В Угринівській ОТГ депутати пересварилися і не провели сесію. ВІДЕО

П'ятниця, 20 липня 2018 20:30
Сьогодні, 20 липня мала відбутись чергова сесія Угринівської сільської ради ОТГ VII демократичного скликання. В порядку денному було запропоновано розглянути чотири питання і різне. Втім, сесія так і не відбулася, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Зокрема, перед початком сесії присутні депутати зауважили голові, що вони навіть не ознайомлені з проектами рішень, за які мають голосувати. Адже як виявилося, сільрада ОТГ, порушуючи закон "Про доступ до публічної інформації", не розмістила їх на сайті громади для ознайомлення. Окрім того депутатів обурив той факт, що навіть перед початком сесії їм не роздали проекти рішень.

Голова ОТГ Мирослав Вівчаренко пояснив це тим, що мовляв громада молода, тільки формується і не все знає, як робити, тож треба їх зрозуміти. Окрім того сайт ОТГ запрацював тільки два дні тому, тож не було змоги оприлюднити проекти. Втім за словами юриста, зараз вже всі рішення є на сайті. На це депутати зауважили, що ОТГ вже три місяці, як сворена, а голова третій термін на посаді, тож це не виправдання.

У свою чергу присутній на засіданні депутат облради Ігор Дебенко наголосив голові ОТГ, що не оприлюднивши проектів рішень, вони порушили закон.

"Згідно закону всі проекти рішень мають бути оприлюднені не менше, як за 20 днів. Чи це буде на стенді, чи на сайті, чи це буде окремо відведене місце десь на робочому столі секретаря, закон дозволяє у будь-який спосіб. Ви визнаєте, що порушили закон?", - запитав Дебенко.

"Визнаю", - сказав Мирослав Вівчаренко.

Опісля депутати попросили хоча б перед сесією роздати їм друковані проекти рішень. На це Мирослав Вівчаренко сказав, що у них немає своєї друкарні, щоб роздрукувати кожному депутату так терміново всі проекти рішень. Втім протягом години секретаріат все ж роздрукував один проект рішення і роздав депутатам для ознайомлення.

Ще одним порушенням, на яке звернули увагу було те, що рішення про скликання сесії голова підписав за п'ять днів до неї, а не за десять, як вимагає закон. А засідання призначив з порушенням регламенту не на 17, а на 16 годину.

Після довгої суперечки з взаємними звинуваченнями, голова переніс засідання сесії, адже не зібрався кворум депутатів. На засідання не прийшли обранці від "БПП", "Аграрної партії" та "Батьківщини". Голова пояснив це сезоном відпусток.

Втім, присутні депутати все ж вважають справжньою причиною перенесення сесії є те, що голова ОТГ усвідомив, що за прийняття рішень з порушенням законодавства, може бути притягнений до кримінальної відповідальності. 

Водночас після сесії деякі депутати сказали, що все ж звернуться з заявою в правоохоронні органи про притягнення до відповідальності посадових осіб за порушення термінів оприлюднення публічної інформації.

 

Перегляди 250 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

В Україні вперше пролунав дзвін пам'яті за загиблими бійцями Штрафи, конфіскація майна, тюрма: в Україні посилили відповідальність за незаконну вирубку лісів Facebook дозволить створювати зі звичайних фотографій 3D і публікувати їх в стрічці До Дня захисника України "Укрзалізниця" призначила додаткові рейси. РОЗКЛАД ПриватБанк стане недоступним для клієнтів на одну ніч З 1 листопада кожен українець може замінити старий паспорт на ID-картку. ВІДЕО Україна втратила від пожеж на військових складах до п'яти мільярдів доларів У Мінсоцполітики пояснили, що авто на "євробляхах" не стане перешкодою для отримання субсидії BlaBlaCar впровадив в Україні платне бронювання місць Армія, навчання та догляд за дитиною: що увійде до пенсійного стажу за новими правилами В Україні зросли ціни на оренду та купівлю квартир. ІНФОГРАФІКА Пенсіонери в Україні зможуть отримувати виплати за померлого чоловіка або дружину