Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 92


Першим обов'язковим кроком повинне бути створення комунального транспорту та відмова від перевізників

Неділя, 18 травня 2014 19:45
Тут дуже багато пишуть про пижики цими днями. Вставлю і я свої п'ять копійок. Більшу частину свого життя я їжджу громадським транспортом.

17 років в Івано-Франківську, по року - в Ліоні, Греноблі і Екс-ан-Провансі. Про Франківськ знають всі, а от про європейський досвід багато людей знає хіба з туристичного боку і знайомих. Я думаю, що моя замітка принесе якісь ідеї автотранспорту Івано-Франківська, бо він у нас дуже погано структурований.
1) Організація: всі види транспорту підпорядковуються одній структурі, тому квитки і ціна на них однакові. Це допомагає краще керувати транспортною системою: єдина карта, адекватна кількість транспорту, добре розвинуті пересадочні вузли.
2) Оплата та квитки: ціна єдина для всіх видів транспорту. Один квиток має право на годинну поїздку: можна проїхатися два-три рази, якщо квиток пробитий в рамках години. Квиток купується або у водія (якщо це автобус), або на зупинці в автоматі. В автобусі кожен має автоматичну касу, тому все контролюється. Проїздний на місяць - безконтактна картка, 50% знижки для студентів, пенсіонерів та багатодітних сімей. Дуже часто працедавець платить половину або весь проїздний. Контролери трапляються нечасто, але якщо злапають, то штраф - від 30 євро. В Ліоні хмара контролерів повсюди.
3) Сам транспорт: зазвичай чистий. Я думаю, 30% йде від культури, 30% - від прибирання і 40% від погодніх умов (ні снігу, ні пилюки). Водії в формі, прийнято до них вітатися при вході. Водій зупиняється не на кожній зупинці: якщо на ній нікого немає, а в автобусі ніхто не попросив зупинитися (через кнопку), то він проїжджає далі. Метро і трамваї їздять по розкладу, а от автобуси можуть запізнитися або й не приїхати взагалі. В залежності від маршруту треба чекати від 5 хв до півгодини. І ніхто не ниє:) Автобуси великі і досить рідко настільки забиті, як в нас.
4) Система транспорту: дуже залежить від того, де ти живеш. Але загалом з пересадками проблем немає. Автобуси є, але їх значно менше, ніж пижиків у нас. Зазвичай можна дізнатися потрібний номер автобусу та час приїзду через сайт або програму на смартфоні.
Я не закликаю змінювати все й одразу, бо знайти гроші на такі кардинальні зміни досить важко. Але першим обов'язковим кроком повинне бути створення комунального транспорту та відмова від перевізників - собі ж гірше робимо.

 

Ліда Зінько (допис в групі "Франківчани")

Перегляди 2860 разів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK