МВФ погіршив прогнози для світової економіки через брекзит

Вівторок, 19 липня 2016 16:25
МВФ переглянув попередні прогнози щодо розвитку світової економіки через результати британського референдуму, знизивши їх на 0,1% на поточний і на наступний рік - до 3,1% та 3,4% відповідно.

 "До голосування у Британії 23 червня щодо виходу із ЄC економічні показники та фінансові ринки свідчили, що розвиток світової економіки відбувається згідно із прогнозом, озвученим у квітні", - йдеться у прес-релізі МВФ.

Проте результати референдуму, що стали несподіванкою для глобальних фінансових ринків, передбачають серйозні ризики для світової економіки.

Як вважають у МВФ, економічні показники за підсумками року будуть гіршими, ніж очікували раніше. Хоча у першому півріччі більшість економік світу розвивалися дещо краще, ніж очікувалося.

"Палиці в колеса"

Станом на 22 червня ми були готові дещо покращити попередні прогнози на 2016-2017 роки для світової економіки. Проте "брекзит" встромив палиці у колесаМоріс Обстфельд, головний економічний радник і директор департаменту досліджень МВФ

"Сильніше, ніж очікувалося, зростання у зоні євро та у Японії. Ріст цін на сировинні товари допоміг пришвидшити відновлення у деяких економіках, що розвиваються. Станом на 22 червня ми були готові дещо покращити попередні прогнози на 2016-2017 роки для світової економіки. Проте "брекзит" встромив палиці у колеса", - заявив Моріс Обстфельд, головний економічний радник і директор департаменту досліджень МВФ.

Як вважає представник МВФ, реальні наслідки "брекзиту" ще не проявилися повною мірою. Вони будуть посилюватися впродовж довгих місяців переговорів щодо умов виходу Британії із ЄС.

Гірші прогнози зумовлені непевністю, зокрема, й щодо того, як розвиватимуться події у політичній площині. Все це впливає на настрої інвесторів.

"Поки чіткий порядок "брекзиту" залишається неясним, невизначеність ще більше ускладнює будь-які макроекономічні прогнози", - вважають у МВФ. У фонді наголошують, що подальший перебіг подій багато у чому залежить від того, на яких умовах і коли відбуватиметься процес виходу Британії.

"Результати голосування призвели до значних політичних змін у самій Британії, породили непевність щодо формату подальшої економічної співпраці із ЄС, а також можуть призвести до посилення політичних ризиків у самому ЄС", - йдеться у повідомленні МВФ.

Поганий і ще гірший

Оскільки учасники світових ринків переважно не очікували таких результатів референдуму у Британії, до його проведення відбувалося повільне відновлення економік, зокрема тих, що розвиваються, - Бразилії та Росії.

Голосування у Британії на користь виходу із ЄС додало серйозної непевності до і без того крихкого відновлення світової економікиіз повідомлення МВФ

У Росії завдяки стабілізації цін на нафту можна очікувати меншого падіння, ніж минулого року. Проте тут головні структурні вади економіки, а також вплив санкцій, як очікується, і надалі залишатимуться негативними факторами.

Після референдуму ризики, пов'язані із невизначеністю, особливо зросли для розвинених економік європейських країн. Саме тому погіршення прогнозів для таких економік є більшим, ніж загальні - на 0,2%.

Як відзначають у МВФ, цей прогноз передбачає "поміркований" сценарій "брекзиту", коли на фінансових ринках не відбувається надзвичайних подій, а домовленості між ЄС та Британією дозволяють уникнути серйозних перешкод для торгівлі і руху робочої сили.

МВФ зробив і розрахунки за "негативним" і "жорстким" сценаріями, які передбачають більш негативну реакцію фінансових ринків, а також проблеми у переговорах між Британією та ЄС і повернення торгівлі до базових правил ВТО.

Джерело

Перегляди 425 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK

На Коломийщині горів комплекс споруд. Господар з опіками у лікарні На Косівщині облаштують новий ігровий майданчик за 800 тисяч Поліція Франківської області спростовує інформацію щодо причетності начальника Долинського відділу поліції до ДТП Чергове франківське перехрестя поповнилося сучасними світлофорами. ФОТО Прикарпатців запрошують на прощу до Гошева На Долинщині горів комплекс господарських споруд Поліція розшукує аферистів, котрі ошукали калушанку на 11 тисяч гривень 634 дитини в області проживає в проблемних сім’ях. ФОТО ДТП на Долинщині: Керівник прикарпатської поліції обіцяє службове розслідування "Це біль всієї Долинщини": у райраді обговорили аварію, в якій загинули діти. ФОТО Оздоровчий курорт "Прикарпаття" хочуть продати за понад 64 мільйона гривень У Франківському Палаці Потоцьких зніматимуть фільми Поліція розшукує водія-втікача, який вчинив смертельну ДТП у Болехові Сезон робіт триває: на Прикарпатті дорожники наводять лад на 6 автошляхах. ФОТО Олексій Петечел: “Чи дійсно нам не потрібна опозиція у новій Верховній Раді?” На Прикарпатті ціна на газ знову знизилась У Франківську розпочалась капітальна реконструкція двору на Хоткевича. ФОТО На Коломийщині провели фестиваль на підтримку онкохворих діток. ФОТО На Верховинщині перекриють дорогу регіонального значенння: люди вимагають ремонту В Україні набув чинності закон про мову