганського центрального вокзалу була завершена в 1988 році, але він був відкритий для відвідувачів протягом більшої частини 1990-х років. Після масштабних фактів вандалізму, станція була закрита і зараз знаходиться під охороною. Проте, незважаючи на занепад, станція й досі є архітектурним дивом, а будівля Majestic - справжній пам'ятник архітектури. 
 

7

Олімпійське містечко в Сараєво

 
Спортивне містечко було побудоване під XIV зимові Олімпійські ігри, які проходили в 1984 році в Сараєво. Проте, менш ніж через десять років після закінчення ігор, країну спіткала війна. Під час боїв більшість олімпійських об'єктів була повністю зруйнована. За 30 років більшість з них вже ніколи не використовувалися і вони стали занедбаними. Наприклад, під час війни бобслейна траса служила сербам артилерійською фортецею, а зараз вона перетворилася на "полотно" для творчості вуличних художників. Глядацькі трибуни поросли травою, а величні бетонні конструкції порізали тріщини.
 

8

Місто-привид Крако, Італія

 
На півдні Італії є невеличке середньовічне місто-привид Крако. Воно знаходиться неподалік від затоки Таранто. Дата заснування міста - приблизно 1060 рік. Як і багато інших міст того часу, Крако існувало за рахунок сільського господарства. Це місто пережило чуму сімнадцятого століття, розбій і хаос дев'ятнадцятого, масову еміграцію за океан на початку двадцятого і кілька землетрусів в його середині. Після них виявилося, що скеля, на якій стоїть місто, поступово руйнується, тому люди залишили Крако і нині воно безлюдне.
 

9

Парк розваг "Дадіпарк", Бельгія

 
Парк атракціонів Dadipark вже віджив свій вік. Але він зачаровує своєю красою, особливо якщо уявити, що в цьому примарному місці, сповненому містикою і таємницею, колись відпочивали дорослі і лунав дитячий сміх. Парк був відкритий в 1950 році під впливом місцевого пастора Гастона Девеєра. Це був один з найбільш доступних і дешевих парків. Кілька разів його намагалися відновити, але в 2000 році стався нещасний випадок. У 2002 році власники парку оголосили, що його реконструюють, але відтоді Dadipark залишився наодинці, без людей.
 

10

Hotel del Salto, Колумбія

 
Будівля готелю з'явилася в 1923 році в крихітному містечку Сан-Антоніо дель Текендама. Це одне з найкрасивіших місць в Колумбії. Поруч знаходиться річка і водоспад Текендама. Розквіт готелю El Hotel del Salto припав на середину минулого століття. Його привабливість залежала від розкішного виду, тому коли в 1970-х роках річка почала міліти і забруднюватися стоками, туристи перестали приїздити в готель і він перетворився на привида. Проте нещодавно на El Hotel del Salto звернула увагу держава і зараз він має всі шанси отримати ще один шанс життя. Тільки тепер у вигляді музею.
 

11

Коса Данушкоді, Індія

 
Коса Данушкоді розташована всього в 28 кілометрах від Шрі-Ланки. Данушкоді – невеличке коралове містечко в океані, всі стіни тут складені зі шматків коралів. Нині від нього залишилися лише руїни великих кам'яних будівель і залишки військових складів. Пісок і морський вітер сточують руїни Данушкоді і скоро від селища не залишиться й сліду. Зараз навколо прісного джерела розташувалося невеличке рибальське поселення. Проте рибалки не використовують кам'яні стіни і живуть в очеретяних хатинах.
 

12

Вілья-Епекуен, Аргентина

 
Селище Вілья-Епекуен розташоване на південному сході провінції Буенос-Айрес. Після великої повені воно спорожніло і сьогодні руїни поселення привертають увагу фотографів з усього світу. Вілья-Епекуен побудували в 1920-х роках на березі однойменного озера. Розквіт містечка припав на 1970 роки, але в 1985 році сильні дощі викликали повінь на озері, повністю зануривши місто під воду. У 2009 році вода в значній мірі відступила і селище "воскресло". Тепер його нерідко називають "аргентинською" Атлантидою. Сьогодні туристи приїжджають у це місто-привид, щоб подивитися на руїни, усвідомити силу природи і познайомитися з його єдиним жителем на ім'я Пабло Новак.
 

13

Маєток Вітлі-Корт, Англія

 
Маєток Вітлі-Корт, який був побудований ще в 17 столітті, знаходиться неподалік від міста Вустер, в самому серці Англії. Ця старовинна будівля зараз майже повністю зруйнована, але і в такому вигляді вона справляє грандіозне враження на туристів. Причиною останнього руйнування стала сильна пожежа на початку 20-го століття. Відтоді палац ніяк не можуть відбудувати. Нині Вітлі-Корт знаходиться під опікою держави. Маєток виставлено на продаж, але хто б не став новим власником, тут все одно будуть проводитися реставраційні роботи.
 
 
Перегляди 607 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Понад 130 тисяч гривень аліментів наперед сплатив батько з Прикараття На Одещині 12-річні хлопці заради розваги забили безхатька На вихідних комунальний транспорт Івано-Франківська курсуватиме зі змінами Міністр інфраструктури порадив Оксані Савчук шукати гроші на міст у місцевому бюджеті На Тисмениччині відкрили сучасний спортивний майданчик. ФОТО Франківців кличуть долучитись до всесвітнього флешмобу на честь дня перезапуску серця У Івано-Франківську через порив тепломережі мешканці 26 вулиць залишилися без тепла Члени ВРП будуть звільняти себе самостійно, бо Рада провалила важливу правку – ЦПК У Франківську розповіли, які дороги Прикарпаття не відремонтували за рік Пітбуля, який зник три тижні тому на Чорновола, перепродали на автобазарі На Тисмениччині легковик врізався у вантажівку, двоє людей травмувались. ФОТО Коли випаде сніг: з'явився докладний прогноз на листопад Сім’ї з Прикарпаття потрібні кошти на лікування 2-річного синочка. ФОТО Під Києвом відкрили пам’ятник Кузьмі Скрябіну. ФОТО Де в Івано-Франківську нині не буде світла і газу? На вихідних в Івано-Франківську знову перекриють центральні вулиці Водій Ауді хотів дати хабара прикарпатським патрульним На Прикарпатті чоловік купив авто за фальшиві євро і втік. ФОТО В Івано-Франківську пройшла хода родин, які передчасно втратили дітей. ФОТО На Прикарпатті автомобіль злетів в обрив – водій загинув. ФОТО