Фонд Олександра шевченка та інститут "Новий Івано-Франківськ" представили візуалізацію мікрорайону Пасічна. На черзі БАМ та мікрорайон вул. Молодіжної

Вівторок, 17 січня 2017 10:11
Агенція Новин отримала презентацію великого проекту, реалізація якого за кілька років може кардинально змінити обличчя одного з найбільших мікрорайонів Івано-Франківська - Пасічної.

В поясненні до візуалізації йдеться:

"Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» та  «Українське об’єднання патріотів-Укроп», спільно з Фондом Олександра Шевченка, розробили концепцію просторового розвитку мікрорайону «Пасічна», який має великий потенціал до розвитку та перетворення в зону комфорту та гармонії для його мешканців та гостей. Сьогодні ми презентуємо Вам першу його частину.

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/9ec/pG5_qvyFBpI.jpg

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/9f5/wy5f4sv2u4I.jpg

На Ділянці від вул. Целевича до нової дамби

В основі концепції відродження Пасічної лежить ідея створення сучасної, багатофункціональної пішохідної алеї, яка бере свій початок біля зупинки «Радіозавод» на вулиці Галицькій, і тягнеться житловими кварталами аж до берега річки Бистриця Солотвинська.

Цей маршрут на своєму шляху перетинає вулиці Тролейбусну, Целевича та Хіміків, створюючи зручні зв’язки житлових кварталів з такими важливими соціальними закладами, як школа №18, дитячий садок «Віночок», гуртожиток та один з корпусів медінституту, Центр надання адміністративних послуг, візовий центр та багато інших.

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/9c9/2g9hH9ZyGvw.jpg

Доріжка проходить поруч зі школою №18

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/9ae/UStVWcXoPR8.jpg

Німцеька алея» біля візового центру

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/9b7/iAWSFefhvQ4.jpg

Вечірній шпацер біля гуртожитку медінституту

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/9c0/d_oQuEoaRUA.jpg

Другою важливою частиною проекту є будівництво та облаштування нової дамби для захисту північного берега річки Бистриці. Ця інженерна споруда повинна простягнутися від Пасічнянського автомобільного мосту до залізничного мосту в районі села Клузів.

Окрім первинної функції, - захисту від повеней та паводків, дамба буде виконувати також і транспортну та рекреаційну роль. Адже пішохідна алея зі зручними відпочинковими зонами притягуватиме чимало людей на відпочинку, а велосипедна та бігова доріжки зі спеціальним покриттям заохочуватимуть до спорту та рекреації.

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/9a5/YxtGRb-EdxQ.jpg

Вид з нової дамби на залізничний міст

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/993/3bVXyMKB9kg.jpg

Громадський простір для відпочинку усіх, від старого до малого

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/978/QF6XZkoF1P8.jpg

Велодоріжка, алея, відпочинкові зони та пляжі

Третім, і, напевне, найсміливішим рішенням для динамічного розвитку східної частини Пасічної може стати спорудження пішохідно-велосипедного мосту паралельно до залізничного віадуку. Його будівництво не вимагатиме значних капіталовкладень, адже опори для мосту, по суті, уже готові.

Залишається лише виготовити та змонтувати каркас полотна з перильними огородженнями, шумозахисними екранами та оглядовими майданчиками. Поява нового сполучення між берегами річки в районі вулиці Хіміків дасть новий поштовх для динамічного розвитку району, який зараз вважається віддаленим і важкодоступним.

Пасічнянці, котрі мешкають в районі 24 школи, отримають можливість скористатися альтернативним маршрутом в сторону центру міста, не витрачаючи зайвий час на подолання заторів на вулиці Галицькій.

Світлина від Oleg M. Golovenskyy.

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/99c/3ygroDkBSFk.jpg

 Пішохідно-велосипедний міст – просте і дешеве рішення для зменшення відстаней. Існуючі опори залізничного моста дозволяють реалізувати і пішохідну та велосипедну частину

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/981/J2bXzicgzYU.jpg

Вид на дамбу і міст з висоти пташиного польоту

https://pp.vk.me/c639725/v639725767/98a/7H3hdgP22V8.jpg

Вид на міст з протилежного берега річки, зі сторони вул. Надрічної

Отже ми пропонуємо концепцію створення «Нового центру Пасічної» - багатофункціонального громадського простору, який складатиметься з трьох частин:

головна пішохідна алея, що пронизує район з Півночі на Південь;

- нова дамба з відпочинковими зонами, пляжами, велосипедними і біговими доріжками;

- новий пішохідно-велосипедний міст, який зменшує відстані до районів на іншому березі річки;

Комплексна реалізація усіх трьох частин проекту дасть можливість суттєво покращити соціально-економічну ситуацію в мікрорайоні, підвищити активність бізнесу, створити нові робочі місця, допоможе вирішити транспортні проблеми і як наслідок – суттєво підвищити якість життя в даній локації".

Олександр Шевченко прокоментував "Фіртці" своє бачення підходів до реконструкції мікрорайонів Івано-Франківська:

"Згідно комплексної Програми розвитку Івано-Франківська на 2015-2025 роки, яку розробив в 2015 році наш Інститут розвитку міста, метою розвитку міста ми вважаємо добробут, безпеку і комфорт іванофранківців та зростання соціальних стандартів до європейського рівня.

Важливим фактором підвищення якості та життєвих стандартів ми вважаємо комплексний підхід до облаштування як центральної частини міста, так і його мікрорайонів.

Переконані, що в місті необхідно встановити наступні пріоритети для учасників дорожнього руху: «Пішохід-Велосипед-Громадський транспорт-Автомобіль».

Саме виходячи з такої концепції ми пропонуємо розвивати мікрорайон Пасічної та інші.

Другим важливим фактором розвитку мікрорайонів ми переконані повинен бути саме комплексний підхід до ремонту та модернізації мікрорайонів.

Підхід до облаштування мікрорайонів, який взятий на озброєння владою в останні роки (вибіркове «брукування» тротуарів, встановлення майданчиків та обладнання, асфальтування і тому подібне), який позбавлений комплексного підходу вважаємо неправильним. Вважаємо, що після врахування всіх побажань мешканців мікрорайону, після проведення громадських слухань, повинен бути оперативно розроблений комплексний план облаштування мікрорайону, який і повинен бути виставлений на тендер".

Олександр Шевченко переконаний, що подріблення замовлень для реалізації комплексного плану модернізації мікрорайонів є шляхом хибним, що приводить до безвідповідальності за кінцевий результат реалізації проекту в цілому.

"На наше переконання саме переможець тендеру – генпідрядник повинен взяти на себе загальний контроль та відповідальність за виконання проекту в цілому. Генпідрядник може взяти на субпідряд (за потреби) фахівців та підприємста більш вузького профілю – спеціалістів з озеленення, встановлення бруківки, асфальтування, виготовлення та встановлення дитячих майданчиків, фонтанів, освітлення та іншого. Проте генпідрядник повинен контролювати якість робіт та нести гарантійну відповідальність за весь комплекс робіт", - розповідає наролдний депутат.

"Наші проекти, які ми починаємо представляти громаді, починаючи з візуалізації реконструкції алеї Пасічної, покликані, щоб наші мікрорайони стали зонами комфорту та центрами притягання для мешканців відповідного мікрорайону. Велика кількість зелених насаджень, вуличні меблі та фонтани, якісна пішохідна, велосипедна та транспортна інфраструктура повинні дарувати затишок та комфорт для мешканців.

Ми намагаємося слідувати найкращим європейським зразкам. Велодоріжки для руху велосипедистів додаватимуть зручності в пересуванні. Значна кількість дитячих майданчиків та просторі пішохідні зони приваблюватимуть відпочиваючих, що в свою чергу сприятиме розвитку малого бізнесу та престижності мікрорайонів.

Нашим Інститутом на стадії завершення проекти візуалізації модернізації і інших мікрорайонів – БАМу, Молодіжної та інші… Це серйозні комплексні проекти. які могли б змінити наше життя. Вони не лише підвищили б комфорт мікрорайонів міста, а й змінили б навіть ціну помешкань іванофранківців, - адже не секрет, що їх ціна залежить від того, що ти бачиш за вікном - розбиті дороги з калабанями, які частокво "забруковані, чи справжнє європейське середовище...

Саме так ми планували розвиток міста - комплексно, учасно, швидко, якісно, технологічно", - розповідає Олександр Шевченко.

І, на завершення, Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" надав кілька візуалізацій мікрорайону БАМ:

Світлина від Oleg M. Golovenskyy.

Світлина від Oleg M. Golovenskyy.

Світлина від Oleg M. Golovenskyy.

Світлина від Oleg M. Golovenskyy.

 

Джерело

Перегляди 2054 разівLoading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

В Івано-Франківську з’являться пам’ятні дошки Михайлу Мулику та Роману Вірастюку У Калуській дитячій поліклініці готуються до великого ремонту Відійшла у вічність медична реєстраторка дитячої поліклініки Франківська В Івано-Франківську знайшли два снаряди. ФОТО/ВІДЕО На Франківщині стало відомо про четверту жертву стихії Поліцейські виявили в автівці 21-річного прикарпатця з десяток чужих документів Поліція Івано-Франківська розшукує зловмисників, які пограбували прикарпатця. ФОТО Цьогорічна Всеукраїнська проща до Зарваниці відбудеться онлайн На Прикарпатті колишнього посадовця судитимуть за зловживання службовим становищем 23 липня на двох вулицях Коломиї вимкнуть воду У Ямниці сталася аварія Завдяки прокуратурі підприємство поверне державі землі освіти вартістю понад 26 млн грн В Івано-Франківську можуть тимчасово закрити сервісний центр Пенсійного фонду через COVID-19 Стало відомо, коли до України повернеться спека За минулу добу на Прикарпатті двічі горіло сміття У мережі з`явилися раритетні світлини традиційного весілля на Коломийщині Мандрівник із Косівщини відвідав понад сто країн. ВІДЕО На Франківщині відновили сполучення з двома гірськими селами Розшук припинено: поліція знайшла зниклого 11-річного хлопчика з Прикарпаття Гравці "Прикарпаття" отримало негативні результати тестів на COVID-19