Віктор Чумак: "Мені соромно бути членом парламенту, де рішення приймаються кулуарно"

Середа, 11 жовтня 2017 15:00
Сьогодні, 11 жовтня, до Івано-Франківська прибув народний депутат України та лідер громадського руху "Хвиля" Віктор Чумак. Народний обранець провів лекцію для студентів ПНУ ім. В. Стефаника, зустрівся із журналістами та планує неформально поспілкуватися із простими жителями міста.

"Я тут не для того щоб агітувати, адже дострокових виборів в Україні не буде. Обрання нового президента та парламенту відбудеться у визначений законом термін", - заспокоїв журналістів Чумак.

Нардеп розповів, що подорожує містами України, щоб розповідати про необхідність змін політичної системи нашої держави.

"В Україні побудована неправильна система державного управління. Олігархи монополізували ресурси у різних сферах життя суспільства. Долю країни вирішують не інститути, а закриті невідомі клуби. Мені соромно бути членом парламенту, де рішення приймаються кулуарно", - продовжує він.

Однак, Чумак визнає, що певний прогрес у реформуванні країни є, але олігархічний вплив досі є серйозним. Всі зміни відбуваються під тиском громадськості або зовнішніх партнерів. 

"Потрібно змінити правила, за якими люди потрапляють в політику. Тобто, змінити виборчу систему. Діюча пропорційно-мажоритарна система є застарілою. Мажоритарників заганяють проти власної волі в фракції в парламенті. Ми пропонуємо ввести пропорційну систему із відкритими списками. Цікаво, що подібна вимога внесена в коаліційну угоду, але влада вже кілька років забуває про такий факт", - пояснює депутат.

Другою складовою є розробка та прийняття закону про імпічмент президента. Необхідно забрати важелі впливу глави держави на парламент. Третім компонентом великої політичної реформи, за версією Чумака, є  створення антикорупційного суду. 

Висунення цих трьох вимог стало причиною зібрання мітингу, що відбудеться в місті Київ 17 жовтня. Нардеп, який є одним із організаторів події, обіцяє до 10 тисяч учасників.

Перегляди 740 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK