Олександр Шевченко подав законопроект про встановлення державного свята – Дня народження Тараса Шевченка 9 березня

Середа, 13 квітня 2016 14:20
Днями народний депутат України Олександр Шевченко зареєстрував законопроект №4375«Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України (щодо встановлення святкового дня 9 березня - Дня народження Т.Г. Шевченка)»

«На одній із зустрічей з виборцями до мене звернулися з колективном зверненням члени Громадської ради по контролю за якістю ремонту доріг при Івано-Франківському міськвиконкомі (це дуже цікава і різнопланова Громадська рада, з якою в нас налагодиласа плідна співпраця) щодо встановлення державного свята – 9 березня, - Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, - розповідає народний депутат, - Цю ідею підтримали і інші громадські організації та активісти. І вже за кілька днів такий законопроект був написаний моєю командою та поданий до секретаріату Верховної Ради. Зараз законопроект знаходиться на розгляді в профільному комітеті.

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники (кажуть, що більше пам’ятників встановлено лише Будді), твори Тараса Шевченка перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні університети, театри, площі, вулиці. Встановлення державного свята Дня народження Тараса Шевченка, переконаний, важливе як для сьогодення так і для встановлення непорушної духовної опори українців в майбутні часи. Цей день вже є одним із символів українства, залишилося лише формально узаконити цей факт даним Законом України».

 

----------------------- 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 73

Кодексу законів про працю України"

В українському суспільстві закріпилася традиція відзначення святкових та інших знаменних дат, пов'язаних із подіями і персоналіями української історії. Ця традиція глибоко і орґанічно вкорінена у суспільну свідомість українців та знаходить розуміння у світової спільноти. Вона формує своєрідний календар держави, що віддзеркалює символічні основи українського буття.

Існує об'єктивна потреба у законодавчому закріпленні принципових дат яка державних свят, що особливо актуально в період політичної нестабільності та спроб ворога шляхом гібридної війни дискредитувати і розмити символічні форми української автентичності та національної присутності.

Однією з ключових дат є 9 березня - День народження Тараса Григоровича Шевченка. Вже півтора століття цей день єднає та мобілізує українців всього світу на виконання національних завдань і проектів. Постать Тараса Шевченка – національного пророка стала загальновизнаним культурним і духовним маркером українства.

 Особливе значення 9 березня в тому, що цей день є справжнім народним святом, яке постало з громадської ініціативи. Державне вшанування цієї ініціативи стане підтвердженням українського духу нашої держави, її небайдужості до духовних прагнень громади.

З метою вшанування пам`яті та неоціненного внеску в розвиток нашої держави та її культури, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості пропонується визначити держаним святом України 9 березня - День народження Тараса Григоровича Шевченка.

Встановлення Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, як державного свята покладе початок формуванню сучасного календаря нації та держави як основи для щоденної патріотичної роботи в умовах зовнішньої агресії та спроб антиукраїнських сил заперечити самобутність та цінність національного життя українців.

Цей День також стане справжнім святом українського слова, яке Тарас Шевченко поставив на сторожі української громади. Позаяк саме слово стоїть у фундаменті українського духу та української культури, державний статус Шевченкового Дня підкреслить функцію патронату держави над культурними основами української соборності.

Народний депутат України Шевченко О.Л.

Джерело

Перегляди 491 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

Диплом чи освіта: у Франківську обговорили навчання у приватних університетах На Коломийщину привезуть мощі святого апостола Юди-Тадея. ФОТО Суд зобов’язав церкву Московського патріархату звільнити комунальне приміщення на Чорновола У Франківську пройде благодійний концерт, щоб зібрати кошти на лікування дівчинки На Івасюка збили літню жінку: переходила на пішохідному У жовтні знизяться ціни на газ для населення Франківців через фотовиставку закликають подбати про екологію. ФОТО На національний перепис населення планують витратити 3,4 млрд гривень Термін експлуатації пасічнянського мосту завершиться у 2021 році Івано-Франківськ стане центром для органів юстиції чотирьох областей, – Кабмін Понад 130 тисяч гривень аліментів наперед сплатив батько з Прикараття На Одещині 12-річні хлопці заради розваги забили безхатька На вихідних комунальний транспорт Івано-Франківська курсуватиме зі змінами Міністр інфраструктури порадив Оксані Савчук шукати гроші на міст у місцевому бюджеті На Тисмениччині відкрили сучасний спортивний майданчик. ФОТО Франківців кличуть долучитись до всесвітнього флешмобу на честь дня перезапуску серця У Івано-Франківську через порив тепломережі мешканці 26 вулиць залишилися без тепла Члени ВРП будуть звільняти себе самостійно, бо Рада провалила важливу правку – ЦПК У Франківську розповіли, які дороги Прикарпаття не відремонтували за рік Пітбуля, який зник три тижні тому на Чорновола, перепродали на автобазарі