В Україні заборонили польоти дронів над центральними вулицями, дорогами і залізницею

Вівторок, 12 червня 2018 19:33
Державна авіаційна служба України заборонила польоти дистанційних пілотованих повітряних суден на дорогами державного значення, центральними вулицями міст і сіл, залізницями, місцями аварій тощо.

Відповідні обмеження виписані у Тимчасовому порядку використання повітряного простору України на офіційному сайті Державіаслужби, пише Громадське радіо..

Згідно з цим документом, польоти безпілотників до 2 кг мають здійснюватися лише вдень. При цьому заборонено польоти над: дорогами державного значення (міжнародні, національні, регіональні, територіальні); центральними вулицями міст, селищ міського типу та сіл; залізними дорогами державного та регіонального значення (але дозволено перетинати їх); над та вздовж ліній електропередачі, продуктопроводів, крім випадків виконання польотів за узгодженням з власником об’єкту.

Крім того, не можна використовувати безпілотники над об’єктами під охороною, які визначені Міноборони, МВС, ДПСУ, Нацгвардією, УДО тощо.

Також дрони не можуть літати над: промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами пального, нафти, газу, тощо; місцями (районами) аварій та катастроф (крім задіяних в ліквідації їх наслідків та пошуково-рятувальних роботах); колоніями, СІЗО, крім випадків виконання польотів в інтересах адміністрацій зазначених установ та ізоляторів; зонах поліцейських/антитерористичних/спеціальних операцій (крім задіяних в цих операціях); зонах, визначених для забезпечення безпеки осіб, відносно яких здійснюється державна охорона; При цьому максимальна висота польоту має бути не вищою 50 м над рівнем земної (водної) поверхні, а швидкість польоту повинна становити не більше 160 км/год.

Порушення правил повітряних польотів і порядку використання повітряного простору тягнуть за собою наступну відповідальність: стаття 111 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає, що виконання польотів з порушенням нормативно-правових актів, які регулюють діяльність авіації, призводить до накладення штрафу від 1020 до 8500 гривень; якщо внаслідок використання дрона виникла небезпека для польотів, винна особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності відповідно до 282 статті Кримінального кодексу України.

Окрім того, у разі запуску дрона масою понад 2 кг, потрібно подати заявку на використання повітряного простору та за потреби отримати відповідні дозволи від Повітряних сил ЗС України, органів Державної прикордонної служби України, органів об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України, органів обслуговування повітряного руху та управління повітряним рухом тощо.

Читайте також: Міський голова розповів про особливості об'єднання школи №13 та вечірньої школи. ВІДЕО

Перегляди 354 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK