За рахунок чого зріс золотовалютний резерв України: звіт Порошенко

П'ятниця, 05 травня 2017 12:30
Президент України Петро Порошенко розповів, що на рахунку Держказначейства України зараховані $1,1 млрд.

Після зарахування на рахунки Держказначейства України $1,1 млрд. Януковича, золотовалютні резерви держави складуть $18,4 млрд. США, тоді як в 2015 році ця сума не перевищувала $5 млрд., сказав президент України Петро Порошенко.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що 3 травня була завершена операція по зарахуванню $1,1 млрд. на рахунки Державного казначейства на виконання рішення суду, що набрало законної сили. Про це він заявив під час наради з міністром фінансів Олександром Данилюком та головою Національного банку Валерією Гонтарєвої, повідомила прес-служба президента.

Він також сказав, що крім зарахованих на рахунки Держказначейства $1,1 млрд., Міністерству фінансів будуть передані додатково $200 млн. у цінних паперах, та відповідно до законодавства України на цю суму буде зменшено внутрішній борг держави, інформує наш журналіст Амалія Червінчук.

"Це не просто збільшує можливості державного бюджету та української держави щодо відновлення справедливості та інвестування цих коштів в українську армію, зміцнення обороноздатності держави та відновлення соціальної справедливості, направивши ці кошти на захист найменш захищених верств населення. Ці кошти також будуть зараховані в золотовалютні резерви держави", – зазначив Порошенко.

Після зарахування цієї суми золотовалютні резерви держави складуть $18,4 млрд. США, тоді як в 2015 році ця сума не перевищувала $5 млрд.

"За цей період золотовалютні резерви зросли майже на $13,5 млрд. Це зміцнює фінансово-банківську систему, додає стабільності національної грошової одиниці. Це буде сприяти інвестиційній привабливості української економіки", – підкреслив Порошенко.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк уточнив, що до $1,1 млрд. США, які вже надійшли на рахунки Державного казначейства, додаються ще $199 млн. у цінних паперах, і на цю суму буде зменшено державний борг.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва зазначила, що це дуже важливо для забезпечення макрофінансової стабільності держави.

"Національний банк дуже радіє цій події. Ми його чекали майже два роки. І я хочу підкреслити, що це дуже важливо для нашої макрофінансової стабільності в державі", – сказала вона.

28 квітня в Раді національної безпеки України повідомили, що "Ощадбанк" розпочав процедуру конфіскації коштів Януковича і його оточення. Президент України Петро Порошенко заявив, що гроші підуть в першу чергу на зміцнення армії.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що рішення про конфіскацію прийняв Краматорський міський суд Донецької області; опівночі 28 квітня закінчився термін подачі апеляції. За його даними, заблоковані на рахунках Януковича кошти зберігалися як у вигляді грошей, так і у вигляді цінних паперів.

28 квітня "Ощадбанк" завершив процедуру перерахування в Державне казначейство конфіскованих коштів, повідомив Луценко.

Джерело

Перегляди 2677 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK