Народні депутати хочуть прийняти законопроект, який обмежить свободу в інтернеті

Четвер, 21 червня 2018 17:08
До порядку денного Верховної Ради включено законопроект №6688, який передбачає дозвіл для Служби безпеки України блокувати сайти без рішення суду.

Про це мовиться в тексті законопроекту, опублікованому на сайті парламенту.

Авторами документу є народні депутати з комітету нацбезпеки і оборони Іван Вінник, Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновол. Вони пропонують внести зміни до деяких законів з метою "протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері".

Якщо закон буде схвалений, то загрозами нацбезпеці в інформаційній сфері вважатимуть вплив на дії органів влади і віднесуть їх до категорії "технологічний тероризм".

Зокрема, СБУ пропонується надати право блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу вже не тільки за рішенням суду, а й на підставі рішення прокурора, слідчого або Ради національної безпеки і оборони.

При цьому інтернет-провайдери зобов'язані будуть в установленому Кабміном порядку тимчасово блокувати доступ до сайту.

Згідно з проектом закону, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) повинна буде застосовувати адміністративні стягнення щодо провайдерів, і ввести Єдиний реєстр виконання судових рішень та застосування санкцій у сфері телекомунікацій.

Крім того, документ зобов'язує провайдерів за свій рахунок купувати і встановлювати устаткування для блокування сайтів.

Читайте також: Прикарпатські правоохоронці організували змістовне дозвілля для дітей. ФОТО

Перегляди 270 разів


Loading...


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Читайте нас в соціальних мережах

Сторінка Франківчанни в FACEBOOK