Президент України Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд

Понеділок, 11 червня 2018 16:37
Президент підписав відповідний документ на зустрічі зі студентами Української академії лідерства у Києві.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд (№7440). 

«Починаємо офіційну церемонію підписання закону України про Вищий антикорупційний суд в присутності майбутнього України – майбутніх і діючих лідерів України. Мої вітання», - заявив він перед підписанням документу.

Як раніше повідомлялося, Верховна Рада 7 червня ухвалила президентський закон про Вищий антикорупційний суд. Законом встановлюється, що Вищий антикорупційний суд є постійно діючим вищим спеціалізованим судом у системі судоустрою України.

Ключовою претензією міжнародних партнерів і громадських організацій до законопроекту було обмеження ролі міжнародних експертів до рекомендаційної функції у процесі відбору і призначення суддів. На думку міжнародних партнерів, включаючи Міжнародний валютний фонд, повноцінна роль міжнародних експертів у призначенні суддів є запорукою незалежності цього суду та його здатності ефективно виконувати свої функції.

Законом передбачено, що за ініціативою не менше трьох членів Громадської ради міжнародних експертів він разом з Вищою кваліфікаційною комісією суддів розглядає питання відповідності кандидата на посаду судді антикорупційного суду.

Читайте також: На Прикарпатті небайдужі допомогли хлопчику повернутися додому. ФОТО

Перегляди 308 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK